Antaiskohan Riku Aalto rahaa lainaan

Kun sillä rahaa paljon. Ay asunnoistakin saanut kokouspalkkioina 30 tonnia vuodessa. Vaikka senkin siirtäisi tililleni.
Vaikkei nyt takaisinmaksuakaan olisi lainkaan.
Varmaan sosialistina ymmärtää ahdinkoni.
Pitäisi apteekissakin käydä. Jokunen kymppitonnikaan.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vastaa Riku, tai lähetän sähköpostin sinulle.
Tiedän, että edusmiehesi on täällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tavatessa.kysyä kirjoitti:

Kun sillä rahaa paljon. Ay asunnoistakin saanut kokouspalkkioina 30 tonnia vuodessa. Vaikka senkin siirtäisi tililleni.
Vaikkei nyt takaisinmaksuakaan olisi lainkaan.
Varmaan sosialistina ymmärtää ahdinkoni.
Pitäisi apteekissakin käydä. Jokunen kymppitonnikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu