säälittävää

En käy katsomassa kuviasi instagramissa voit laittaa takaisin salaiseksi.
201192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

nyt ainakin tiedät että akka on täysin lahopää.

Äänestä

En avanut niitä takiasi. Voisit itse poistaa ystäväni facebook kavereista, koska poistit minutkin.

Äänestä
  • Sorry vaan, mutta eikö ystäväsi osaa itse poistaa naamakirja kavereitaan, jos eivät halua olla kavereina. Vai oletko juuri se joka määrää mitä kukakin saa tehdä, eikä toisten mielipiteillä ole väliä. Ystäväsi voisivat itse pyytää aloittajan poistamaan heidät kavereista, jos sitä itse haluavat. Vai oletteko eläimiä?

    Äänestä

  • sivustahuutelen kirjoitti:

    Sorry vaan, mutta eikö ystäväsi osaa itse poistaa naamakirja kavereitaan, jos eivät halua olla kavereina. Vai oletko juuri se joka määrää mitä kukakin saa tehdä, eikä toisten mielipiteillä ole väliä. Ystäväsi voisivat itse pyytää aloittajan poistamaan heidät kavereista, jos sitä itse haluavat. Vai oletteko eläimiä?

    Siis laumaeläimiä.

    Äänestä

Asia ei tietenkään minulle kuulu, mutta hoitakaa henkilökohtaiset asianne jossain muualla kuin yleisellä keskustelupalstalla!!

Äänestä

Kaikki voi näyttää tuolta jos vain maalaa naaman täyteen. Minulla on jo uusi voit lopettaa

Äänestä

Asia ei minulle mitenkään kuulu, mutta eron myötä on kohteliasta poistaa ex-puolison sukulaiset ystävistä (niin naamakirja kuin muutkin somet). Ei ole reilua uudelle kumppanille jos ex-puoliso tykkää ja kommentoi kaikkea mitä sukulaiset kirjoittaa. Tilanne on toki eri jos on siunaantunut yhteisiä lapsia ja liitto on ollut pitkä.

Äänestä
  • Eletäänkö nykyään kokonaan sosiaalisessa mediassa, facessa ym? Minne on hävinnyt taito seurustella livenä ihmisten kanssa. Aika naurettavalta näyttää kun nuoripari "seurustelee": istuvat vierekkäin ja vahtaavat jä pläräävät älypuhelintaan. Siinä jää silmiin katsominen ja kädestäpitely toiseksi. Keskusteleeko nuoriso enään ollenkaan keskenään vai käyttävätkö facea ym. viestimiseen vaikka toinen olisi vieressä.

    Asia ei kuulu minullekaan, mutta ketjussa taitaa olla kyse jostain muusta kuin ex-puolisosta. Joltain teinityttöjen touhulta tuntuu.

    Äänestä

Minä kyllä von sun kuvia kattella ja unelmoida <3

Äänestä

Ei ne eukon kaverit mua poista facekavereista. Miten ex eukko sitten vahtais mun elämääni:))

Äänestä

Älä hakkaa edes syyllistä vaan vie se vangiksi. Se on Egyptin sääntö.

Äänestä

Jos voit puhua puhelimessa ja lähettää viestejä luulisi että voit olla myös ystävä naamassa. Silmissäni olet moukka, koska toimin noin. Vai oletko naamaystävä vain ihmisille kenen kanssa et soittele?

Äänestä
  • Unohda karvian juntit ne toimii justnoin. ei osaa elää parisuhteessa yksinkin on huono ja jos joku kiinnostaa sitä ei ainakaan huolita ettei vaan rakastuta jne jne. Vitun juntteja

    Äänestä

En tiedä onko viestit kohdistettu yhteen henkilöön, mutta oma toimintani ei vastaa kuvattua. Olen sinkku, mutta vain osittain omasta tahdosta. Karviassa ei ole myöskään hyville miehille hyviä naisia ja jos nainen löytyy toiselta paikkakunnalta hän ei ole valmis muuttamaan Karviaan. Täällä ei ole töitä ja jos jatkaa vanhassa työpaikassa työmatkasta tulee kohtuuttoman pitkä. Pitäisi löytää nainen tekee työtä mitä voi tehdä ns. missä vain. Itse henkilökohtaisesti en tunne yhtään. Nyt kaikki ajattelee miksi minä en muuta muualle? Koska olen maalaisjuntti

Äänestä

Fakta, epätoivoisen naisen tuntomerkit:
-lisätään kuvia faceen, instaan, snäpiin..ja kaikki on nykyään julkista (ennen ei ollut). Mulle ex on ex ja jos en tahdo olla kaverisi, seuraajasi en myöskään katso enää kuviasi!!!!! Liian läpinäkyvää epätoivoista ei Kiinnosta!!

Äänestä

Kuvaton vielä rumia ja luonnottomat meikit. Luonnollinen kauneus kunniaan on Karvian miehen mielipide

Äänestä

Perkele vittu ei munkasn instagram kuvat tunnu ketään kiinnostavan ku juuri kukaan ei tykkää vittu!

Äänestä

Miten muuten sille jota tää keskustelu koskee niin on menny viesti perille?

Äänestä

Ei sille taira mennä mikään perille. Oikein alkanut ällöttää sen naama

Äänestä
  • Tietääkö se että keskustelu koskee sitä?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


äläyritä6666 kirjoitti:

En käy katsomassa kuviasi instagramissa voit laittaa takaisin salaiseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu