Mastercard ei toimi!??

Jäi eilen grillille tikkuperunat tuplamakkaroilla kun ei hyväksynyt maksukone OC-mastercard luottokorttia.

Olen yrittäny tänään siirtää lisää rahaa omalta Nordea tililtä kortille mutta ei onnistu :(

Onecoin asiakaspalvelukaan ei ole vastannut mitään vielä miksei kortti toimi mulla ja mistä saan uuden.

Onko muille sijoittajilla ollut ongelmaa mastercard kortin kanssa ja miten olette korjanneet sen?? Onko tuonne mitään numeroa jonne voi soittaa ja kysyä korttiviasta?
28878
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Ei mitään hätää! Ruja on paraikaa järkkäämässä uutta huumediileriä hoitamaan nää korttiasiat kerralla kuntoon! Samalla Onecoin ostaa Herpes-pankin eräältä karibialaiselta saarelta.

Äänestä

Jaa, eihän tää ollut mitään uutta ;-)

Kassa on nyt KIINNI!!

Coineilla ei saa edes tikkuperunoita ;-)

MUAAHHHASASAAAAA

SIOITTAJAT

MUAHHAAHHAHAHAHA


Pyramidi kaatuu NYT

t.Avotampio

Äänestä

Kortit aukee 1.4
Varma tieto narkilta.
Vielä kuulemma vetäsee muutaman viivan niin homma lutviiintuu

Äänestä

Mikä vitu..n mastercard luottokortti, sehän on prepaid kortti johon pitää ladata euroja omalta tililtä eikä mikään luottokortti.

Äänestä

OC mastercard luottokorttiin ollaan yhdistämässä OCkolikoiden myynti sitä vauhtia automaatilla kun kortilla höylää euroja.Samala ensimmäiset pari tuhatta kauppapaikkaa on aukeamassa jossa voi maksaa OC rahalla.Tämä tapahtuu maaliskuu 2016 päättymiseen mennessä.

Tulee mm. Alibabaan, amazon, ebaykauppaan ja Finnairilla mahdollisuus maksaa kaikki suoraan Onecoin kolikoilla.

Sijoitusten strategia kannattaa nyt päivittää kun Split on yli 98%. Eli panokset nyt ylös kun rahat tuplaantuu kun tulee spilt!UUtiskirjeessa muistut.samasta asiasta!

Äänestä
  • ?... sarkasmi on tunnetusti vaikea taiteenlaji... Tämä kuitenkin onnistui niin hyvin, että olisi voinut luulla ihka oikeaksi hörhöksi ;-)

    Ihan vaan siltä varalta, että kyseessä olisikin ollut orkkis koinijahörhö, voin kertoa, että nyt kandeis ottaa käsi potasta ja laskea kissa ulos. Ei se ollutkaan kultaa, se oli pas....

    Äänestä

  • Nyt+ollaan+jo+heinäkuun+puolivälissä.+Joko+kauppapaikat+avautui,+ne+luvatut+"parituhatta+maaliskuun+loppuun+mennessä"?+Ja+"kesään+mennessä+50000",+kun+30%+kolikoista+on+louhittu,kuten+olen+lukenut+esim+wikipediasta?+Palasiko+mastercard+1.4?

    Äänestä

  • wikipedisti kirjoitti:

    Nyt+ollaan+jo+heinäkuun+puolivälissä.+Joko+kauppapaikat+avautui,+ne+luvatut+"parituhatta+maaliskuun+loppuun+mennessä"?+Ja+"kesään+mennessä+50000",+kun+30%+kolikoista+on+louhittu,kuten+olen+lukenut+esim+wikipediasta?+Palasiko+mastercard+1.4?

    Kun+30%+tuli+louhituksi+eikä+kaupat+auenneet,+monet+tunkit+alkoivat+sen+sijaan+puhua+kuinka+ruja+on+todennut+että+kaupat+aukeaa+toisella+vuosineljänneksellä..nyt+ollaan+jo+kolmannen+puolella+kevyesti+ja+edelleen+on+putiikit+kiinni.+Mitähän+selitystä+seuraavaks+pukkaa+idiooteilta..?

    Äänestä

  • Ihan uteliaisuuttani kysyn, toimiiko kortti nyt moitteettomasti?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihan uteliaisuuttani kysyn, toimiiko kortti nyt moitteettomasti?

    Kortti+vaihdettiin+n26.com+kortiin+ja+nyt+toimii.+Laita+euroja+ja+tuhlaa+euroja.Palautus+%+=+n.+0,4578+%Eli+osta+100+€+tavallisista+kaupoista+jotain+tällä+kortilla+saat+takaisin+n.+50+senttiä.Kyllä+Onecoin+osaa.

    Äänestä

  • Ei voi kuin nauraa näille kommenteille

    Äänestä

  • wikipedisti kirjoitti:

    Nyt+ollaan+jo+heinäkuun+puolivälissä.+Joko+kauppapaikat+avautui,+ne+luvatut+"parituhatta+maaliskuun+loppuun+mennessä"?+Ja+"kesään+mennessä+50000",+kun+30%+kolikoista+on+louhittu,kuten+olen+lukenut+esim+wikipediasta?+Palasiko+mastercard+1.4?

    Heivatti minulla MasterCard ja sillä on arvonsa, monikon muistaa maailman matkustaja arvon ansaitsemme kerettiläinen kohautti tämän!

    Äänestä

Ei hätää. Kauppapaikat avautuu vielä tämän kuun aikana. Blockchain-koodi pyörii vielä sivustolla. Kohta tulee rahaa ovista ja ikkunoista!!

Äänestä

Tunkkien mukaan se on MasterGard! Ei ihme jos ei mastercard toimi kun ette käytä oikeaa korttia.

Äänestä
  • Jotainhan se kertoo noista janttereista. Kirjoittaminen on vaikeaa, kun sitä ei koskaan koulussa ehtinyt opetella.

    Äänestä

wedish police launch preliminary OneCoin investigationIn late January news broke that the Swedish Gaming Board had finished their investigation into OneCoin. The regulator found OneCoin to be ““a chain letter game or similar”, and promptly reported the scheme to police. Upon consideration of the Gaming Board’s findings these last two months, now news that Swedish police have launched a preliminary investigation

Read more: http://mlmnewsblog.com/2016/03/swedish-police-launch-preliminary-onecoin-investigation/#ixzz43emDXDRA

Äänestä

Voi kamala sentään - kuitenkin NIIN luotettava yritys kyseessä... Ehkä jopa Bulgarian luotettavin!

Mihin maailma oikein on menossa?

(vakavasti puhuen - aikas moni on alusta saakka tiennyt, että homma on törkeää kusetusta...)

Äänestä
  • Joo. 5000 euroa ilman konkreettista vastinetta Bulgariaan. Ja sittemmin 12500-25000!!! Tosissaan uskoivat edes tuon. Saatika mitä kaikkea shittiä tullut koko ajan ilmi "yhtiöstä".

    Äänestä

Kaikki sossurahat laitettu Onecoiniin nyt sitten odotan kunnes rikastun. Kova koulutustausta on, olen käynyt elämänkoulun. Pärjäsin koulussa kolmosluokalle asti. Sitten kun rikastun nauran kaikille joilla on tarpeeksi äly päästä peruskoulusta läpi. OC Masterilla maksan joka päivä pizzat ja kaljat!

Äänestä

Toi on vielä pientä! Itse häpeän silmät päästä, että olen tyhmyyttäni yrittänyt värvätä ystäviäni ja tuttujani mukaan tähän huijaukseen..

Ainoa lohtu on, että kukaan ei lähtenyt :))) Vaikka

Mutta maine on mennyt - hörhönä mua pidetään tästä ees päin..

NOLOTTAA !!!

Äänestä

Ei Ruja kerkiä kun se vaan syö kakkua

Äänestä

Niin ja eikös sen pitanyt olla konvertoiva mastergard?

Äänestä

OC - klubi on.....

- valehtelijoiden klubi
- hölmöläisten klubi

Kumpi?

Molempi?

Äänestä

Eilen just käytin, hyvin toimii kaikkialla. Myös ABC:llä.
Sitten heräsin, ja nakkasin kissan pihalle mouruamasta.

Äänestä

Tää oli hyvä lanka

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TyytyväinenmuutenOC kirjoitti:

Jäi eilen grillille tikkuperunat tuplamakkaroilla kun ei hyväksynyt maksukone OC-mastercard luottokorttia.

Olen yrittäny tänään siirtää lisää rahaa omalta Nordea tililtä kortille mutta ei onnistu :(

Onecoin asiakaspalvelukaan ei ole vastannut mitään vielä miksei kortti toimi mulla ja mistä saan uuden.

Onko muille sijoittajilla ollut ongelmaa mastercard kortin kanssa ja miten olette korjanneet sen?? Onko tuonne mitään numeroa jonne voi soittaa ja kysyä korttiviasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu