Mummoa pelottaa

loisetpalautettava

Eilen iltapäivällä oli Itäkeskuksessa kamala määrä näitä "turvapaikanhakijoita". Olivat kokoontuneet sinne tänne isoissa joukoissa. Nuoria miehiä mummotkin näytti kiinnostavan. Oli kovin pelottavaa. Ehkä nuoremmat naiset tykkäävät heidän kiinnostuksestaan, mutta vanha nainen ei. Miksi järjestyksen valvojat eivät hajoita näitä joukkoja? Pienempiin ryhmiin edes. Jo aamupäivällä kun menin Helsingin keskustaan metrolla, oli näitä mamuja metrossa normaalia enemmän. Yksikin oli kovin hermostunut. Ajattelin, että nytkö hyökkäävät. Kyllä heillä pitäisi olla ulkonaliikkumiskielto. Vain valvojan seurassa. Enää ei kantasuomalaiset saa olla normaalisti, koko ajan pitää pelätä. Kiitos vaan EU ja Suomen hallitus.
Vielä vuosi sitten tähän aikaan en ollut rasisti. Vaan nyt taidan olla. Näen punaista kun näen yhdenkään "turvapaikanhakijan". Koska on tosi varmaa, että heillä ei ole ollut kotimaassaan mitää hätää, ovat vain lähteneet muualle loisimaan. Tämä on mennyt jo liian pitkälle, äkkiä pitää kaikki rajat sulkea ja ottaa viisumit käyttöön joka maassa.

15

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • otaiisisti

      Olet vain akkamainen mies.

      • loisetpalautettava

        sinä ilmeisesti olet mamu. Aika hyvin kyllä, jos olet ihan itse osannut lukea!
        Sitähän sanotaan, että se koira älähtää, johon kalikka sattuu!


      • exdemari

        Voi helvata, kun olet naivi. Etkö taulapää tajua, että suomalaista naista pelottaa, kun noita sotureita on itis pullollaan.


      • exdemari kirjoitti:

        Voi helvata, kun olet naivi. Etkö taulapää tajua, että suomalaista naista pelottaa, kun noita sotureita on itis pullollaan.

        Ihanko totta..pelottaa.Käyppä ihan omin silmin katsomassa,kuinka asia todellisuudessa on.:)


    • rohkeanapuolustamaan

      Olisi aika tuotekehitykselle. Kuka keksisi sellaisen munaleikkurin, jota voisi käyttää näihin raiskareihin?
      Naiset. Kannattaa pitää jotain terävää mukana, jolla saa oksan katkaistua.

    • kukasuojaasuomalaista

      Olen myös mummoikäinen ja minua pelottaa kulkea metrolla juuri näiden matujoukkioiden vuoksi, jotka mölisevät keskenään ja kännykköihinsä kailottaen.
      Silmät kiiluen toljottavat häpeilemättömästi nuoria naisia, jopa ihan tyttöjä.
      Spårissa näkyy myös matuäijälaumoja, mikäs sitä joukkoliikeneteessä pörrätä kun mikään ei niille paskalaukuile maksa mitään! Kunniavieraan elkein esiintyvät moiset paskalaukut somppuloiset toinen erittäin epämiellytävä porukka julkisissa!

    • RapeFugees

      Kiitos Stubbin, tämäkin" rikkaus" on vallannut torit ja kadut. Toivottavasti osuu omaan nilkkaan, kun ei muuten välitä maan&kansan turvaamisesta.

    • takaslandelleheti

      Voi jumalauta että on jätkillä jutut:)))))))))))))))))

    • ei_kansallisvaltioille

      Aloittaja on kiljuskini ja mitävittua lehden vakilukija, huono provo.
      Monikulttuurisuus on rikkaus ja voimavara.

      • MummoMetrossa

        Sarjatuliase käsilaukussa! (luvat ok) On turvallista matkustaa metrossa:)


    • asi.akas

      Miksi ihmiset menevät itäkeskukseen. Vaateliikkeet siellä ovat pieniä ja ruokakauppoja on muuallakin, esim. Puotilan Prisma joka virallisesti on itäkeskuksen prisma mutta siinä ei ole mitään itäkeskusmaista. Runsas valikoima, siisti lihahylly, asiakkaat enimmäkseen tavallisia suomalaisia, verorahoilla loisivia somaleja näkee harvoin.

      • äläkytämäkkäää

        Et erota verovaroilla loisivaa koposta.


      • lsapsi

        Hyvä, ettei Helsingissä vielä erota maahantunkeutujaa. On iso kaupunki. Mutta Forssassa kyllä erottaa. Täytyy vaan toivoa, että kevään , kesän tullessa, raiskaukset eivät lisäänny entisestään. Nyt jo pakkasaikaan, naiset joutuneet koville, pelätessään yöllä kotimatkaa töistä. Nyt olis hieno, jos miehet laitettais yövuoroon tarjoilemaan ja sairaalaan hoitsuksi. Aamuneljältä siivouskeikalle. Vois Forssan sotalapsetkin ihmetellä.


      • ruiskakkanen

        Kysykää forssalaiselta kok-Sannilta miltä tuntuisi kun tautinen matukyrpä luikertelisi Sannin pikkareihin?!


    • Turvat_tukkoon

      Eiköhän nämä akat pidä suutaan soukemmalla sitten kun saadaan se ihana islam Suomeenkin. Tätä menoa siihen ei montakaan vuosikymmentä enää kulu.
      Minä en ole rasisti, minua iljettävät kaikki uskonnot ja uskovaiset tasapuolisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      370
      4055
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      136
      2920
    3. Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi

      Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks
      Maailman menoa
      4
      2495
    4. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      99
      2337
    5. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      116
      2108
    6. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      63
      2077
    7. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      36
      1825
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      131
      1667
    9. Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.

      Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi
      Savonlinna
      27
      1554
    10. Uus terveysassema

      Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma
      Kuhmo
      8
      1455
    Aihe