Minä toivon että me hyväosaiset suomalaiset (eli kaikki suomalaiset) muuttaisimme suhtautumistamme maahanmuuttajiin aivan radikaalisti. Olisi jo aikaa ymmärtää että Eurooppaan jatietysti myös suomeen lähivuosina tulee huomattavan paljon enemmän maahanmuuttajia kuin mitä toistaiseksi on tullut. Mitkään rajatarkastukset, kiellot, aidat tai muurit eivät pidemmän päälle tulee estämään ihmisvirtaa eurooppaan. Ihymiset ovat kautta aikojen vaeltaneet paremman elämän perään tavalla tai toisella ja aina siinä onnistuneet, tosin suurin uhrauksin mutta se ei nyt eikä milloinkaan ole estänyt ihmisiä pakenemasta sotaa, köyhyyttä, luonnonkatstroofeja tai muuta vastaavaa. Aina se on ollut vaikeata mutta siitä huolimatta on aina onnistuttu. Kun ottaa huomioon että tämä n.s. valkoinen rotu on häviävä luonnonvara koska "valkoiset" ovat selkeä minoriteetti maailman kansasta. On aivan selvää ja hyvinkin luonnollista että jopa 50% euroopan väestöstä on ei eurooppalaista geeniperimää omaava väestöä jo 100 vuoden sisällä mikä on häviävän lyhyt aika ihmiskunnan ajanlaskussa. On outoa että kun suomalaisia sota ja hyvinvointipakolaisia siirtyi ulkomaille sadoissa tuhansisdsa ei kovinkaan kauan sitten niin asia oli ihan OK mutta nyt kun suunta on toinen ja maahanmuuttajia hakeutuu meille päin niin se onkin aivan kamala asia. Olisi parempi olla realistinen jo nyt ja valmistautua tulevien vuosien maahanmuuttoliikkeisiin. Olisi täysin OK jops vaikka verotukseen lisättäisin jo nyt kaikille msuomen työssäkäyville maahanmuton hoitovero mikä myös olisi prorgressiiovinen kuten muutkin verot tuloista riippuen mutta vähintäin 3% ja siitä tulojen mukaan nouseva. Näillä verovaroilla voisimme sitten eri tavoin avustaa, kouluttaa ja kotiuttaa maahanmuuttajia.
Apua maahanmuuttajille
2
<50
Vastaukset
- Sulfigari
Miksi ja mikä velvollisuus meillä on elättää ja kouluttaa porukkaa, jota emme tarvitse ja jotka ovat itse, länsimaiden ansiokkaalla "pakkoavustuksella" maansa sekoittaneet ja sotkeneet itselleen asuinkelvottomaksi.
Miksi siitä tehdään meidän kunnia asiamme, heidän maansa ja asioiden korjaamisesta siellä ? Meillä ei ole niiden maiden, kansalaisten kanssa muuta tekemistä, kuin ostamme ja myymme sinne ja sieltä tavaraa . . . tai meidän pitäisi olla vain niin tekemisissä.
Nyt me fiksummat ja itseämme muita parempina ja viisaampina itseämme pitävät, olemme jatkuvasti kertomassa, miten noissa maissa pitäisi elää, tukemassa erilaisia kapinallisia, milloin kenekin länsimaan eduksi valtaa - ja siis aiheuttaen sisällisotia, ja nyt meidän pitäisi vielä riemumielin ja iloiten tämä maahanmuuttajainvaasio ottaa vastaan. Ei helvetti soikoon vaan käy. Ensin ovat sekoittaneet oman maansa ja nyt ovat levottomuutta levittämässä muihin maihin - ei vaan käy. Menkööt hoitamaan oman maansa kuntoon, niin mekin joudumme omamme hoitamaan. - Onjollakinotsaa
Tälläiset "Herransiunaukset" ne juuri halusivat tuoda ja toivat Eurooppaan
"Troijan hevosen" ja mahdollisemman suuressa koossa.Toivoisin että nämä "Herransiunaukset" viellä eestään löytäväisivät tekojensa seuraukset raskaimman
mukaan, olivat he sitten mustia ,ruskeita tai valkoisia Allaneita,tai allahin pyllistyksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637