naantalin lidl iskee

ilmaisiaeuroja

joka päivä. tänään olin kaupassa 20 min, jonka aikana esimiestä tarvittiin kassalle kolme kertaa. neljättä en viitsinyt kuunnella, vaikka kotimaisen kurkun kilohinta olikin noussut alle 2eurosta lähelle 3euroa. arvaamaton arvon-nousu matkalla kassalle. pitäisikö jonkun viranomaisen puuttua tähän jatkuvaan huijaukseen, pitäisi kait kaupallakin joku vastuu olla.

6

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vallumerkki

      Voisitko nyt ihan oikeasti tarkentaa, mistä oli kysymys.

    • ilmaisiaeuroja

      20 min sisällä kolme yritystä ottaa kalliimpi hinta mitä hyllyssä ilmoitettu. lisäksi onnistunut huijaus minua kohtaan, koska en viitsinyt siitä sanoa vaikka kassan jälkeen sen huomasin. lisäksi mahdolliset muut esim kurkun ostajat jotka eivät kuittia tarkista. miksi en sanonut asiasta. yksinkertaisesti siksi että lidl on ainut kauppa suomessa jossa kaupan oman huijausyrityksen vuoksi tarvitaan esimiestä kassalle, ja häntä odotellessa jono sen kun pitenee, ja pitenee, joten en halunut jäädä jarruksi. jokainen tekee virheitä , mutta viisas ottaa niistä opikseen lidl ei myymälävaras käryää, niin henkilökunta soittaa poliisit, kun lidl tekee varkauden niin tuleeko poliisi paikalle jos heille soitan, tuskinpa.

    • onvastaavaatoisaalla

      Et viitsinyt seisottaa jonoa, jaaha. Olisit jättänyt ostamatta. Jos hinta ei ole oikein ja sen korjaaminen kohtuuttoman vaivalloista jättää tuotteen siihen paikkaan ja jos tulee valituksia, niin voi voi. Hoitakoot hinnat kuntoon. Kyllä tuo jonojen kasvattamisen syy saa asiat luistamaan.
      Asiansa osaava kauppias ei kauan tuollaista siedä jos haluaa myynnin sujuvan jatkossakin. Asiakas valitsee jouhevan kaupan toisaalta vaikka muutaman sentin enemmän maksaisikin.

    • kuittikalle

      tuskin se ostajan vika on , jos kauppa yrittää huijata toistuvasti.rikoslaissa on pykälä jatkettu petos mitä ilmeisesti voi käyttää jos toistuvasti sama vedätys jatkuu. mitä lidliin tulee niin hinnat nousseet pikkuhiljaa, eivätkä ole sen halvempia kuin eeim cittarissa. henkoht en ole liiterissä asioinut enää lähes vuoteen.

    • sitäodotellessa

      näinhän se menee kauppa ei ota mitään vastuuta. muutaman kerran olen lidlissä väärästä hinnasta sanonut, kertaakaan ei ole edes anteeksipyyntöä kuulunut. lisää henkilökuntaa, tai tuote, ilmaiseksi kuluttajalle jos hinta on väärä, niin sata varmasti hinnat rupeavat täsmäämään.

    • esimiestäeienäätarvita

      tänään ei onneksi iskenyt, oli nimittäin suljettu. henkilökunta harjoitteli asiakaspalvelua, ja oikeinhinnoittelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      138
      3383
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      77
      2151
    3. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      137
      1835
    4. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      128
      1771
    5. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      27
      1714
    6. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      138
      1375
    7. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1259
    8. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      54
      1176
    9. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      144
      1055
    10. Yhä pyörit mielessä,

      ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa
      Ikävä
      33
      1017
    Aihe