CHL täysi vitsi?

Variantti

Champions Hockey League. Hö, sinnehän pääsee kuka vaan, paitsi manosan parhaat jengit, yhtäkään KHL -joukkuetta ei tuonne ole päästetty, miksi?

3

1453

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MRmaneighttwo

      Iteasiassavenäjän mestaruusarjan joukkueita sinne yritettiin saada mutta kietäytyivät tulemasta.
      Syytä ei ole vaikea arvata.
      Euroopan kovin jääkiekkosarjako vitsi? Minä sanon että venäjän mestaruus sarja kohl ja sen tuleva farmisarja, siinä sitä vasta vitsiä on kyllikseen: )

    • Anonyymi

      Nämä on juuri niitä mielenkiintosimpia matseja kun päästään mittaamaan Liigan tasoa muihin euroopan liigoihin.
      Harmi vaan että tämä meidän taso ei kovin päätä ole huimannut koska parhaat joukkueet tulevat poikkeuksetta ruotsista ja pataan otetaan jopa sveitsiläisiltä kuten Ilves teki kahteen otteeseen.

    • Anonyymi

      CHL on hieno ja kova tasoinen länsimainen jääkiekko sarja euroopan parhaine joukkueineen jonne venäläiset seuroilla ei kuulu olla koskaan oikeutta osallistua. Putte aloittaessaan järjettömän sodan Euroopassa ei pelkästään kusta lorotellut khln päälle, hän päräytti venäläisen sarjan päälle oikein kunnon jöötit, eikä sen sontakasan alta enää ole nousua. Valitettavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      140
      4827
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      79
      3502
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      27
      2514
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2203
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      57
      2029
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2003
    7. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      85
      1963
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      23
      1951
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1428
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      94
      1235
    Aihe