Siihen voi joutua, vain varttuneemmalla iällä. Kusetetuksi!
Oletko joutunut parkettiluudan vietäväksi?
viisastuu
28117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Täh? Onko mulla jotenkin suklaatahmaiset hoksottimet... Ite sen luudan kuljetan, myöskin kohti kusetuksia jos niikseen tulee.
Siis miesten nielijä ja kusettaa?
Lehdistä tullut luettua, että niitä on ´naistennielijöitäkin.´
Eipä parkettiluudat eikä -partaveitset vieneet. Minua pyörittää vain kaksi pientä miehen alkua. Ja siinä riittää vauhtia ja vaarallisia tilanteita. Elämä on :)
Naisen ja koiran ero on siinä, että naista voi kusettaa puhelinsoitolla.
Vihjaaksää jottain ;)))
Onks nää huawei-hurmuni jättänyt luurin pöydälle?
Naista voi kusettaa sekä nettipalstalla että puhelimessa.
On niitä sellaisia sieluttomia niin naisissa kuin miehissäkin, jotka leikkivät toisten vakavilla tunteilla.
Luin taas just yhtenä päivänä netillä ja puhelimessa kusetetuista miehistä.
Viisi toisiaan ennestään tuntematonta miestä oli Arlandassa kukkapuskien kanssa vastassa samaa taikkutyttöä, jolle olivat lähettäneet matkarahat ja joka ei sitten saapunutkaan. Yksi optimisti oli ostanut jo sormuksenkin.
Voi olla, että niitä oli useampikin, mutta vain viisi niistä ilkisi tulla esiin, kun joku kuulutti kovaäänisestä heidän morsmaikkuaan. Toiset nuolivat salaa pettyneinä haavojaan.
https://www.youtube.com/watch?v=T2xGfsnfC68
Kuinka vakavia tunteet ovat jos ei ihmistä ole ees nähnyt. Sama kun jossain netissä rakastus virtuaalihahmoon.
Nykyisellä tekniikalla pystyy näkemään nettituttavuutensa maapallon toiselta puolelta asti. Skype ...
Toista se oli entivanhainen kirjeenvaihdon kautta rakastuminen. Sellaistakin sattui.
Ei ole sama kuin henk.koht. tapaaminen. Vasta sillon huomaa mikä toinen oikeesti on.
Mä en ainakaa viruaalisesti rakastu kehenkää,
vaikka muuten vaan voin lirkutella niitä näitä,
Vain idiootti vois niin tehäkään.
Luulisi kyllä, että tietää riskit mennessään treffipalstoille. Ja varsinkin jos menee ulkomaalaisille ja vastapuolilla ei ole yhteistä kieltä. Mutta toisaalta, onhan noita juttuja ollut missä ovat löytäneet toisensa.
Jotkuthan huomaavat vasta vuosien päästä, mikä toinen oikeastaan on vaikka ovat rakastuneet, menneet jo naimisiinkin, hankkineet lapsia.
Vai mistä avioerolukemat kertovat?
Luulisi normaalisti hälytyskellojen soivan päässä viimeistään silloin, kun toinen alkaa kyselemään rahaa.
Mutta rakkaus lie sokea, niinkuin sanotaan. Jokukin mies oli ottanut satojen tuhansien kruunujen lainan auttaakseen tuntematonta nettirakastettuaan, kunnes huomasi tulleensa huijatuksi. Mutta se oli myöhäistä pyllistellä sit enää...
Näitä on ammattikusettajia. Niiden mielenkiinto säilyy korkeintaan 3kk. Voi, oi, jos poju jäänyttä retkiin..
Ai jaaa, miten sua on kusetettu, olis kiva tietää,
entä jos olet koko stoorin käsittäny itse väärin,
Varmasti väärin. Ei herännyt varovaisuus, vaikka kerto lukuisista lyhyistä suhteestaan. Itsessäni aina ruikuttaa. Kolmen kuukauden päästä ilmoitti, että kivana olo häneltä loppuu.. Olin jo narussa. .
Meillä oli niin kuluneet parketit, että heitettiin pihalle ja tilalle laminaattia ja laattaa. Samalla jouti parkettien luutimiseen tarvittavat työkalutkin veke, jos niitä nyt olikaan. Ainakaan nämä laminaatin putsausvehkeet ei tunnu kusettavan sen enempää kuin muitten lattiepinnoitteiden vastaavat.
Eli siis vaihtakaa laminaattiin, ihan vaan varoiksi.
On jo laminaattia. Ei oo auervaaroista pelkoa.
Jaa, meinaat ettei laminaattiluuta laikaise ;))
Ei oo luutaa, kun maalla.
Ihmetellyt olen kyllä aina, kuinka hyväuskoisia ihmiset ovat.
Ei oo kuullukkaa parkettiluudasta,
mutta uuniluuta näytää vievän vahdilla tuota naapurin ukkoa,
oletko se sinä, " viisastuu"
vai kuka toi ukko oikein on,
Kyllä niin mutta sain mitä halusin.
Eipä ole tullut vierailtua nettilirkuissa kertaakaan, ei missään chat tyylisissä jutuissa eikä tule harrastettua tanssilattioitakaan, olkoon ne parkettia tai pirkettiä. Jos ei ole tähän ikään kertynyt viisautta erottaa aitous ja kusetus, niin aikas tavalla hukkaan on hulahtanut elämänkokemukset. Silti vaan saa lukea säännöllisesti kuinka suomalaista ja ulkolaista miestä on nigerian ja aasian hurmurit vieneet kuin tyhjää litran mittaa. Naisia siellä taustalla ei ole kuin nimeksi.
Luulo on suomalaista osaa kaikki--minä olen viisas ja mitään et ole kokeillut kuinka voit tietää. Kuolema lähestyy ja olet tutti suussa nyt, vaikka olisit tehnyt 10 lasta!!