Olis yks kysymys. Miks niin moni täällä sanoo ettei koskaan enää tapaa kaivattuaan, vaikka välimatkaa ei vaikuta olevan nimeksikään ja jotkut asuu vielä samalla paikkakunnalla? :D Jos vähänkin viitsii tehdä asialle jotain niin tilastollisesti melkein väkisinkin törmää kaivattuun jossain vaiheessa, ellei toinen vietä 24/7 neljän seinän sisällä.
Hevonkuusessa
Niinettämitenkä
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tänäänkin ois mahdollisuus, minne mentäis?
No kysy häneltä äläkä minulta ;)
En mä oo vaan koskaan törmännyt mieheen vaikka asutaankin samalla paikkakunnalla.
Ootko edes yrittänyt osua nokakkain?
eipä ole näkynyt!
Eikö edes kotinurkillaan? :-o
En ole kyttäämässä
Sitten mies ei kiinnosta tarpeeksi
NEXT !
Kyllä kiinnosta mutta en minä hänen asunnolle mene kyttäämään kun jokin kyttä varmaan luulis mua hulluksi
No kuka käskee mennä asunnolle suoraan, hengaile lähistöllä vaikka muutaman kerran viikossa., ja sitten kun tyyppi osuu kiikariin niin tee tikusta asiaa. Et sä muuten tuu ikinä saamaan sitä, ellei mies itse oo jo ihastunut suhun jolloin se kyllä tekee aloitteen.
ja minä kun luulin, että kaikki miehet eivät tee aloitteita vaikka olisivatkin ihastuneita
Kyllä tekee jos tarpeeksi kiinnostaa. Juteltiin asiasta oman miehen kanssa ja sekin sanoi että vaikka olisi ujokin tyyppi niin se rohkeus löytyy kyllä jos on tosissaan ihastunut. Kaduttaisi pitkän aikaa jos ei tee aloitetta ja ihastus ottaa jonkun toisen.
aa okei no kiva tietää että minuun ei ole sitten elämäni aikana ihastunut kukaan kun ei ole aloitteita tullut
tai siis riippuu jos mikä lasketaan aloitteeksi.
On ehkä ihastunut mutta ei tarpeeksi, tai sitten on varattujen kotkotuksia
Eiköhän tällä palstalla ole paljon sellaisiakin, joilla suhde on jo päättynyt ja vain yksipuolisesti ihastuneita, joiden kaivattu ei ole kiinnostunut tai itse on esteellinen ja purkaa vain niitä omia tunteitaan.
No mitä sitten? Ei se estä sitä että törmää jossakin, se oli aloitukseni pointti.