Miksi ei venäjä saanutkaan Kuubaa?

Pitkään venäjä kosiskeli Kuubaa.
Miksi venäjä saikin rukkaset?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voisit kai väitteesi todistaa. Auttoi kyllä Kuuban kriisissä asein ja neuvotteluin.
(Kuuba ampui Venäläisellä ohjuksella jenkkikoneen alas, ilmatilassaan, josta Roobert Kenedyn mukaan oli tulla sota)
Yhdysvaltain salaisella rauhan sopimuksella Venäläiset ojukset vedettiin pois ja Turkista Venäjää uhkaavat huomaamattovasti ?(Silloinkin lehdistö piti Neuvostoliiton häviönä ja jopa häpeällisenä, sopimusta ?)

Äänestä

Eikä saanut koko Ukrainaa, voi voi. Melkoinen arvovaltatappio Venäjälle ja etenkin Putinille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haidamus kirjoitti:

Pitkään venäjä kosiskeli Kuubaa.
Miksi venäjä saikin rukkaset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu