Oli aikoinaan näitä kanavakortteja useita kun oli paljon aloitus tarjouksia. Kanavilta tuli samoja elokuvia kuin ilmasilta kanavilta, yhtään uutta elokuvaa ei ollut tai ne oli jotain halpaa bulkkiskeidaa.
Taide kanavilta tuli jotain outoja nyyhkyfilmejä poliittista vasen tai musupaskaa, ei niitä jaksanut velvollisuudesta katsoa.
Eli kun tarjoukset alkoi loppua 3 korttia palautui Hki kaapeli TV operaattorille nyk. Dna.
Samat ohjelmat saa nyt ilmaiseksi kun on niin paljon kanavia, tosin taso on samaa alakastia, mutta ei tarvi maksaa.
On muutama digiboksi 1t ja muutama pienempi. Samat elokuvat jotka nykyään tulee on jo bokseilla valmiina suurelta osin. Mainokset voi kelata ohi. Katson kaikki yleensä boksin kautta mainos ongelman vuoksi.
Digiboksilla kun ohjelmat, voi katsoa alun ja jos skeidaa delete heti, säästyy aikaa ulkoiluun ja muuhun hyödylliseen.
Areena, katsomo ja ruutu näkyy älytelkkarista kännykän kautta 150 Megan liittymällä hyvin. Täälläkään ei kauheasti ole hyvää ohjelmaa kun on tuo matuagenda nykyään myrkyttämässä kanava aikaa.
kanavapaketit on turhia rahankerääjiä ilman lisäar
8
310
Vastaukset
- Laatuatvstä
Kovasti on operaattori esim DNA tyrkyttänyt jotain matka TV tä, tuli yhden liittymän mukana vaikka en ollut sitä halunnut/tilannut ja 6kk jälkeen olisi alkanut lasku pyöriä turhasta kun samat TV kanavat näkee netistä ja kaapelista ilmaiseksi.
Huomasin kusetuksen ja kiivaan puhelun jälkeen lopulta poistivat paketin jota en ollut tilannut. Kovasti harasivat vastaan kun paketti oli muka ilmainen 6 kk.
Aiemmin oli sama homma kun otin liittymää ja kokeilin mutta ei se normaalin insinöörin taidoilla alkanut toimimaan. Ja kaikki samat kanavat näkee suoraan netistä tai älytelkkarilla, juju on vain operaattorin normirahastus ja vielä lisä maksut esim ruutu - Maksaja
EU valmistelee määräystä, että katselija voisi ottaa ja maksaa vain haluamansa kanavan mitä suomalaiset tietysti vastustaa. Joissakin Unionin maissa se on jo nyt mahdollista.
- telstar
Joopajoo,ei varmasti toteudu. Ja jos EU suuressa hölmöydessä näin päättäisi, olisi yksittäisen kanavan katselumaksu lähes nykyisen kanavapaketin hinnoissa.
- Urheilukanavatakaisin
Eipä ole vuoden 2010 jälkeen ollut enää maksutonta urheilukanavaa, joka on kaikkien saatavilla. Toivon, että edes Yle perustaisi maksuttoman urheilukanavan, joka olisi kaikkien saatavilla. Tekipä Nelonen kumman tempun, eikö tehnyt? En voi muutakaan sanoa. ko. Nelonen Pro-kanaviin en rahojani laita, koska kyseessä "ökyrikas" Antti Herlin sekä "ökyrikas" Herlinin suku. Olen mieluummin ilman, oletteko samaa mieltä? Vaadin Nelonen Sportia/Urheilukanavaa takaisin. Saa kommentoida.
- ja_taksilla_pääsee
"Toivon, että edes Yle perustaisi maksuttoman urheilukanavan, joka olisi kaikkien saatavilla. "
YLE:n varoilla urheilukanavan tarjonta olisi maakuntasarjan lento-ja pesäpalloa.
Pieni esimerkki; SkySport ja British Telecom ostivat Englannin Valioliigan lähetysoikeudet kausille 2016-2019. Hinta; 5,2 miljardia puntaa, n.6,9 miljardia euroa. YLE:n budjetti on n.500 milliä vuodessa.
Viikon vihje; lähes kaikki lajit,kaikki tapahtumat voi katsoa ilmaiseksi internetin ihmeellisessä maailmassa. Ja de luxe tasoa,ilman Mertarannan mölinää:))
- nelonenvaihtuumaikkariin
Suosittelen MTV Totalin tilaamista.
- Hesanpoju
MTV Total sisältää MTV:n maksukanavien lisäksi C Moren kanavat. Muut MTV:n kanavapaketit ovat MTV Total Sport (sisältää C Moren ja MTV:n urheilukanavat) ja C More Film (sisältää C Moren ja MTV:n elokuvakanavat). C More on entinen Canal .
- mtvsux
Pois mainos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1106180Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400