Päivän paperilehteä lukiessa ei voinut muuta todeta kuin jaahas, mikään ei ole muuttunut. Mamujen ihailu senkun kukoistaa. Silmäänosuvinpana vain paperilehdessä otsikoltaan: spr palkitsi rasistit haukkuneen rouvan. Ja palkitsija, kohde kuin julkaisijakin kaikki suvakkeja!!!
mitenköhän olisi tuo perjantainen Kausalan pizzeriaryöstö jos kyseessä olisikin ollut aivan suomalainen ravintola. Olisiko saatu 1,5 sivun juttua kriisiapuineen kuten tästä tänään ?
Todellisuudessa asiat ovat kuitenkin eri maailmasta kuten nämä julkaistut, huomiotakin saaneet asiakirjat moniosaajasta kertovat.
http://mvlehti.net/2016/03/21/nyt-mvssa-katso-husseinin-sosiaalietuudet-suoraan-dokumenteista/
mitenköhän olisi tuo perjantainen Kausalan pizzeriaryöstö jos kyseessä olisikin ollut aivan suomalainen ravintola. Olisiko saatu 1,5 sivun juttua kriisiapuineen kuten tästä tänään ?
Todellisuudessa asiat ovat kuitenkin eri maailmasta kuten nämä julkaistut, huomiotakin saaneet asiakirjat moniosaajasta kertovat.
http://mvlehti.net/2016/03/21/nyt-mvssa-katso-husseinin-sosiaalietuudet-suoraan-dokumenteista/
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikä on kantasuomalaiseen kohdistuva kriisiapu: Yritä ymmärtää, että näillä tekijöillä on ollut niin vaikeaa, kun ovat joutuneet kokemaan rasismia ja sotaa piste Eikä muuta. Sillä selitetään kaikki mamujen teot: rikollisuus, terrorismi, työttömyys...
Ja jo alkoi YLE:ssa mantra: Yhteikunnan vika.
Ei ole kuin yksi syyllinen: ISLAM JA KORAANI
Heidän sairas kulttuurinsa, ei muuta. Ei yhteiskunta, vaan HEIDÄN USKONTONSA, joka ei jousta mihinkään suuntaan.
Ei ole yhteikunnan vika suomalaistenkaan kohdalla. Hekin ovat saattaneet joutua koulukiusatuiksia, pahoinpidellyiksi lapsuuden kodissaan, saattaa olla oppimisvaikeutta, jota ei olla nähty jne. jne. Mutta suomalainen ei saa syyllistää muita.
Joo ja taas pamahti Brysselissä.Samaan aikaan näitä hyysätään Kouvolassa.Stubbi ,vieläkö se monikulttuurisuus on rikkaus.Alkaa ahneet saamaan kohta palkkansa.
Pääkirjoitukseen oli poimittu parhaat palat, 1/3 on korkeakoulutettuja. Unohtui vain kertoa että 3/4 ei osaa lukea länsimaalaista kirjoitusta. Siinähän sitten koulutetaan näitä osaajia ja ei taida olla ihan vuoden kahden juttu. Kun suomi elättää yli 2000€/kk ilmaisilla tuloilla, niin kaikki tulijathan jaksavat opiskella vuosia että pääsevät 1200€/kk duuniin tulevaisuudessa.
Hyvin sanottu. Unohtui vain, että kun ne yli 2000 €:n kuukausitulot on niillä kaikilla neljällä vaimolla kröhön ei kun siis yksinhuoltajaäidillä, niin...
Noista roskiksesta löytyneistä päätöksistä kannattaa ottaa kopiot ja viedä tilaisuuteen. Tuo homma kuuluu oikeastaan paikallisen lehden toimittajalle.
Pommit paukkuu Euroopassa ja vielä jotkut jaksavat valehdella päin naamaa. Islam on suuri ongelma, ollut aina. Lukekaa historiaa.
"Meillä on unelma" mielenosoituksessa oli paikalla noin yksitoistatuhatta ihmistä elokuussa. Tämän vuoden puolella järjestetyssä vastaavassa oli paikalla enää noin kolmisen sataa ihmistä. Tästä voimme päätellä, että luupäisinkin mouhottaja alkaa viimeinkin näkemään faktat ja asiat asioina.
Meidän ei tule tietenkään sulkea rajojamme, vaan ottaa maahanmuutossa mallia vaikkapa Japanista, jonne muhamettilaisilla ei käytännössä ole asiaa. Euroopalla ei ole koskaan ollut ongelmia budhalaisten, hindujen tai vaikkapa sintolaisten kanssa jos puhutaan uskonnoista. Ei ongelmia kaukoidästä, pohjois- ja etelä-amerikasta tai Australiasta tulleiden kanssa. Ongelmat ovat aina liittyneet islamiin ja islamilaisuuteen. Aivan valheellista propagandaa on väittää avuntarvitsijoiden tulevan tänne kauas pohjoiseen, kun koko Lähi-Itä on täynnään upporikkaita islamilaisia valtioita, jotka voisivat auttaa uskonveljiään ja sisariaan, mutta kun eivät auta.
Kuitenkin tämä nykyinen surkuhupainen maahanmuutto on mielenkiintoisesti yhdistävä ilmiö; harvemmin vihervasemmisto ja eliitti ovat näin yhtenäisesti saman asian takana. Toinen vaan on hyötymässä asiasta erilaisin mekanismein (suorat ja epäsuorat), toinen vaan on masentavan typerä joukkio.
Sanon tämän kaiken entisen pitkän linjan "suvakin" suulla. Inhottavaa, että tähänkin joutuu laittamaan ettei ole rasisti tai kansallissosialisti, vaan melko pitkälti päin vastoin.
Sama täällä. Vasemmistoa äänestän työväenkansaan kuuluvana, mutta maahanmuutossa olen oikeammalla kuin persut. RAJAT KIINNI! Maksaa mitä maksaa, mutta niin maksaa sekin, kun koko yhteiskunta pysähtyy terroritekojen takia.
Pikkasen on eri asia, että adoptoitua tummaa 11-v. haukutaan kuin että rajoja vaaditaan kiinni. Toinen on rasismia, toinen puolustuspoliittinen mielipide. Pakolaisia voidaan ottaa suoraan leireiltäkin ja samalla varmistua paremmin heidän taustastaan että tiedetään ketä täällä liikkuu. Jotenkin noita kahta ensimmäistä vedetään yhdeksi ja samaksi asiaksi. Rajat auki ei ole suvaitsevaisuutta, se on anarkiaa.
Viherpiipertäjiähän ne on kaikki nuoremmat vesat toimituksessa!!