Keväisin lähtee lapasesta

Ines2016

Onko muita, joilla aina keväisin lähtee lapasesta koko homma? Ite oon 35 vuotias nainen ja mulla kakkostyypin bipo ja nyt rupee huomaamaan, että merkkejä vauhdista on; ajatuksia siitä, että lääkitystä voisi vähentää, koska olo on niin hyvä ja lääkkeet vituttaa, seksuaalinen aktiivisuus lisääntyy ja muutkin kuin oma mies tunkeutuvat ajatuksiin, baariin tekisi mieli lähteä lähinnä kai testaamaan omaa viehättävyyttään jne. Ja tulee muutenkin tehtyä juttuja, joita ei muuten tee (kuten kirjoitettua nyt tänne ;) )

Toisaalta ahdistaa tosi paljon tää olo, kun tietää miten paljon ongelmia se voi saada aikaan. Toisaalta tekis mieli vaan antaa mennä ja nauttia olosta. Vähän sellanen fiilis, kuin pitäisi eläintä häkissä ja tekis mieli päästää se vapauteen.

Mutta joo, mites teillä? Ois kiva kuulla kokemuksia ja jutella, miten itse toimitte näissä tilanteissa.

9

295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Beepo38

      Huomannu myös tuon kevään vaikutuksen, kun aurinko alkaa paistamaan niin seksuaalisuus lisääntyy melko huimasti ja mieli piristyy reippaasti. Normaalisti oon antanu vaan mennä ja nauttinut olosta. Itsellä muuten hommat pysyy kasassa aika hyvin poislukien nää syrjähypyt.

      • Ines2016

        Kyllä mullakin muuten pysyy aika hyvin hallinnassa, mutta itse ainakin pidän niitä syrjähyppyjä kaikkein pahimpana ongelmana, vaikka en koskaan oo niistä jäänyt kiinni. Jotenkin tuntuu uskomattomalta, miten sitä ei muka kykene olemaan ilman muiden ihailua, ihastumisen tunnetta tai seksiä jonkun muun kuin oman miehen kanssa... Nyt vielä joten kuten hallinnassa tää juttu, mutta pientä lipsumista jo havaittavissa.


      • Beepo38

        Itse käytän myös tuota kommenttia, että aika hyvin pysyy hallinnassa tuo syrjähyppy, mutta kyllä kun olot on tarpeeksi hyvät niin sitä iskee jonkun naisen vaikka maitokaupasta. Miettii asiaa toisin, mutta tekee toisin.


    • asiaa_seurannut

      Muuta ruokavaliosi vähähiilihydraattiseksi, niin on hyvin mahdollista että, pääset lääkkeitä eroon. On jopa on tapauksia,että diabetes paranee kokonaan, mutta asia kerrallaan'
      Jos ateri koostuu, missä on mahdollisimman vähän sokeria (hiilihydraatteja), niin sitä vähemmän systeemi tarvitsee insuliinia. Se on hyvin yksinkertainen yhtälö.
      Kuitenkin pitää olla varovainen, sillä, jos systeemi ei saa sokeri ja silti ottaa lääkkeitä, niin sokeri voi mennä vaarallisen alas. Kirjastosta löytyy kirja DIABETEKSEN HOITO RUOKAVALIOLLA, suosittelen tutustumaan..

    • rauhottavaa

      Olen aina pitänyt hulluina auringosta sekoontujia,,,,lääkitys auttaa,elämä on aika sairasta.

    • ei_oo_mania

      Nuo maaniset linnut tuolla pihalla ovat aivan seonneita, toivottavasti eivät tuhlaa kaikkia rahojaan.

    • maanis52

      no se on hyvä, jos vain syrjähypyt maniassa pelottaa, itsellä siitä johtuen saanut rikosrekisterin, työpaikan menetys, valtavat lainat, eroja, syrjähyppyjä

      • Ines2016

        No tässä lienee just ero manian ja hypomanian välillä. En oo esim koskaan lainoja ottanut vaan ainoastaan shoppaillut yli varojeni. Perhe on, työpaikka on ja kaikki päällisin puolin ok... Ei se silti mitään hauskaa ole hyppiä vieraissa... Tai sillä hetkellä tietenkin on, mutta jälkikäteen toivoisi että ois jotain estoja.


    • keväthypotar16

      Minulla hypomania menossa. Tunnistan tuon halun päästää irti konttrollista ja antaa vaan mennä. Mulla ollu alkoholilääkitys joka vieny ylimääräset seksihalut ja juomisen himon veke mutta nyt ei lääke pelitä
      Mä petin mun miestä pari viikkoa sitte. Tilanne oli seuraava meillä meni hyvin oltiin onnellisia kaikki oli hyvin ja mä lähin pettämään. en pysty antamaan itelleni anteeksi
      Nyt me rakastellaan pari kertaa viikossa mitä en käsitä miksi se haluu mua vaikka rikoin mein välit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8676
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      430
      7927
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      10
      5518
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5159
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4989
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      237
      3487
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3204
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      3096
    9. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      85
      3089
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      25
      2690
    Aihe