Vaikka Tappara ei ole pitkään aikaan voittanut Suomen mestaruutta on sen menestys ollut viime vuosina kovaa luokkaa ja voi ylpeänä kertoa kannattavansa sitä.
Olen monesti ihmetellyt miksi kukaan jaksaa kannattaa Ilveksen jääkiekkojoukkuetta kun sen menestys on pelkkää kuraa vuodesta toiseen.
Ymmärtäisin jos kysymys olisi ajoittaisesta heikosta esityksestä mutta että joka helvetin vuosi ovat valovuoden Tapparaa jäljessä.
Onko kysymys tyhmyydestä vaiko peräti masokistisuudesta?
Voisiko joku "tosi-ilves" kertoa.
Tappara ykkönen, Ilves kakkosesta.
6
177
Vastaukset
- Tapparas
Itse ainakin jos olisin joskus ollut Ilveksen fani niin olisin jo aikaa sitten vaihtanut Tapparan leiriin mutta onneksi ei ole edes tarvinnut miettiä tuollaista kun olen aina ollut Tapparan miäs ja tulen aina olemaan. On vain paskaa tuuria ollut ettei olla kertaakaan sitä mestaruutta voitettu 3 viimeisen vuoden aikana.
- kirvesmiäs
Jos Tappara olisi liigassa ainut tamperelaisjoukkue, päästäisiin samoihin pääsylippu- ja sponsorituottoihin kuin esim. Oulun Kärpät.
Nykyisen Tapparan johdon ja valmennuksen tyylillä olisi makoisaa makustella minkä tasoinen joukkue saataisiin Suomen hienoimpaan kaupunkiin.
Ilves on osoittanut kykynemättömyytensä rahan käyttöön ja voittavan joukkueen rakentamiseen.
Siksi sen paikkana voisi olla Tapparan farmijoukkue mestikseen.- Tapparas
Olet oikeassa siinä että se jaruttaa Tapparan mahdollisuuksia voittaa mestaruus kun Tampereella on toinenkin seura jolla ei kuitenkaan ole realistisia mahdollisuuksia menestykseen.
- xgdtujjjhtrf
Yllätyksekseni luin Aamulehdestä mikä on ollut Ilveksen sijoitus viime vuosina sm-liigassa.
Joukkueellahan menee touhu penkin alle ihan säännöllisesti.
Kannattaako tuollaista joukkuetta kannattaa, joka ei anna kannattajilleen vastinetta pääsylipun hinnalle. - hyuhhjhhdrghbjk
Tappara teki sen taas.
Neljännen kerran peräkkäin finaaliin.
Kova on porukka.
Toivottavasti tänä vuonna tulee kultaa, vaikka hopeakin on jo kova saavutus. - fanipaita-vaihtoon
Onnittelut Tapparalle.
Meitä Ilves-faneja on siirtymässä kymmeniä Tapparan leiriin ensi kaudeksi.
Menestyksen nälkä tulee meilläkin näin paremmin tyydytettyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028137Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907411Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot725546Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144763Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232538Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys502423Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71374Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461220