Iljuskallahan on näköjään enemmänkin kokemusta lehtialalta. Teemakin on pysynyt samana, koulukiusaamisen vastustamisesta "suvakkien" ja maahanmuuttajien kiusaamiseen.
Kumma, ettei ole tullut haastatteluissa maininneeksi osallisuuttaan tähän aikaisempaan "kiusaamisen vastaiseen projektiin".
Olis kiva tietää, kiusasiko itse koulussa muita. En yhtään ihmettelisi.
http://www.lehtitarjoukset.com/varo-naita-lehtia/
Kumma, ettei ole tullut haastatteluissa maininneeksi osallisuuttaan tähän aikaisempaan "kiusaamisen vastaiseen projektiin".
Olis kiva tietää, kiusasiko itse koulussa muita. En yhtään ihmettelisi.
http://www.lehtitarjoukset.com/varo-naita-lehtia/
Vastaukset 43
Vanhimmat
Kappas vaan...
Firma on vaihtanut nimeä ja on nyt Zendra Oy. Hallitus on vaihtunut Kai Palmrothista Markku Laxiksi ja Iljuskan hallituksen varajäsenyys on kadonnut... Miksiköhän? Luulisi Iljuskalta löytyvän näkemystä kiusaamiseen. Sehän on suorastaan repsukan erityisosaamisaluetta.
https://www.asiakastieto.fi/yritykset/zendra-oy/24181651/paattajat
https://www.yritystiedustelu.com/KLR Kustannus Oy/Helsinki/2418165-1/company/yZwZ53BQV5AN==
Vai olikohan se tämä juttu, joka räjäytti rassekerhon pankin. Eihän Iljuskaa saa kiusata. Iljuska on kiva poika.
Olisi kiva tietää, kuinka moni tällä palstalla kirjoittavista on niitä Janitskinin "toimittajaharjoittelijoita" ja keksittyjen FB-profiilien perustajia.
Vaikka en itse Iljaa tunnekkaan, netistä löytyvien tietojen ja myös Lieksan lehden haastattelun perusteella hän on ollu jo aika monessa työssä mukana.
Lisäksi pitkään ulkomailla asuneen uskoisin hänellä olevan keskimääräistä enemmän näkemystä ja kokemusta asioihin.
Jokainen voi tahollaan miettiä, olisiko itse pystynyt saamaan enemmän aikaiseksi?
Rikoksiako? Ei, en mieti tahollani, voisinko saada enemmän rikoksia aikaiseksi kuin pikku Janitski. Pyrin välttämään rikosten tekemistä.
Kaikkeahan tuo säätää, mutta harvemmin mitään päivänvaloa kestävää.
Lehtijuttujen mukaan on lähinnä velkojiaan ja vastuitaan paossa ulkomailla.
Kyllä tuo Iljan Lieksan faniklubin palvonta on sitten säälittävää.
Onko tuosta jotain faktaa?
Mistä rikoksesta on tuomittu?
Säälittävä kaveri
http://www.image.fi/image-lehti/mita-vittua-ilja-janitskin
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Ilja_Janitskin
Ja tuossa lisää...
Näkyypä olevan muutama pahoinpitelytuomio.
"Korjattu 25.4. kello 14.30. Lisätty mm. pahoinpitelytuomioiden määrä kahdesta neljään sekä maininta muista syytteistä. Tuomioiden lainvoimaisuutta ei ole tarkistettu hovioikeudesta."
Eli saman tason rikollinen kuin esimerkiksi Jan Vapaavuori, jolla taitaa kanssa olla vastaavi syytteitä.
Molemmat on jo tosin tuomionsa kärsineet.
Eikös tuolla ole velkojen selvittely kesken ja uutta tutkintaa päällä liittyen MitäVittuun ja henkilötietojen keräämiseen?
Ja tuskinpa tulee Suomeen selvittelemään tapauksia. Vai mitä luulet?
Vapaavuoren rikokset ovat rattijuopumusta lukuun ottamatta tapahtuneet 80-luvulla. Pahoinpitelyjä on yksi ja se oli tehty alaikäisenä. Tietääkseni Vapaavuori ei ole kuulunut rikollisjrjestöihin ja on nuoruuden törttöilyjensä jälkeen elänyt jokseenkin asiallisesti. Vapaavuori on rikoksia tehnyt, mutta en silti vertaisi häntä Janitskinin kaltaiseen rikoksenuusijaan. Tekojensa varjo on häntäkin seurannut ja haitannut poliittista uraa.
Janitskinin kohdalla tuskin ollaan vielä kaikkea nähty.
Mitä säälittävää? Hyvin tuntuu pärjäävän. Ei roiku Lieksan sossun eikä Kelan lunkulla valittamassa kurjuuttaan, eikä varmasti kaipaa tätä ummehtunutta ilmapiiriä. Yksityiselämä on kullakin omansa ja kukin vastaa tekemisistään.
Lieksan poika on kateudesta vihreänä jokaiselle, joka on saanut itsensä Lieksasta ulos ja pärjää omillaan. Niitäkin sentään on.
Hyysärithän tässä niitä kateellisia ovat koska kova on poru ja varsinkin tällä yhdellä.
Tämä demari se ei osaa tyyliä vaihtaa. Aloitukset ja vastaukset, aina eri nimimerkillä, silti tunnistettavasti saman kirjoittajan kynästä. Arvatkaa kuka hän on?
Voi, ei! Oonko mie nyt Jutta! Ja kirjoittelen Lieksan palstalle adoptiolapsenhakureissulta. Jee!
Rakas, VuiVerkkosukka! Ei tälle palstalle kirjoittelee kukaan muu, kuin Lieksalainen rassereppana, Iljuskan faniklubi ja rasistien kiusaamisesta nauttivat tavan tallaajat.
Teitä kun vaan on niin ihana ärsyttää. Ja helppo!
Kerro ihmeessä, kun sulla on se foliohattukin päässä.
Kyllä näkee, että yksi ja sama aloittaja on kirjoitellut eri nikeillä useita kommentteja. Pitää oikein ihmetellä millainen piikki Janitskin on suvakkien lihassa, koska tämäkin suvakki on aloittanut useita ketjuja samasta aiheesta.
Ilja paskat välittää jonkun suvakin urputuksista, samoin me muut lukijat. Hyvä tietysti suvakin paineita purkaa edes kirjoittamalla, ettei pää pimene kokonaan.
Meeppäs, Iljuska vähän rannalle rauhottumaan... Viet vaikka koiran lenkille.
Voi ei! Olenko minä nyt Ilja! Ja kirjoittelen Lieksan palstalle ihan jostain Espanjasta!
(sori, jos kopsasin, mutta en voinut vastustaa kiusausta)
ps. Eikö olisi aika mennä hoidattamaan harhat pois?
Etkös sie, Iljuska, sitä "lehteäskii" tee kopsaamalla. Mitä nyt aina väliin muutama rääpäsy omaa "tuotantoo" ja kavereitten lähettämää sontaa pitämää pakettia kasassa.
Onko sinulla todellakin noin pahoja harhoja? Luulet siis TODELLAKIN minun olevan Ilja Janitskin? Hoidata nyt hyvä ihminen mielenterveytesi kuntoon.
Muuten tuosta kopsaamisesta muista lehdistä....
Väität muuten MV-lehden uutisia paikkansapitämättämiksi. Joten siinä tapauksessa niiden lähteiden (valtamedia myös)... (koska väität kopioilla mentävän) on oltava paskaa.
Nyt taisi oman pään sisältä sekoittua todellisuuden kanssa. En sanonut uutisia paikkansapitämättömiksi. Kirjoitin tuherruksessasi olevan kopsuja, "omaa tuotantoa" ja kavereiden turauksia. Totuus- ja uutisarvo jääköön jokaisen sivulle harhautuvan itse arvioitavaksi.
Sen verran kuitenkin varoitan, että syöpä ei hoidu kuudessa päivässä ruokasoodalla. Ei edes seitsemässä.
Olet siis vielä tyhmäkin. Sanoinko minä sinun sanoneen juuri tässä ketjussa niin? En sanonut, mutta muualla olet kyllä sitä toitottanut.
Lehteä en ole tiennytkään omistavani ja sukupuolikin on kai vaihtunut huomaamattani, mutta kukkahatun kristallipallosta kai näkee sen paremmin.
Missäs mie niin sanoin? Oonko mie nyt Jutta, vai joku muu?
Hae nyt ihan oikeasti sitä hoitoa.
Palstan vakihyysäri on taas luullut keskustelleensa tässä ketjussa vain yhden henkilön kanssa, mutta että luuli sen henkilön vielä olevan Ilja Janitskin....?!!!
Missähän huuruissa henkilö kirjoitteli?! Yhdisteli myös mielessään verkkosukat Urpilaiseen ja oletti jonkun kirjoittajan uskoneen hänet Jutta U:ksi. :O
Verkkosukkatäti on maho, ei saa lapsia, joutuu ottamaan ulkomailta pennun, kun suomalainen ei kelpaa!
Suomalaisia adoptiolapsia on varsin vähän tarjolla. Arvostan Jutan ja miehensä humaania tekoa ja toivotan lämpimästi onnea koko perheelle!
Ikävä, että kukaan ei aikanaan adoptoinut "rysäpöksythänse"-ressukkaa, ja opettanut tapoja. Omasta äidistä ei näköjään siihen ollut.
Eiköhän toppi ole se puolikalju asemalla koiria muutaman metrin narussa pitävä "muslimikuiskaaja".
Todella hienoa, osaat pilkata ihmisiä.
Etpä sano samaa Topille joka mussuttaa samaa päivästä toiseen, kuinka kaikki mamukriittiset on peräkammarin poikia.
Lieksassa voi pilkata vain suvakkia. Rasistista kärsii sanoa mitä tahansa eikä kukaan puutu asiaan. Outo juttu.
Siinä on todellinen mielensäpahoittaja. : D
Missä se niin sano?
Toppilan on ansioitunut noilla peräkammarin poika avauksia. Nyt taitaa osua oikeaan arvaus nimimerkin taakse, kun tälläinen haloo nousi.
Siulla taitaa olla aika tapahtumaköyhä elämä, jos tämä on siulla HALOO. Kuka on Toppilan?
Kävikö vasurihyysärille luonnolle kun mahoa akkaa arvostellaan? Toisaalta onhan se hienompaa ottaa ulkolainen äpärä!
MV-lehden uusimmat aivopierut
MV-lehti kirjoittaa:"Saastaiset pakolaiset hakkasivat James Hirvisaaren kaverin".
Poliisi oikaisee: miestä ei hakattu vaan kaatui itse kännissä.
Pollarit pistivät paremmaksi ja pyöräyttivät ruususen kuprun, kun suojelivat kansan rikastuttajia.
On muuten hyvää mainosta tämäntyyliset vitjat joo- lisäävät lukijoita MV-lehelle, lisää näitä eetteriin ja mitä härskimpiä valheta van sepittämmään Sikalehti se vain pykää juoksuaa,
pallo on jo niin suuri ettei sitä pysäytä mikään ja jo todistettu monetmonet kerrat paikkansa pitäväksi, pitää paikkansa kuin kallioinen vuori jauhaen ihmisten tietoisuuteen tietään, ohi muiden tietotuottajien.
Eikös Janetskin ole ryssä? Ryssät, somalit, arabit ja mannet samaa paskasakkia. Ei niitä eroita toisistaan.
Janitskin on ihan Suomessa syntynyt ja suomalaisesta äidistä, isä on venäläinen eikä ole elellyt sossun luukulla kuin mamut kuten ei Iljakaan.
Jopa kolme viidestä on taipuvaisia ajattelemaan, että ihmiset kuuluvat eri rotuihin.
http://mvlehti.net/2016/03/28/jopa-kolme-viidesta-on-taipuvaisia-ajattelemaan-
etta-ihmiset-kuuluvat-eri-rotuihin/
Olemme siis valkoista roskaväkeä!
A2-illan leskirouva Mynttinen
Leskirouva Mynttinen esiintyi Yle2:n A2-illassa. Seuraavalla videolla leskirouva kertoo millaisia emäraiskaajia Suomen kansasta löytyy paljon.
http://mvlehti.net/2016/03/03/a2-illan-leskirouva-mynttinen/
SPRn palkinto oikeaan osoiteeseen:
Svenska folkpartiet i Finland Rva Mynttinen on bättre talande!
http://mvlehti.net/2016/03/21/suomen-punainen-risti-palkitsi-suomalaismiehia-emaraiskaajina-pitavan-muorin/
Rajat kiinni porukat oli 95% kansasta, nyt MV-lehden toimesta vaikutuksesta luku on jo noussut yli 100%-sentin, kyllä on huikea lehti, vielä kun hetken luetaan lehteä on kannatus tuosta vielä kaksinkertaistunut, tietysti suomen väkilukukin on silloin 11 miljoonaa!
Ammun aloitan aina lukasemalla MV-salaisuudet ja puoleenpäivään mietin niitä ja eikun taasen uusi rumpa päälle, muita lehtiä joskun vilikasen.
Nopeutta lukuihin tekee murkut.org mitä pyörittämällä ei tarvitse kaikkea availla hidastimena joo.