Jörkka puhuu asiaa, maata hallitsevat koulutukseen ja tieteeseen nihkeästi suhtautuvat agraarit
http://m.kauppalehti.fi/uutiset/jorn-donner-leikkauksista-vallassa-pahan-akseli/pmBDhNt4
http://m.kauppalehti.fi/uutiset/jorn-donner-leikkauksista-vallassa-pahan-akseli/pmBDhNt4
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jörn Donner on Suomen harvoja todellisia intellektuelleja. Teki vielä mainioita elokuvia 1960-luvulla.
Taitaa olla yhtä viisas kuin Bush tyhmmempi,joka käsitteen lanseerasi mennessään
Irakiin ja sen tuotoksena meille onkin sitten saatu elätettäviä oikein roppakaupalla.
Jos olet tutustunut Donnerin tuotantoon niin tuskin kutsuisit intellektuelliksi.
Kyllä intellektuellikin voi tehdä porno-elokuvia. Ja sehän nyt oli vain sivujuonne näissä jörkan 1960 luvun elokuvissa. Filmeissä ivataan hyvin Suomalaista yksitotisuutta.
lestadiolaisille tiede on kauhistus ja syntiä, siksi koulutus on lopetettava kokonaan ja pysyttävä raamatun opeissa. Sipilälle on yhteisö juuri ja juuri hyväksynyt kottikärryn korjaamisen opettelun ja kakkaran piirtämisen, vaikka kaikkein vanhoillisimpien mielestä nekin ovat saatanasta.
Sipilä haistattaa paskat koulutukselle ja tutkimukselle, koska tieto heikentää Keskustan mahdollisuuksia pysyä vallassa.
Ahdasmieliset uskovaiset ja sivistysvajaat persut päätöksentekijöinä... tälläinen maaseutu-Suomi on
Sipilän hallituksella on vakaa aikomus palauttaa Suomi luokkayhteiskunnaksi.
Festung Agri jossa maaseutumainen elämäntapa koetaan ainoaksi oikeaksi. Kaupungit muutetaan nurmijärviksi
Maatalouttakin tosiasiassa tuetaan tämän vuoksi. Kaupungistuminen on yhteiskunnan normaali kehitys.
Maataloutta tulisi tukea selkeisiin tuottotavoitteisiin sidotusti eikä suinkaan maaseudun kannattamattomana elämänmuotona niinkuin nykyisin tehdään.