Elämä on ainutlaatuinen seikkailu ja sen voi kokea vain kerran.
Ihastuminen ja rakastuminen ovat suuria tunteita, joiden ei kannata vain loppua tekemättä mitään saadakseen mahdollisuuden vastakaikuun.
Maailma näyttää kauniimmalta, kun sitä katselee yhdessä rakastetun kanssa.
Elämä on hauras ja se voi loppua koska tahansa minkä ikäisellä hyvänsä. Sairaskohtaus, äkillinen räjähde väkijoukossa, onnettomuus...
Ota hetkestä kiinni ja anna itsellesi tilaisuus onneen lähettämällä viesti.
Tee se nyt, huomenna voi jo olla myöhäistä!
m ---> n
Surettaa kun ikävöit vain hiljaa
41
<50
Vastaukset
- tehtyon
Samaa sanoisin eräälle miehelle.
- Nimimerkitön1
Kenelle tämä oli?
- Vainmekahden
Menee 03-alueelle.
- 03-alue
Vainmekahden kirjoitti:
Menee 03-alueelle.
Täällä ollaan, mutta ihan näillä tunnisteilla en kyllä viestiä laita. Jos oikeasti haluat yhteydenottoni, niin tarvitsen kyllä siihen sinulta enemmän vastaan tuloa.
- kuultu_nähty
Vainmekahden kirjoitti:
Menee 03-alueelle.
olet siis se "rixun riiustaja". eikö vain.
- Vainmekahden
kuultu_nähty kirjoitti:
olet siis se "rixun riiustaja". eikö vain.
En ole Riihimäeltä.
- kerrolisää
Vainmekahden kirjoitti:
En ole Riihimäeltä.
no mistä ?
- vainkaksi
Oletko itse toiminut kirjoittamallasi tavalla?
- married
Asia olisi paljon helpompi jos molemmat olisimme vapaita...
Kaunis ajatus silti. - eräs-nainen_
Olen viestini lähettänyt ja jatkan haavojen nuolemista, joita jo muutaman kuukauden ajan olen nuollut.
- MiksetItesitten
Arvaanpa ettet ole itsekään lähettänyt mitään viestiä
- varmastivastaann
Lähetä itse se viesti :)
- pelleköolet
Niinpä. Varattuna voit lopettaa tyhmät kirjoituksesi asiasta, johon et kuulu!
- Kaikkionmahdollistajuu
Niin, tai voi pudota kaivoon, hauki voi napata uidessa tai voi joutua mustalaisen räkälaukkuun.
- EnVoi
Hänen olisi tehtävä aloite.
Itse en voi.
Enää koskaan.- Kyllasavoida
Draamaqueen
- VaratuilleEIkiitos
Lisäyksenä vielä.
En ole varattu, ei tietääkseni ole varattu. - sjshshshs
ja kyllä muuten voit. jos et itse ilmaise suoraan kiinnostustasi, voi tämä toinen luulla ettei sinua oikeasti kiinnosta. yksi viesti ja asia on hoidettu. vaikka tuntuisi miten vaikealta, kiität itseäsi myöhemmin. haluatko menettää elämäsi ihmisen sen takia ettet itse uskaltanut toimia kun piti ? haluatko katua tätä asiaa vielä pitkän pitkään ? olen varma että et halua katua, kokemuksesta tiedän että on kauheaa. Ole rohkea, tee aloite omalla tyylilläsi, toinen aivan varmasti arvostaa tätä !
- viesti_lähetetty
vastauksena hiljaisuus
- suklaalohduttaa
Ei voi saada rakkautta enää se joka on tehnyt lapsia ja vartalo on mennyt huonoksi. Turhaa on rakastuminen. Jää vain uhrautuminen, ikuisesti kaikesta luopuminen. Naurettavaksi tekee itsensä jos yrittää.
- jotainuuttakuviota
Ollaan yritetty molemmat, pitäisiköhän muuttaa tottumuksia jos kohdattaisiin paremmin, niinkuin ennen.
- kerhoy
Tässä olen sua varten. Kaipaan sua vieläkin. Mitä muuta voin sanoa?
Olet komea. - kiitosaloittajalle
Tuossa lukee se mikä on tärkeää, koska vain tuo on lopulta tärkeää.
Mutta hän on varattu ja minä pidän sormusta, jotta saisin turvallisen rauhan. Taas tässä kävi näin. Joudun sammuttamaan tunteen - mielellään hiljaa, niin ettei hän tai kukaan muukaan huomaa.
Elämäni teema. Rakkaudeton pätkä pakerrusta ja ohi kulkemisa.
Aloitteesi asia on kaunis ajatus, tuosta pitääkin muistuttaa. Jos se vaikka tuottaisi jollekin toiselle onnea. Ihmisen aika tuppaa hukkumaan kiireeseen ja epäolennaisiin kimalluksiin.- NainenToteaa
Löytää se oikea ja kääntää rakkaudelle selkä? Näennäisen rauhan vuoksi? Oletuksiin perustuen? Ratkaisunsa kullakin.
- tuuleenhuudat
NainenToteaa kirjoitti:
Löytää se oikea ja kääntää rakkaudelle selkä? Näennäisen rauhan vuoksi? Oletuksiin perustuen? Ratkaisunsa kullakin.
jos ikävöisin sinun miestä, et sanoisi noin.
Se on kuule joskus parempi niin, että jättää asian sikseen.
ihastus on pelkkää kemiaa ja siitä selviää suuntaamalla ajatukset muualle ja ...unohtamalla. Se on tietoisen työn tulos. - ed_
tuuleenhuudat kirjoitti:
jos ikävöisin sinun miestä, et sanoisi noin.
Se on kuule joskus parempi niin, että jättää asian sikseen.
ihastus on pelkkää kemiaa ja siitä selviää suuntaamalla ajatukset muualle ja ...unohtamalla. Se on tietoisen työn tulos.Sanoisin silti noin. Et tunne minua etkä tilannettani. Kuten en minäkään sinun, myönnän.
- mielenkiintoistamutta
Miksi et itse tee aloitetta?
Oletteko varattuja? - muavähän
ihmetyttää nää käskyttämiset, tämmösenkö perusteella joku laittais viestiä, sustahan se riippuu 90 % lähteekö viesti vai ei, siitä millanen sä oot ollu sille.!!
- juurinäinon
Osuit asian ytimeen!
- äläihmeessäsure
Surettaa että sua surettaa.
- dramaattisesti
kyn
- selviäähänsiitä
Surut eivät lopu niin kauan kuin on ihmiskunta.Samaa miestäkin voi rakastaa tuhat naista.Yksi nainen voi olla kohteen mieleen,muut elävät ikävässä.Ei se auta siitä huutaa,kun ei voi mitään.Korvikkeet auttavat ikävään.Monasti kun näkee onnellisen parin,joilla on esim lapsetkin jo isoja,niin tulee mieleen onni on harvoilla ja valituilla.
- SherlockPoirot
Mihinköhän perustat luulosi, että joku ikävöi vain hiljaa? Siihen, ettei hänestä kuulu koskaan mitään? Haha!
- Milläperusteella
Ajattelet hänen ikävöivän itseäsi?
- tipuSi-
Teletaappisesti tunnistin sinut. Silti tarvitsen rohkeutta lisää.
- tipuSiJatkaa
When you want it the most there's no easy way out
When you're ready to go and your heart's left in doubt
Don't give up on your faith
Love comes to those who believe it
And that's the way it is
- äläukkonaurata
niiden vihaviestiesi jälkeenkö joku ottaisi yhteyttä. naurettava oletus. sinähän se olet.
- Otitkotuonkaiken
Huomioon aiemmissa viesteissäsi?
- joskusvoiollaniinkin
että on itse suurin syy siihen että toinen ei ota yhteyttä. kannattaa miettiä rehellisesti.
- trollientrulli
Jaa, no ei sitte. Aloittaja trollaa vaan.
- niintekee
pelle mikä pelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632132Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51785Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361278En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71950Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21855Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38708- 19706
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689