Hienoja miehiä nuo Odinit.

Kiva nähdä miten MV-lehti ja Odinien kannattajat selittävät tämänkin pahoinpidellyn syyksi:

http://m.iltalehti.fi/uutiset/2016032421309567_uu.shtml

Näin niitä naisia suojellaan oikein huolella.
21110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Haha. Vitun natsisiat. No heitä ei muisteta 10v päästä enää. Paitsi Fingerporissa ehkä.

Äänestä

Jos ryhmän tarkoituksena on puolustaa naisia ja lapsia, niin aika mielenkiintoinen on tapa toimia.

Tai ehkäpä tuo maassa makaavan naisen päähän potkiminen on juuri sitä. Mutta tämäkin on varmasti yksittäistapaus ja hakattu/potkittu nainen ollut tosi tuhma.

Äänestä

Naiset osaa olla usein tosi vittumaisia. Vittumainen käytös saa miehen joskus kiehahtamaan ja mies laittaa naisen järjestykseen rationaalisesti menetellen ajan säästämiseksi. Näin on luojakin tarkoittanut asian loogisesti kulkevan.

Äänestä
  • Älä jauha paskaa. Mulkkuja kaikki miehet. Siks kusetan vaa niittä.

    Äänestä

Käsi ylös kenelle tämä oli yllätys. Jos osaston puheenjohtaja on hakannut ja potkinut vaimonsa ja samaan aikaan haluaa suojella suomalaisia naisia väkivallalta, niin johan on kaksinaismoraalia.

Äänestä

Tältä akalta saa muyten tuplasti ta aisi. Yrittää tulla

Äänestä

Nämä soliferit on ihan paskaraukkapellejä kaikki tyynni. Peräkamarin poikia, joista ei tosipaikan tullen ole mihinkään. Korkeintaan juuri noin keppana- ja pilleripäissään hakkaavat naisia.

Isot puheet ja tyhjät housut. Säälittävää olisi, elleivät itse olisi noin arvaamattomia. Joku voi oikeasti käydä viattoman sivullisen kimppuun.

Äänestä

Pitää ihan tämän keskustelun innoittamana palauttaa lähiaikoina tämä Mikkeli-palsta ruotuun. Kohta sitä taas saadaan. Nimittäin Länsi-Savoa, suvakismia ja valehtelevia pikkumustia kieroine äiteineen. Pian on tämä palsta taas noita aiheita täynnä. Kiitos, inspikseni onkin ollut kateissa jonkin aikaa. Nyt on taas ns. "Tappajan vaisto" herännyt ja on aika palata sorvin ääreen.

Äänestä
  • Onko moisiosta loma piällä. Vaahto pärskyy siihen malliin.

    Äänestä

Ooppelit on perustettu juuri siksi, että nämä rikolliset saavat taustatukea samanhenkisistä kavereista.
Osalle on jo annettu tuomiot väkivaltarikoksista, mutta muita jäseniä ei ole vielä tuomittu. Kaikki kyllä narahtavat aikanaan.
Jos tämä on jollekkin yllätys, niin täytyy elää säkki päässä.

Äänestä

Kyllähän tollaiset naistenhakkaajat pellet ovat alinta roskasakkia, ja en ole yhtään yllättynyt, että niitä löytyy Odinien joukoista. Laittaakohan Odinit nyt sitten itsensä kuriin?

Äänestä

Tämän looserin touhut kertoo aivan kaiken näiden "sotilaiden" touhuista, moraalista ja tavoista. Ilmeisesti maassa olevan naisen potkiminen on aivan ok.

Äänestä

Tiedän yhden odinin; kännissä aggressiivinen riidanhaastaja. Poliisin vanha tuttu. Siinäpä sankari.

Äänestä

Eiköhän viimeistään tämän pahoinpitelyn jälkeen ihmiset tajua mitkä ovat näiden pellejen motiivit.

Äänestä

En ole Mikkelissä näitä spedejä vielä nähnyt. Suonsaaren asukkeja näkyy katuvassa ja iltaisin baareissakin, mutta ainakaan minä en ole kuullut, että heistä olisi ollut mitään harmia. Vaakunan tuttu poke kertoi, että enemmän järjestyshäiriöitä aiheuttaa alueet omat nappiverkkaripojat.

Äänestä

http://paavotajukangas.com/2014/11/22/629/
Kyllä jos tilanne tollaiseksi menee, niin eihän virkavallalla ole mitään jakoja. Oodinit ovat parhaita ennakoon estämään vääryyksien tekemistä ettei tilanne pääsisi tuohon jamaan. Tuolle ei puhuta enään rasismista sitten.

Äänestä
  • Ja tämä kaikki oikeutti Odinin myös hakkamaan ja potkimaan vaimoaan? Käyhän se varmasti hyvästä treenistä kun valmistaudutaan hakkaamaan maahanmuuttajia.

    Äänestä

  • No, eipä ollu kommentin takana kukaan Pia, vaan Mikkelin katujen turvallisuudesta huolestunut mies.

    En ole pätkääkään huolissani turvapaikanhakijoista tai maahanmuuttajista, vaan näistä Odin-pelleistä. Ovat nyt jo pahoinpidelleet syyttömiä henkiköitä ja nyt sitten myös naisia.

    Mikäli tilanne sitä vaatii, niin Mikkeliin, kuten myös muualle, pitää perustaa katupartiot vahtimaan ja valvomaan Odinien toimia.

    Äänestä

Kaikki odinit pitäis tappaa!

Äänestä

Heheheheh. Yksi syyllistynyt tähän rikokseen ja kaikki ovat samaa sakkia. Heheheheheh. Aivan toiseen suuntaan sama homma. Pari irakilaista syytettyinä sotarikoksista ja kaikki irakilaiset pakolaiset ovat sotarikollisia??? Niinkö tämä menee? Vasemmistosuvakit voisivat ottaa päänsä pensaasta ja lopettaa pas... puhumisen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Odinit.heti.kuriin kirjoitti:

Kiva nähdä miten MV-lehti ja Odinien kannattajat selittävät tämänkin pahoinpidellyn syyksi:

http://m.iltalehti.fi/uutiset/2016032421309567_uu.shtml

Näin niitä naisia suojellaan oikein huolella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu