Kirkko suojelee matuja

kenen_rahoilla

Elättäköön hyysäri kari mäkinen ja kumppanit niitä omilla rahoillaan ja ottakoot omaan kotiinsa asumaan, en ole maksanut kirkollisveroa sen takia että musuloisia hyysätään. Kun itse työttömänä joskus hakenut apua ei ole juuri mitään tippunut, mutta musuloisille järjestyy asunnosta lähtien kaikki vastoin yhteiskunnan tekemiä karkotuspäätöksiä. Kuinka järjettömät summat asianajajienkin palkkioihin, eikä kirkolla ole todellakaan paremppaa käyttöä rahoille. Hyvä syy erota kirkosta, ei kiinnosta enää yhtään tuollaisten idioottien takia maksaa mitään.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032621327675_uu.shtml

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuttura

      Määräaikainen kirkosta eroaminen lienee ainut keino vaikuttaa ? Nuoret muslimiehet eivät ole hätää kärsiviä ja se joukko, minkä he perheen yhdistämisten kautta tänne haalaavat, tuskin sen enempää ? Todelliset apua tarvitsevat ja oman maan syrjäytyneet sivuutetaan ja kansa jakaantuu.

    • tutkittujuttu

      Kun kerran todettu viranomaisten toimesta etteivät tarvitse turvapaikkaa niin miksi kirkko siihen sekaantuu, ottavatko vastuun mitä rötöksiä täällä tekevät. Järjetän palkka tuollakin mäkisellä, kustantakoon omista varoistaan hyysäämisen kun seurakunnalla ei ole mukamas varaa hoitaa edes velvoitteitaan. Täytyypä seurata tilanneta, jos ne niitä alkaa majoittaa ja estää karkoitukset niin minä ainakin eroan.

    • kirkotpalaa

      Jeesus on kuollut.

    • Einäinvoiolla

      "Arkkipiispa K Mäkinen kertoo, että kirkossa on varauduttu kielteisiin päätöksiin, joita monet turvapaikanhakijat tämän vuoden aikana saavat. Tämä voi johtaa paperittomiksi jääneiden ”katoamisiin” ja uuden turvapaikan etsimiseen seurakunnista."
      Kirkolla ei voi olla eri lait, jossa voidaan päätyä eri kantaan siitä, onko esimerkiksi johonkin maahan turvallista palata.
      Verovaroin palkatut viranomaiset ovat selvittäneet, onko turvapaikanhakijan turvallista palata maahan, josta tuli tänne. Jos on, niin annetaan kielteinen päätös. Arkkipiispa aikoo näköjään tehdä omia sevityksiään vielä tästä asiasta eikä anna arvoa viranomaisten päätöksille aikoessaan piilotella näitä hylsyn saaneita kirkon tiloissa (Ruotsissa jo n. 10’0000). Arkkipiispa asettaa omat näkemyksensä lakien yläpuolelle. Tällaista toimintaa sanotaan normaalisti rikollisen suojelemiseksi. Kukapa tietää onko arkkipiispalla mandaattia kirkollisveron maksajien veroeurojen väärin käytölle, siis yksin päättää siitä että nyt nämä rahat suunnataankin johonkin muuhun suomalainen kirkkoon kuuluvan ja kuuliainen veronmaksajan tietämättä. Mäkinen maksakoon omista varoistaan ja ottakoon osaa Sipilän yhteiskunnan talkoisiin, esim. alentamalla omaa palkkaansa muutamaksi vuodeksi.

    • Hyväntoivoja

      Muslimiuskonto aiheuttaa syvää toivottomuutta, koska sen pysäyttäminen näyttää mahdottomalta. Monia kantasuomalaisia ahdistaa syvästi tämä hallitsematon tilanne. Eihän kukaan normaali ihminen enää usko, että Suomi on turvassa. Tämän ymmärrätte kokonaan sitten kun Turun Varissuolla alkaa tapahtua, eivätkä poliisit enää uskalla mennä sinne ... Nythän Varissuota pidetään malliesimerkkinä muslimien rauhallisuudesta. Mutta se on iso ruutitynnyri. Meidän, jotka tiedämme muslimiuskonnon vaarat, on tehtävä kaikkemme, että päättäjät ymmärtävät asian vakavuuden. Terrorismi on maailman pahin vitsaus. Siihen antavat rohkaisua mm. sellaiset kirkonmiehet ja naiset, jotka esittävät julkisesti tuon terroristiporukan "rauhanuskontona". Muslimimyönteiset ihmiset ovat pahan asialla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2211
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1836
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1354
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      216
      987
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      980
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      90
      967
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      935
    8. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      766
    9. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      729
    Aihe