Soini, demokratian hävittäjä

Soini on puolueensa kanssa hävittänyt lopunkin
demokratian maastamme koska he eivät ole
vaalilupauksiaan yrittäneetkään toteuttaa vaikka
juuri kansaan vetoavien lupausten takia pers suut
saivat jytkyn.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Poliittinen uskottavuus meni koko puolueelta ja monien sitä äänestäneiden mielestä koko poliittiselta järjestelmältä. Siksi onnettomuus ei koske vain puoluetta itseään, vaan on kansallinen häpeä. On niin helppo huudella puskista ja vaikea pitää lupaukset.

Pohjalta on hyvä ponnistaa. Se kai tässä on ainoa positiivinen asia. Moni äänestäjä sai oppitunnin ja tästä viisastuneena on mahdollisuus valita ensi kerralla toisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilausta.ei.toimitettu kirjoitti:

Soini on puolueensa kanssa hävittänyt lopunkin
demokratian maastamme koska he eivät ole
vaalilupauksiaan yrittäneetkään toteuttaa vaikka
juuri kansaan vetoavien lupausten takia pers suut
saivat jytkyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu