Maailman ohuin kirja?

Antipersux

Kuka voisi listata tähän alle Halla-ahon saavutukset EU-parlamentissa? Olen melko varma että tuo "kirja" jää historiaan yhtenä maailman lyhimmistä opuksista. Se lyö laudalta jopa teokset "Puolan voitot toisessa maailmansodassa" ja "Ruotsalaiset sotasankarit 1900-luvulla".

Mutta olkaapa hyvä palstan persut. Kertokaa mitä Halla-aho on saanut aikaan EU parlamentissa? Kun aikanaan hänet valittiin mepiksi niin te täällä uhositte että "nyt iskee iso nyrkki pöytään!!!". Joten nyt kahden vuoden istumisen jälkeen olkaapa hyvä ja kertokaa Eiran "prinssin" EU-saavutuksista.

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nollaa.näyttää

      epäilemättä ohut kirja on myös "persujen pitämät vaalilupaukset hallituksessa".

      • petturiaho

        Halla-aho on paska, iso paska.


    • Ehkäpä voisit kertoa jotain EU-parlamentin saavutuksista ylipäätään, niin voisimme tarkemmin tutkia Halla-ahon osuutta niihin?

      • Antipesux

        Ei kun kyse oli nyt nimenomaan Halka-ahon saavutuksista. Hänen piti olla se persujen messias joka ottaa haltuunsa koko EU parlamentin ja vie tätä kautta persut kohti lopullista voittoa.

        Joten ole hyvä ja äläkä yritä siirtää maalitolppia persumaiseen tyyliin. Vastaa siihen mitä kysyttiin äläkä siihen mitä haluaisit että kysyttiin. Siis listaa tähän Halla-ahon saavutukset kahden vuoden istumisen ajalta parlamentissa.

        Itse asiassa kysyin tätä jo vuosi sitten mutta silloin vastattiin että on kulunut vielä liian lyhyt aika. Käskettiin vain odottaa että kohta tapahtuu. No nyt on kulunut vuosi lisää, joten mitä on tapahtunut? Saisiko vastausta?


      • Halla-ahon on ollut mukana päättämässä joka ainoassa merkittävässä EU-parlamentin päätöksessä.

        Minusta siinä on saavutusta kenelle euroedustajalle tahansa.


      • Antipessux
        rytmimunat kirjoitti:

        Halla-ahon on ollut mukana päättämässä joka ainoassa merkittävässä EU-parlamentin päätöksessä.

        Minusta siinä on saavutusta kenelle euroedustajalle tahansa.

        Niin että hän on painanut nappia niin kuin muut ovat määränneet? Tätäkö tarkoitat? Ja tätäkö häntä äänestäneet persut toivoivat kun Halla-ahon parlamenttiin äänestivät? Tämä "napin oainaminenko" on sitä persujen odottamaan "nyrkin pöytään lyömistä"?

        Mutta kun Halla-aho piti uudistaa koko EU parlamentti. Hänen piti estää maahanmuutto. Hänen piti antaa kenkää Euroopassa "loisiville" negruille. Hänen piti estää islamin leviäminen. Onko näin käynyt? Vai onko käynyt juuri päinvastoin...


    • NUSSITUTHUORAT

      Onhan meitä saavutuksia.

    • hyvä_hivuttamaan

      Oliko se Halla-aho, joka sai sen Sipilän tapin irti, josta nyt kaikki puhuu ?

    • Saivatläpi

      Tamppoonilainsäädäntö.

    • Soininsampapuree

      Ei mailma pelkällä suvaitsevaisuudella pysy pystyssä, maassa pitää elää maan tavoilla ja maan sääntöjä pitää uskaltaa puollusta ilman rasismin pelkoa, tulijat pitää mennä peilin eteen pomppimaan tapojaan, niin kauaksi aikaa -jotta käsittävät sen pomppimiset turhaksi, ei suomalaisen tarvitse näitten erikoisuuksia sulattaa.

      Samaten kuin kotio tulisi joku hillumaan omalla tyylillään hyvinkin poikkeavasti, kyllä lähtö tulisi ja äkänen.

    • Apuhoitaja

      Halla-aholla kävi kato. Ei ole enää mitään omakohtaisia pelkoja lietsottavaksi. Kaikki käytiin jo kollektiivisesti läpi julkisuudessa. Jäljelle jäi märän koiran alistuneet silmät. Henk.koht.trag. korotettuna potenssiin puoli miljoonaa persuihin sekaantunutta.

    • nämä_olisivat

      Paavo Väyrysen ystävät tai Piisamirotan naurunaiheet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9245
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      374
      8100
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      162
      5895
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2420
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2135
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1775
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1719
    8. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      1498
    9. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1494
    10. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      440
      1399
    Aihe