Hän kuvittelee kaikkien olevan kateellinen itselleen koska kuvitelmissaan hän on suuri kaunotarmalli.
Tosi asiassa hänen uransa ei ikinä käynnistynyt kunnolla ja paljon omasta syystä.
Totuus Jasminista
14
<50
Vastaukset
- saatanansaatana
Kusista paskaa saatana!
Terv.
Hekla- pemalautajurkele
Kato ehdit ensimmäisenä.
- OudotTittelit
Väittää olevansa malli, poliitikko ja pr-henkilö. Missä ja milloin muka?
- suuri_nauraja
Minä olen täysin eri mieltä ja haluaisin korjata kirjoitusvirheitäsi
- y456546
Jassu elää ihan omissa maailmoissaan eikä sillä oo juurikaan kosketusta reaalimaailman kanssa. Pakenee todellisuutta milloin kenenkin miehen tai äitinsä turviin, välttelee vastuun ottamista ja kantamista yhtään mistään, ei pysty vakituiseen ja säännölliseen työhön tai opiskeluun, ei hallitse rahan käyttöään eikä omaa elämäänsä. On ihan tilulii ja heissulivei. Päästä jo vähän laho.
- HuonompiHomma
Helka voisi viedä tyttärensä elämänhallinta-terapiaan, kun se seuraavan kerran tuo pappoja mummontorppaan täysihoitoon. Ei ole kaikki kotona. Terapeutti voi löytää syyt likan työpelkoihin ja todellisuuspakoisuuteen. Alkaa olla mainetta pelkkänä joutilaana pummina sängynlämmittäjänä.
- JassuKokoKansanPelle
Ulosottovelkainen ja konkurssin tehnyt ovat päättäneet upota yhdessä. Mikäs sen somempaa ja seksikkäämpää, jassun ja seiskan mielestä :-) Jäämme odottamaan katastrofin seuraavia vaiheita ja uusia nolouksia.
- Kiitos.tästä
Reps!!!!
- IsoLapsi33
Jassulla ei ole vieläkään toimeentuloa, työtä, kotia; onkohan milloinkaan?
- ollolloo
Se on, kuule, rakkauden ammattilainen. Tosin sillä alimmalla tasolla, huiput tienaa omaisuuksia, mut silloin onkin oltava älyä ja taitoja.
- 4234234
Eikö tota Helkaa yhtään nolota ku tyttärensä on jatkuvasti milloin minkäkin laisen ukonrohjakkeen kanssa julkisesti tilittämässä seksielämäänsä ja vaihtuvia rakkauksiaan? Mitään muuta ei tee kun vaihtaa sängystä sänkyyn, miehestä toiseen. Eikö tää Helka jo vihdoin ja viimein tajuu et tyttären asiat ei oo kunnossa ja että siinä on jokin pahasti vialla? Vai eikö se vaan välitä paskaankaa vertaa? Naureskelee vaan, naapurin kissankin puuhat on, oikeesti, mielenkiintoisempia.
- rwerwer
Itse olisin lyönyt Jassulle jarrut jo ajat sitten. Olisin kertonut että avustan opiskelussa, työpaikan saamisessa ja vaikka vuokranmaksussakin kunhan yhtäkään juttuu ei mihinkän lehteen tuu. Ja jos tulee, niin rahahanat menee kiinni samantien. Samoin ilmainen majoitus, ruoka ja muu ylläpito kun ne "haastis"rahat ei kuitenkaan riitä elämisen kustantamiseen. On toi Helkakin yks surkee luuseri, selkärangaton ja mitätön kasvattaja.
- köpömamma
Totta töriset, Helka vain puolustelee avutonta jälkeläistään. No onneksi sillä ei ole enempi noita luuseri pentuja, yhdessäkin näköjään liikaa.
- PersiilleenMennyttä
köpömamma kirjoitti:
Totta töriset, Helka vain puolustelee avutonta jälkeläistään. No onneksi sillä ei ole enempi noita luuseri pentuja, yhdessäkin näköjään liikaa.
Joskus se luojakin joutuu myöntämään tehneensä yhden ison virheen. Tuhoon tuomittuja oli äitinsäkin juoksut maailmalla miehien perässä. Mummo joutuu yhä majoittamaan torpassaan seuraavia sukupolvia. Luulisi että helka ja jassu olisivat jo jossain vaiheessa itsenäistyneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406