Voi se häpeä. Tuon takia en varmaan tule ikinä laittamaan hänelle viestiä
Jos ihastus torjuu
9
69
Vastaukset
- tuontakia
Se on hirveetä. En minäkään enää kenellekään.
- Elämäonsellaistavälillä
Voi kuule kyllä se jonkin aikaa kirpasee ja suruttaa mutta ajan kanssa ymmärtää että niin piti mennäkin, ja on onnellinen että uskalsi ja sai selvän mitä toinen ajattelee ja tämän sanon omalla kokemuksella.
- M....Mies
Jos torjuu niin etsi toinen ihastus. Ei elämä tuohon lopu.
- torjuijo
ja perse repes
naama vaihtoon - djfjghd
torjuu jos torjuu, ei elämä siihen kaadu. Nyt hop hop viestiä laittamaan, tai kadut asiaa pitkään, sanon kokemuksen syvällä äänellä. Torjuminen sattuu hetken, mutta parhaimmassa tapauksessa voi syntyä viestin laittamisesta jotain hyvää sekä ihanaa. Pakit eivät tietenkään ole mukava asia mutta haluatko elää loppu elämäsi miettien entä jos se toinen sittenkin olisi tykännyt minusta mutta en selvittänyt asiaa ja se olisi ratkennut vain yhdellä viestillä. Ihmiset pelkäävät pakkeja nykyisin aivan liiakseen, ja tämän takia monia suhteita ei edes synny vaikka molempia kiinnostaisi oikeasti. Laita viesti, et menetä siinä mitään. Saat vain lopulta mielenrauhan.
- omakohtainenkokemus
Ei se ole mikään häpeä, miksi olisi? Surullista se vain on. Varsinkin jos ei usein ihastu saati kerro sitä kohteelle. Mutta jos itseä kiinnostaa 1 mies sadasta niin sallittakoon se myös miehelle naisen osalta:)
- kaskdkdskad
En ole riittävän hyvä hänelle enkä usko että hän tykkää minusta
- HumanistiJKL
Nyt vaan laittamaan viestiä, ei se elämä torjuntaan tai kaverikorttiin kaadu. Jos ei ole rohkee, niin ei voi voittaa, vaikka tiedän kyllä sun tunteen ja kärsin itsekin ajoittain siitä.
- rohkeuspalkitaan
viestiä viestiä viestiä ! Jos et heti uskalla kertoa tunteista, mikset juttelisi jostain muusta aiheesta ? (: Sitten siitä pikku hiljaa voi kääntää aiheen tunteisiin. Tai kysyt toisen tunteista jotenkin mukavalla tavalla ! Itse ilahtuisin aivan suuresti jos joku kertoisi tunteistaan linkkaamalla jonkun kappaleen ja sen avulla pystyisi asiasta juttelemaan. Rohkeutta peliin, et voi menettää mitään paitsi huonommassa tapauksessa elämäsi ihmisen, jos et nyt laita viestiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä531489- 1231334
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1231218- 1401044
- 101897
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten337831Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82724Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54646Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50643Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64602