Tänään ilmestynyt Seura kertoo juurta jaksain millainen kultakaivos piti tulla Kivitipun pakolaisbisneksestä. Seurauksena Kivitipun vuokrauksesta Maahanmuuttovirastolle on menetetty maine, suuri joukko kanteita petetyistä sopimuksista ja kylpylätoiminnan loppuminen lopullisesti.
Kepu raunioitti Lappajärven hienoimmalla paikalla olleen lomakeitaan ja petetyt asunto-osakkeiden ostajat, sekä köyhtyneen kunnan kun pakolaiset syksyllä poistuvat Kivitipusta.
No onneksi hotellinjohtaja ehti saada 4-veto mersun työsuhdeautokseen.
Kepun pakolaisbisnes paloi pohjaan
7
<50
Vastaukset
- Ilonsa_kullakin
Älähän nyt mollaa, näkyihän jutussa, että kunnanjohtaja on kovasti iloinen kun kanamunien menekki oli kasvanut. Nyt menee Kivitippuun joka päivä 250kpl munia.
- prosessikaaviomies
MTK:n rahoituksella Kivitippu toimii mutta saadut rahat
annetaan kepulle eikä pakoloisista tule pulaa koska
kevään aikana Sipilän lupausten mukaan Turkista ja Kreikasta
lennätetään 25000 uutta loisimaan tänne ja niitä ei
ole tarkoituskaan palauttaa. - kkkkkkkkkkkkkko
Spilä: Kymmenet tuhannet pakolaiset eivät ole keneltäkään po
https://www.youtube.com/watch?v=5DxR8c6tcKQ&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=10
- Faktaapukkaa
VVO:n vuokralaisten raha vievät demarit mm. Riku Aalto.
- Kovaa_peliä
No, mutta nyt onkin kyseessä kepulainen Lomayhtymä Oy, jonka hallituksessa on mm. Markus Lohi kepun eduskuntaryhmän varapuheenjohtaja, sekä muita kepu vaikuttajia.
Hotellin viereen on rakennettu eläkeläisille Chalets asunto-osakeyhtiön joilla on sopimus kylpylän käytöstä, ravintoloiden käytöstä ja suora yhteys talosta kylpylään sisäkautta. Hotellinjohtaja myöntää Chalets-asukkailla on voimassa oleva sopimus vaikka kaikki heidän palvelunsa ovat olleet poikki viime syksystä.
Kepu kusettaa sielläkin eläkeläisiä, kepu pettää aina. - hallitusvaihtoon
Tyypillistä kepulismia, aina huijjaavat......
- Totuuskomissio
Nukkehallinto on Suomen tuho! Kepulaiset ovat kautta aikain huijanneet ja loisineet yhteiskunnan tuella.
Jos maassamme olisi poliittisista "sylttytehtaista" riippumatonta tiedoitustoimintaa, kepulit saisivat kyytiä vissiin myös maailman kalleimmasta montusta Kainuun korvessa.
Talvivaaran Kepukuoppa maksaa meille 650000 euroa päivässä! Mikään taho ei kykene puuttumaan näihin megaluokan ääliömäisyyksiin, mukaan lukien pakolois bisnes!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646075Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201748Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt111646Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921533Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411426- 1131140
Oon mä susta mustasukkainen
Mä tunnustan. Olen aina vähän jollain tapaa ollu susta mustis. Tottakai, koska rakastan sua. Mutta mustiskin vain terveellä tavoin. Ihan luonnollista150984Sohvi blörf
Siellä se taas keekoilee kaupungilla ja kuvailee viattomia opiskelijoita instaansa. Kuvaa nyt vaan omaa tissivakoo ja bebaa jätä muut rauhaan ettei t106831Jättäkää tuo Lumio nyt jo rauhaan!
Mihinkään tuo avaus katosi? Säälittävää touhua kertakaikkiaan, harvoin tänne mitään kirjoittelen mutta tämä touhu alkaa mennä jo yli hilseen. Hävetkää26742Rakas rakas rakas
Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Oot kaikkeni sä ihana m65664