Vieläkö Etu-Lyötössä on se pieni ATK-tarvikeliike? Firman nimeäkään en enää muistanut enkä löytänyt, sattuisko joku muistamaan?
ATK-liike Etu-Lyötyssä?
12
158
Vastaukset
- Simo-Kaukovainiolta
Toivottavasti sekin ay- liike on ajettu alas. Suomi ei kestä enää konkareiden lakkoja.
- Simotar-Kaukovainiolta
Aloittaja tiedustelee ATK-yrityksen nimeä - ei ole kyse mistään ay-liikkeestä. Siis tietokonetarvikeliike .....:) Heps, kukkuu!
- eewefrefr
Simotar-Kaukovainiolta kirjoitti:
Aloittaja tiedustelee ATK-yrityksen nimeä - ei ole kyse mistään ay-liikkeestä. Siis tietokonetarvikeliike .....:) Heps, kukkuu!
Sarkasmi on vaikea huumorin laji ja sen ymmärtäminen joillekin on vielä vaikeampaa.
- ex-atk-kauppias
Oulun Edu-Media Oy? Ei ole enää. On tainnut siirtyä softapuolelle.
- kap-ut
- datamyyjä
Leuhkan Henkan omistama Serv-It toimi keskustassa, Mäkelininkadun ja Kauppurienkadun risteyksessä. Henkka haukkasi liian ison palan kakkua ja koko paska meni konkkaan.
- Etu-Lyöttyä
Kyllä taisi juurikin Serv-It olla kyseessä. Tuttu nimi. Pikainen googletus kertoi että se sijaitsi kuin sijaitsikin Etu-Lyötyssä Kansankadulla, eikä lähelläkään Kauppurienkatua.
- ex-atk-kauppias
Pieleen meni. Kansankadulla toimi vähän aikaa joku atk-huoltoja tarjoava epämääräinen pikkupulju. Ilmoitteli mm. arvonlisäverottomilla hinnoilla huijaten. Serv-It toimi vanhassa kivitalossa Koulu- ja Kauppurienkadun risteyksessä (Kauppurienkatu 34), kulmahuoneistossa. Oliskohan siinä nykyisin joku pilailupuoti.
- lienetkoväärässä
No mutta googleen kun laittaa Serv-it Oulu niin kyllä siellä Kansankatua tarjotaan osoitteeksi. Juurikin siihen kohtaan missä se kaipaamani atk-liike sijaitsi, joten kyllä se viittaisi kovasti siihen. Vai millä perustelet että tällaista google tarjoaa? Ja siinä Kansankadun liike missä itse kävin niin myytiin kyllä atk-tarvikkeita.
- oikeinmeni
No nythän se selvisi. Serv-it todellakin oli Kansankadulla, mutta joskus 2008 tai 2009 siihen tilalle tuli ATK-pikatukku. Mutta tätä ennen siinä oli Serv-It. MOT.
- ex-atk-kauppias
Ai hitsi, kyllä se tosiaan oli vähän aikaa siellä Kansankadullakin, ennen konkkaa. Muutti sinne Kauppurienkatu 34:sta. Sori vähän epämääräiset muistot, vaikka supahenkan käänteet pitäis kyllä muistaa.
- jönssiOsmo
Todellakin oli Kansankadulla. Asuin viereisessä korttelissa 5 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399245Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748100Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625895William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542420Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62135Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821775Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201719Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71498Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921494Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401399