SS ja Astan propaganda

OksettavaPropaganda

No niin kyllä Asta paukuttaa infota hyvin kun poliisit vapautui syytteistä..no niinhän se on aina ,kuka nyt omiaan pistäisi roviolle.
Mutta ei sitä poista etteikö mitään olisi tehty väärin.
Oman kokemuksen mukaan kun poliisi tutkii poliisia niin villaa on alavarastot täynnä..
Mutta Asta voisitko joskus tykittää kunnon jutun esim sellaisista poliiseita jotka tekee kunnon rikoksia ...ai niin eihän sitä pysty muuten ei juttuja heru eikä poliisilta palkintoja heru. Veljeily mitalit on tärkeitä niissä piireissä.
Vuosia vituttanut poliisin ylistely ja oleminen poliisin tiedottajana ja siitä lehti onkin tunnettu eli yksipuoleista kirjoittelua.
No nyt kun napsahti tabloit koko niin kynnys on ylitetty ,toivottavasti pienipöytäiset tabloidin lukijat jaksavat pitää lehteä yllä .

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paateraje

      Aarniollehan kuitenkin ollaan lukemassa kovat tuomiot. Itse poliisipäällikkö tuonut enemmän huumeita Hollannista kuin mitä itse rikolliset ja työaikana pannut huumekauppoihin sotkeutunutta huoraa, joka siitä hyvästä ei jää poliisin haaviin.

      Että kyllä niitä poliiseja tutkitaan. Kuopion poliisit olivat siinä osallisina että jäi huumejuttuja tutkimatta kokonaan kun ne siirtyivät Helsinkiin. Ei vain katsottu että se oli tuottamuksellista eikä oltu Aarnion parhaita kavereita. Epäilys silti jää että korruptio ulottui myös Kuopioon.

    • richerjard

      Kyllähän syytteessä olevalle poliisipäällikölle jäävät huumerikolliset sekä moottoripyöräjengit hopialle. He aivan oppipoikia rikollisuuden saralla kun verrataan poliisiin siinä miten tehdään rötöksiä ja niitä peitellään. Joku vain meni pieleen kun lain koura ulottui myös poliisien rikollisuuteen. Näin ei ole ollut ennen ja he voineet tehdä rikoksia aivan rauhassa sekä pyörittää huumekauppaa sekä suojella huoraamista.

      Onhan se aivan hyvä että paljastetaan yhteiskunnan mädäntyneisyys eikä vain kauhistella känniläisten toilailuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      116
      2768
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      24
      1761
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1744
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      272
      1638
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      15
      1594
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      28
      1291
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      28
      1164
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      97
      1098
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1082
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1032
    Aihe