Öky_Rikkaat Paniikissa

Hallintarekisterilaki ei onnistunut ja EU käy veroparatiisien kimppuun.
Rikkaat eivät tiedä mihin rahansa tunkevat, jotta ne eivät olisi
verottajan ja muiden viranomaisten tavoitettavissa.
Äkkiä pitäisi saada joku laki voimaan, jonka taakse vois
rahat panna piiloon.
Ole huoleti Öky-Rikas....Kyllä poliittinen eliitti pelastaa rahasi
tietenkin pientä korvausta vastaan (esim. 1 000 000,- €)
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä se Stubb keinottelee senkin hallintarekisterin jossakin muodossa läpi, kiertotie on jo alulla.
Ja mitä tulee veroparatiisien lakkauttamiseen EU:n toimesta, luulenpa että siellä ollaan vain tekevinään jotain asialle, veronkiertäjät lobbareineen kun ovat itse puuhamiehinä puuhamaassa.
Taitaa olla harvassa sellaisia poliitikkoja jotka aidosti pyrkivät totuudellisuuteen?

Äänestä

Ei korppi korpin silmää noki se on nähty mitään ei saada aikaan muuta kuin eläkeleikkaukset pieni ja keskituloisilta. Kohta on suomi samassa tilassa kuin syyria suomeen syntyy omatekoinen isis. Ei yksi järkevä politiikko voi mitään tuommoiselle kettulaumalle, Niinistö ainoa järkevä ei voi mitään "demokraattisessa maassa" Hyvästi hyvinvointi.

Äänestä

Kiero korkki ruuvi stupedo on, rikkaiden ikuinen helpotusten etsijä. Pois tollainen väärinkäyttöä joka ajaa vain tiettyjen ihmisten etuja. Käyttää valtaa väärin siis on erotettava heti ministerin tehtävistä.

Äänestä

Eliitistiloiset on sellaisia. Läpi koko ihmikunnan historian olleet. Tusinaloisilla tosiaan pikku paniikki päällä, kun nyt näyttää siltä että kansa herää. Saa nähdä ehtivätkö taas saada ajoissa Suomen sotaan.

Äänestä

Hallitukselta vaaditaan toimia jotka ovat tasapuolisia kaikkia kansalaisia kohtaan.Tähän astinen hallitustaival joka on perittyä edellisiltä hallituksilta ei ole menestystarina,sillä maantalous näivettyy ja ihmisten olot kurjistuu. Verot on kerättävä kaikilta jotta yhteiskunta on ylläpidttävissä .Verokarkuruutta ei tule sallia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rahat_Piiloon kirjoitti:

Hallintarekisterilaki ei onnistunut ja EU käy veroparatiisien kimppuun.
Rikkaat eivät tiedä mihin rahansa tunkevat, jotta ne eivät olisi
verottajan ja muiden viranomaisten tavoitettavissa.
Äkkiä pitäisi saada joku laki voimaan, jonka taakse vois
rahat panna piiloon.
Ole huoleti Öky-Rikas....Kyllä poliittinen eliitti pelastaa rahasi
tietenkin pientä korvausta vastaan (esim. 1 000 000,- €)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu