Anna Egutkinan kirjoitus, isis hengessä Venäjästä

Tämä Iltalehden poliittisen kannan kirjoitus , ei ennsinnäkään todista mitään ja osoittaa lapsiuskoisen trollivihan päämääräksi.

Tämä maailmallakin riehuva kristillistaustainen Venäjä viha osoittaa, että vallalla onvain sana-ja sota-uskonto, hyväosaistenkin vallassa pitämiseksi !
1110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näin on. Viholliskuvaa Venäjästä luodaan Suomessa tarkoitushakuisesti. Poliitikkojen tyhmyyden takia voi Suomi joutua Usan valtaamaksi ja tuhotuksi alueeksi jos USA aloittaa tekaistun sodan Venäjää vastaan sen luonnorikkauksien takia. Suomessa on liitiumia paljon.
Maailma on julmempi kuin meille on uskotellaan. Maailman rikkaimmat hallitsee Usassa kaikkea. Media,Viihde,Sotateollisuus. Sotia aloitetaan tarkoituksella esim Libya tuho. Ukrainassa sama tapa. Usa,EU tavoite on rikkoa ja ryöstää kansalliset valtiot ja sekoittaa rodut,se holokaustin kosto Euroopan älykkäille valkoisille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

Tämä Iltalehden poliittisen kannan kirjoitus , ei ennsinnäkään todista mitään ja osoittaa lapsiuskoisen trollivihan päämääräksi.

Tämä maailmallakin riehuva kristillistaustainen Venäjä viha osoittaa, että vallalla onvain sana-ja sota-uskonto, hyväosaistenkin vallassa pitämiseksi !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu