Remonttitöitä Pirkanmaan alueella

henri_remonttimies

Hei vaan!

Olen vasta-alkanut rakennusalan remonttiyrittäjä Tampereelta ja pääasialliseen osaamiseeni kuuluu vesieristykset ja laatoitukset. Olen toiminut rakennusalalla jo vuodesta 2006. Etsin tässä lisää osaamista ja referenssikohteita. Olisin kiinnostunut varsinkin laminaatin ja parketin asennuksesta, tapetoinnista ja maalauksesta. Jos sinulla on tällaisia kohteita tiedossa niin nyt saisit työt hyvin edullisesti.

Hintaesimerkkejä (sis alv24%):

- 25m2 seinä- ja lattiapinta-alan kylpyhuoneen laatoitus sisältäen kiinnitys- ja saumalaastit sekä silikonit 800 eur
- lautaparketin ja laminaatin asennus 12 eur/m2
- 4m2 sisäkaton panelointi 285 eur
- sisäkaton maalaus 2 kertaan 13 eur/m2
- tapetointi 12eur/m2
- ulkomaalaukset 25 eur/tunti tai urakka
- purkutyöt 30 eur/tunti tai urakka

Työt kotitalousvähennyskelpoisia sekä hinta sisältää aina suojaukset ja loppusiivouksen sekä jätteiden poiskuljetuksen.

Ystävällisin terveisin

[email protected]

2

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sellasta_tänään

      Kyllä noilla hinnoilla ei kauaa hommia ole, kun rahat ei riitä edes elämiseen.

      Toinen hinta on hirmu kallis, kuten 4m2 katon panelointi, kun taas tuntihinta aivan olematon.

      • aloittaja_

        Laitoin tuohon vain esimerkkejä.. etsin lisää kokemusta ja siksi hinnat aika halvat. Laatoittaa osaa todella hyvin ja jälki on erinomaista. Etsin siis referenssejä eli tarkoitus on tehdä työt mahdollisimman hyvin jotta saan niistä kuvat kotisivuilleni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      80
      3422
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1384
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      4
      1181
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1106
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      820
    6. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      45
      798
    7. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      754
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      45
      749
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      29
      713
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      697
    Aihe