Punikki resukka koittaa vihaa lietsoa

Keskustan palstalla, ei onnistu.
Kukaan järkevä ei edes vastaa tuollaiselle.
Sitten valittaa, kun apteekissa raha loppui.
Sekin oli keskustan vika.

Valita, ei se haittaa.
12119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mutta mihin hävisi Sauna-majuri?

Äänestä

Oikeastaan ei viitsisi edes pidemmälle jatkaa. Enkä jatkakkaan !

"Silloin helpompi analisoida sanomaasi"

Sepä siitä.

En jatka tästä pidempään.

Nyt saunaan taas

Äänestä
  • Täällä pikkasen taso mennyt heikoksi

    Sauna-majuri

    26.3.2016 12:08

    Härpäkkeet hyppii silmille.

    Jospa ottaisi ja lähtisi pois täältä joksikin aikaa..

    Sepä siitä !

    Äänestä

ho hoh hoo
punikki ressukka, ei löytänyt.

Äänestä
  • Ei löytänyt, kun haun kohde otti ja lähti. Härpäkkeet kuulemma hyppii silmille.

    Äänestä

  • Hyppyhärpäke kirjoitti:

    Ei löytänyt, kun haun kohde otti ja lähti. Härpäkkeet kuulemma hyppii silmille.

    Hyppykuppa pian tarttuisi punikeista.

    Äänestä

kukaan enää lue, kaiholla muistelen entisiä aikoja kun lukijoita oli kymmeniätuhansia, nyt muutama kymmenen..

Äänestä

Täälläkin käytävän poliittisen keskustelun p-kamaisin piirre on se, että tämänkin ketjun avaaja kirjoittaisi täsmälleen samanhenkisen kirjoituksen vaikkapa apteekkimaksuista kuin "punikkiressukka" jos nykyisen hallituksen kokoomus olisi esimerkiksi Stubbin hallituksen mukainen. Toisin sanoen samanlaiset poliittiset päätökset saavat erilaisen kohtelun täällä riippuen päättäjän puolueen jäsenkirjasta.

Hyvä esimerkki tästä on koulutusmäärärahojen leikkaukset, joita kepulaiset kirjoittajat tälläkin palstalla kritisoivat rankasti kun päätämässä oli edellinen hallitusd. Nyt kun oman puolueen hallitusherrat leikkaavat lisää, ei parkua kuulu ollenkaan?

Äänestä
  • Pakko leikata jos maata meinataan saada kuntoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OpeOulusta kirjoitti:

Keskustan palstalla, ei onnistu.
Kukaan järkevä ei edes vastaa tuollaiselle.
Sitten valittaa, kun apteekissa raha loppui.
Sekin oli keskustan vika.

Valita, ei se haittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu