Kyllä te ootte kaikki niin tyhmiä kun voi olla! Onneksi pääsin vähäks aikaa pois ja nyt saan olla sitä mitä olen!
tyhmät ja inhottavat Paltamolaiset!
7
389
Vastaukset
- Voi_voih
Mutta valitettavasti hoitojakso päättyy aikanaan ja joudut takaisin avohoitoon Paltamoon.
- minätiiän
äläkee tämän immeisen juttuja ihmetelkö sillä voepi vähä mielikuvitus laukata, harhoja näkköö ja viärentellöö tottuuksie
- TOttuudentorvi
Kylläpä totuutta yritetään omilla mielipiteillä ja keksityillä jutuilla muutella, aloittaja varmasti tietää mistä puhuu.
- tumputsuorana
Paltamossa ei ole enää tyhmiä ja ilkeitä ihmisiä, kun sinä muutit pois.
Paltamossa on niin ihana asua, ei parempaa paikkaa ole missään. - autoajoiohi
Ruma sisäänlämpiävä kyläpahanen, jonka ohi ajellaan ihmetellen, mikä tuokin oli....
Juntteja,toisten asioihin puuttuvia ihmettelijöitä, kukahan tuokin on/oli, joku ajoi autolla tuosta ohi(kerran päivässä),kukahan se on, tuolla vietetään semmosta elämää,kyttäystä,pikkupienet piirit ja ihmetellään ja ollaan niiiiiin maalaisia, että!
Hyi,Paltamo, mikä pesäke! - tumputsuorana
Maailman ihanin paikka asua, hyvät naapurit, tosi mukavia ihmisiä kylä pullollaan.
Joo maalaisia ollaan, jos se on mielestäsi vika niin voivoi.
Isäsi ei olisi pitänyt heittää mälliä pesään, olisi maailma tullut vallan mainiosti toimeen ilman sinua pahanen surkimus.
Kiva ilma ulkona, grilli pitää virittää illaksi. Suuri joukko naapureita on tulossa kylään, aikoivat tuoda makkarat ja pihvit tullessaan.
Minulla kun ei ole rahaa, tökärit tulee vasta ensi viikolla, se on tuo naapuriapu joka täällä pelaa.
- ergerwiugeqrgerger453564
tottahan tuo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2456097Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k314506Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,242562Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E3122306Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast501505Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1781444Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611349Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1331277- 351054
- 1751021