Sulla on niin paljon

tiedoksesijostäällä

naispuolisia (kauniita) ystäviä, että olisi heikkoitsetuntoiselle miltei kuin itsemurha "toimia parinasi" ja olla kanssasi yhdessä..
Silti sinua ikävöin, mutta sinulta salaa.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rannikonmies

      Vastaan omasta puolestani.
      Jos rakkaus syttyy minussa en näe ketään muuta kun rakkauteni kohteen.

    • AjatteleAsiaaNäin

      Minä ainakin ajattelen niin että on minullakin ottajia kasapäin ja niin saa olla miehelläkin. Minä ainakin rakastan vain yhtä vaikka ihailijoita olisi monia ja niin varmasti tosirakkaudessa aina. Jos siis mies joka mielessäsi, on rakastunut sinuun hän ei muita halua. Jos taas vähän joka toinen ihailija kiinnostaa tuskimpa kuule on aitoa tosirakkautta ja jos se ei tosirakkautta ole niin annapa pleijerin liidellä kukasta kukkaan. Et menetä mitään, koska tuskin haluat onnetonta suhdetta?

      Minä ainakin suojelen itseäni kaikilta tuollaisilta ja olen vain onnellinen jos joku toinen joutuu sellaisen pleijerin uhriksi minun sijaan. Sydämeni on murskattu ja murjottu niin täysin etten ikimaailmassa haluaisi joutua "uhriksi" uudelleen. Jos siis joku muu tyhmä nainen pääsee huijatuksi ja satutetuksi niin minun sijastani niin minun voitto. Jää yhdet itkut ainakin vähemmälle mulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      67
      2591
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1702
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1660
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1545
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1528
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1228
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1071
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1032
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      974
    Aihe