Vieläkö joku päljä uskoo?

Ässätolojen saavan Suomen nousuun?
1259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Aina yksinkertaisia huru-ukkoja löytyy. Persuilta ja kepuloisista...

Äänestä

Eihän kukaan täysijärkinen ole koskaan uskonutkaan tämän hallituksen tai edellisten hallitusten kykyyn saada Suomi niminen maa tasa-arvoisesti hallitulle linjalle.Tätä samaa politiikkaa on harjoitettu aina 90-luvun lamasta lähtien,yhä kiihtyvämmällä vauhdilla.Veroja on tietoisesti laskettu ja valtion on saatu vihdoinkin siihen kuntoon jolloin muut alkavat sanella ehdot kuinka toimitaan.Kuitenkin ne maat maailmassa joissa on korkea veroaste ovat hyvinvointivaltioita koko kansalle eivätkä vain muutamille välistävetäjille.Kaikkein pahin aikakausi on ollut Vanhasen,Kataisen,Stubin ja Sipilän hallituskaudet.Aivan saamatonta sakkia koko porukka.Kuten politriikassa on tapana tehdään oleellisista asioista epäoleellisia ja epäoleellisista oleellisia.Kun mietitte taustavaikuttajia,niin eräskin heistä on ehdolla venäläispankin hallintoneuvostoon,kuulostaako uskottavalta tyypiltä?Linja on ollut kaikilla hallituksilla väärä ja yhä huonompaan suuntaan vain ollaan menossa,Ne jotka uskaltavat arvostella linjaa leimataan milloin miksikin "möröksi".Liian nuoret juipit on päästetty johtamaan tehtäviä joihin ei ole kykyä saatika halua hoitaa asioita.Kyvyttömyys yhdistettynä haluttomuuteen on vaarallinen yhdistelmä,myös pienelle Suomelle.Fan mitä porukkaa.

Äänestä

Vieläkö joku pöljä uskoo? Ässätollojen saavan Suomen nousuun ?

Äänestä

Ei tule lasta eikä paskaa... Vaan nälkään ja tauteihin kuolevia köyhiä ja eläkeläisiä!

Äänestä

Nää yhden rivin avaajaihmeet saattaa olla joko hallituksen virkamiehiä tai jopa kokoomuksen trolleja joiden tarkoituskin on tyhmentää palstaa ja estää asiallinen keskustelu palstalla, homma on siis aivan tarkoituksellista.

Äänestä
  • Pitääkö tyhmyyttäsi muka sääliä? Et tajua osuvaa ja Naseva avausta?

    Äänestä

Miksei, jos tyhmä kansa vain tekisi itsekin jotain.
Ei kai muutama kymmenen ihmistä koko pässilaumaa saa ohjattua, jos ei pässinpäillä ole itsellään mitään päässä.
Suomessa kukoistaa kateus ja yhteishenki puuttuu kokonaan, ei ole "pojasta polvi parantunut". Hyvin "pimeää" porukkaa näyttävät olevan nykykansalaiset kirjoitusten ja kielenkäytön pohjalta arvioiden.

Äänestä

En ole uskonut sellaiseen koskaan. Suomi ei nouse hallituksen päätöksillä, mutta alaspäin se voi niiden avulla mennä. Ja jälkimmäinen on se mitä oikeasti myös tapahtuu. Oikeasti kohtalomme päätetään globaaleilla markkinoilla.

Äänestä

Ei vienti lähde vetämään eläkeläisiä ja työttömiltä, köyhiä riistämällä. Ei liksoja alentamalla.

Äänestä
  • Jälkimmäinen, eli palkkojen alennus saattaisi auttaa aivan oikeasti. Mutta koska ylevät eliittijohtajamme pitävät omista liksoistaan ja eduistaan mojovasti kiinni, mitään liikettä oikeaan suuntaan ei voi tapahtua. Suomi on maa, jolla on aivan liian isot kustannukset joka osa-alueella. Siksi myös velkaannumme. Ja sitä kehitystä tämä hallitus ei tule saamaan poikki. Ja vaikka saisikin, joutuvat kunnat lisäämään velanottoaan.

    Äänestä

Ei ostovoiman nakerrus nousua to.. Mitä veroja voi alentaa?

Äänestä

Ei tämä mihinkään nousuun lähde se on nähty jo!
Jos Suomi olisi lentokone siinä ei olisi siipiä vain yksi pieni takaturbiini moottori varmaan ilman öljyjä tuokin motti, jonne viedään kanisterilla kerosiinia, sillä sitten mennään ympäri hylättyä purettavaksi määrättyä jotakin vanhaa kenttää minkä päästään kun renkaistakin myytiin ilmat on meno sen mukaista, istumapaikat on lattialla koska J. Katainen ja kumppanit jo aikoinaan myivät purkuun menossa olleesta koneesta penkit, kuskeiksi on palkattu pari isiksen naamio mamua joilla on kai pommit mukana vanhoissa vaneripakeissa jotka jäi jostakin myydystä yhtiöstä jotka heillä on penkkeinä ohjaamossa.
Herrat ja Rouvat ovat jo lentäneet pois maasta, joka on myyty ties minne ja keille kaikille.
Suomi on kai se J. Sipilän puhuma vene, josta Herra J. Sipilä ja kumppanit päätti nypätä jo J. Kataisen ja kumppaneiden jäljiltä väkisin linjatongeilla revittyä murskaantunutta vuotavaa pohjatulppaa, ässä kolmoset päätti sitten vetää J. Sipilän johtamana ja vetämänä pohjatulpan pois, uutahan ei edes kannattanut harkita sinne laittaa koska se ei ollut alun pitäenkään ilmeisestikään tarkoitus.
Vettä kun ei tulvinut riittävästi sisään, otti kai Herra Pääministeri mukaan tehokkaan vesisuojatun akkuporan jossa on riittävän suuri istukka sopivaksi ohennetun terän riittävän suuren sellaisen hyvässä terässä olevan ja alkoi loikkia ympäri Suomi ruuhea ja reikiä tulee, vieressä olla toinen vene perässä jylisee uudessa avomeri piikissä vähintään 3 isolohkoa, joka on sitä itsetyhjentyvää mallia, ruorissa istuu kaiketi A. Stubb, pelastus köyttä pitää T. Soini varmuudeksi ettei J. Sipilälle satu vahinkoa jäädä pois veneestä, joka matkalla ties minkä maan lipun alle, menossa ehkä Portugaliin, pääasia on kuitenkin upottaa Suomi ruuhi nopeasti, sekä siellä olevat.
Heidän edellä ajeleekin jo A. Berner ja kumppanit valtion kassat mukanaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


löylynlyömätne kirjoitti:

Ässätolojen saavan Suomen nousuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu