Volvo & polestar viritys

volvo.-

onko kellään kokemusta miten tuo polestarin laitto onnistuu autoon, jossa on itse haltijana, eli lainaa on vielä jäljellä.
Rekisteriotteeseen tulee ilmeisesti muutosta, eikä se varmaakaan onnistu pelkästään haltijan toimesta.
Ei viitsisi tämän takia maksaa halpakorkoista lainaa pois, kun se raha tuottaa nyt paremmin muualla.

13

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 23423423

      Volvolla sen asentavat. Takuu säilyy mutta joudut muutoskatsastamaan ja vakuutusyhtiölle kertomaan.

      Koska tuo on Volvon oma juttu ja takuu säilyy, tuskin rahoitusyhtiöllä mitään valittamista mutta voithan kysyä etukäteen. Korosta heille että tuo on volvon lisävaruste ja sellainenhan se onkin.

      • yrjömäki

        Konttorilla kannattaa olla tarkkana koska muuten voi tulla muutosprosentteja. Ne on tarkkoja näistä asioista.


    • Kokemustaonjj

      Ei ole mitään ongelmaa. Sun pitää vaan pyytää rahotusyhtiöstä se rekisteriotteen toinen osa katsastuskonttorille tai volvolle jos katsastavat sen siinä yhteydessä? Muistaakseni se kuuluu tuohon hintaan? Mä laitoin uuteen ostamaani autoon erikoiskilvet ja pyysin vaan ton osan rahotusyhtiöstä ja homma kunnossa. Kun se ei vaikuta takuuseen niin ei väliä. Rahotettua autoa ei kannata alkaa muuten kyllä virittämään ilman takuita sitten, rahotusyhtiön säännöt varmasti kieltävät tälläsen ja jos auto hajois etkö pysty maksaa niin sehän on varmaan joku petos sitten.

    • Polletusta

      Mikä on tuon Polestarin perimmäinen tarkoitus kun se ei lisää vääntöä eikä siten alenna polttoaineen kulutusta? Näin kerrottiin Volvo-huollossa kun asian faktoja kysyin, mutta se tarkoitus jäi epäselväksi.

      • volvo.-

        polestarin sivujen mukaan vääntöä tulee tässä tapauksessa lisää n. 50nm. hevosvoimia ei juurikaan.


    • voihanRahamiehenTaakkaa

      Persaukiset osamaksupellet ovat sijoittaneet rahana paremmin tuottamaan, hehee. Ilmeisesti ranskalaisiin perunoihin ja nakkeihin ja niitä myyvät siten isolla voitolla kännisille.

      • pisnesmies

        pisnestä se on tuokin


    • gsbirotor

      virossa tuo maksaa 749€ tarjous voimassa kuun loppuun

    • SuoliKuinWikiHihii

      Ja uusavuton aloittaja ei ymmärrä mistä asiaa pitäisi kysellä?
      Taitaa rahoitusyhtiöillä olla hieman toisistaan poikkeavia käytäntöjä asian suhteen.

      • juuriharja-

        Juuri näin. Turhia nämä keskustelupalstat. Tieto löytyy muualta


    • luntaasa

      ringostar oli lennonin kaveri onko se joku kitaramies tää pollestar

    • vtun_uus_avuttomat

      vttu aja vaan sillä vanhalla 98 almeralla se on paras vehje! turhaan sä ostelet mitään polestaari volvoja ne on tehty tosi miehille jotka ei kysele vaan tekevät.

      • kummeli-

        SELVÄ!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2658
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      204
      1682
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      116
      1610
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1471
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1242
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      76
      1015
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      979
    8. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      74
      906
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      877
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      845
    Aihe