Jos kilpirauhaskokeen tulokset on

S -TSH 6.12 / mU/l

S -T4-V 13 pmol/l

Niin lääkäriin mielestä ollaan arvojen puitteissa ja lääkitystä ei tarvitse aloittaa
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Ulla Slama on aika osaava, kuulemma 300 T3-reseptiä vuodessa, vaikka kirjoitteleekin thyroxin-liiton lehdissä ja nettisivuilla. Toisaalta yllättäen endoyhdistyksen jäsen, joten ehkä sidoksissa yhdistyksen päähänpinttymiin.
    Uusimpia tukimustietoja välittää blogisivusto: http://bit.ly/1XOCq9I

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niinniin- kirjoitti:

S -TSH 6.12 / mU/l

S -T4-V 13 pmol/l

Niin lääkäriin mielestä ollaan arvojen puitteissa ja lääkitystä ei tarvitse aloittaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu