Äiti nimeltä Maisa Torppa!

joka.paikan.höylättävä

Palkitseekohan Presidentti Niinistö Maisan jotenkin tulevana äitienpäivänä?

53

4634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikeasilmänruoka

      Hemaisevasta ulkomuodosta voisi palkita.

      • video.suttura

      • Kelloo23
        video.suttura kirjoitti:

        Onko tämä se sama Maisa, joka jakoi pillua Axl Smith nimiselle mulkvistille?
        http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001182704.html

        Sama Maisa. :) Eli täys luuseri lättärinta. Ja kuka tää Axl on, mistä maasta se tänne on tullu, eihän se mikään suomalainen ole?


      • Anonyymi

        Varmaan eniten ihanin tekotissiteline, eniten kaikkia ihanimpia tekohärpäkkeitä. Saattaa mennä paljon aikaa niiden huolloissa ja rahaa myös.


    • Induktio

      Onko tämä se saman nainen joka hylkäsi pienen lapsensa jotta pääsisi olemaan "julkkis"?

      • hirviömutsi

        Kyllä, sama ämmä.


      • Anonyymi
        hirviömutsi kirjoitti:

        Kyllä, sama ämmä.

        Huorahan se torpan Maisa on


    • jonninjoutavatyperys

      Vastenmielinen, diivaileva, leikelty ja pummpailtu kana! Toivottavasti lapsen isä ei anna ikinä tavata lastaan, ei sittenkään, kun hulttio äiti vanhana sitä kaipaa!

      • eimikäänkana

        Herttaisen ja kiltin oloinen neitokainen.


      • Anonyymi
        eimikäänkana kirjoitti:

        Herttaisen ja kiltin oloinen neitokainen.

        On kiltti tyttö ,kun onjakanut pillua,puutteessa oleville miehille,pientä korvausta vastaan🤑


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On kiltti tyttö ,kun onjakanut pillua,puutteessa oleville miehille,pientä korvausta vastaan🤑

        Jakorasia teki valeraskaustodistuksia ukkomiehille, kiristi niillä rahaa. Kunnes yksi ukko vaati pissanäytteen todistajien läsnä ollessa, Akka ei ollut paksuna. Monellekko ukolle oli yhtä aikaa valeraskaana, moniko maksoi hiljaiseksi. Miten alas voi vajota kun teki tuollaista.


    • hirviömutsi
      • tasapuolisuutta

        Miksi isä ei ole hyväksytty lapsen huoltajaksi. Eipä täällä kukaan moiti isiä, jotka jättävät lapsensa äideille.


      • yhäidit
        tasapuolisuutta kirjoitti:

        Miksi isä ei ole hyväksytty lapsen huoltajaksi. Eipä täällä kukaan moiti isiä, jotka jättävät lapsensa äideille.

        Ja niitä isiä on p-a-l-j-o-n. Kumma juttu, että äidit vain ovat muka parhaita huoltajia.


      • kv-trash

        No Martti VARMASTI E I ole paras huoltaja.


      • wt-meininkiä

        Parempi se isä on kuin hulttioäiti.


    • Toppanataavi

      Varoittavana esimerkkinä:"tällä henkilöllä ei ole mitään tekemistä aidon äitiyden kanssa"

      • onpaisienisät

        Mitä mahtaa olla aito isyys? Näitä yh-äitejä on Suomi väärällään, joiden lapsien isät ovat teillä tietymättömillä.


    • Sivustaseurannut

      Varoittavana esimerkkinä: "Tällä henkilöllä ei ole mitään tekemistä aidon äitiyden kanssa"

    • säälittääselapsi

      Ei helvetti! Mä en oo edes tiennyt, että sillä on lapsi. Missä sekin pikkureppana nyt on?

      • ifolor__

        Leo poika täyttää syksyllä neljä vuotta.... äitiä tuskin näkyy synttäreillä. Lasta hoitavat isä ja isovanhemmat. Tämä Maisa kulkee ryyppäämässä milloin missäkin reality ohjelmassa.


      • Anonyymi
        ifolor__ kirjoitti:

        Leo poika täyttää syksyllä neljä vuotta.... äitiä tuskin näkyy synttäreillä. Lasta hoitavat isä ja isovanhemmat. Tämä Maisa kulkee ryyppäämässä milloin missäkin reality ohjelmassa.

        Vieras pillu on kullin herkku


    • hullujariittää

      Poika saa uuden isäpuolen Niko Saarisesta.

      • Kaasu_

        Tämä Maisa on oman lapsensa äitipuoli.... jos edes sitäkään.... taitaa paremminkin olla se täti joka käy kerran vuodessa kylässä.


    • pepuntäyte

      mutta pakkohan se on hankkia lapsi 20-vuotiaana, mitä sen jälkeen onkin sitten eri asia.

    • hahahahaha

      Sauli Niinistön "palkinnoillahan" ei ole arvoa yhtään enempää kuin Alepan arpajaisista voitetulla limsakorilla


      Presidenttien historian katastrofi Sauli Niinistö sanelee ja ostaa tekstit lehtien palstoille "yksi hyvää kymmenen kaunista ja yksitoista epätodellista" mainosta itsestään. Sauli Niinistö valehteli ja runsaasti viime vaaleissa merkittävästi asioita, jotka olisivat vaikuttaneet vaalitulokseen! Pitäkää huoli että olette tietoisia näistä asioista jatkossa siis totuuden Sauli Niinistöstä! Niinistön kummilapsikin (nykyään myös Niinistön seksikumppani) varoitti jo aikoinaan että Sauli Niinistön psyyke ei kestä presidentin tehtävän asettamaa henkistä painetta. Niinistöltä puuttuu täydellisesti paineensietokyky. Tämä näkyy jo myös miehen kasvoilta. Viimeisen vuoden aikana Niinistö on vanhentunut ainakin jo kymmenen vuotta. Tarkastelkaapa vaikka! VANHA MIES SAULI NIINISTÖ JO ELÄKKEELLE!!!

      Mistä on kyse yksityiskohdat täältä:

      https://www.facebook.com/Älä-äänestä-enää-Sauli-Niinistöä-1606003069647224/

    • ggfdgfdfgdgd
    • hahahhahahaha
    • säälittävääSilikonii

      Oletko lauta hylännyt kokonaan lapsesi? Kuka lapsesi kasvattaa, lättärinta? Missä lapsesi on silloin, kun itse olet Balilla ja Monacossa, rinnaton luuseri?

    • äitijasenlapsi

      Miten sairaan julmaa. Jos äiti katsoo, että lapsen on parempi asua jonkun muun luona kuin itsensä, eikös se silloin ole parasta äitiyttä. Miksi kateelliset parjaa. Mikä lapsella hätänä nykyisen vanhemman luona? Jättäkää Maisa rauhaan.

      • voivoi33

        Sinä nyt ilmeisesti et edes tiedä, kuka on Maisan lapsen isä, mutta eiköhän sekin sinulle joskus selviä. Niin saattaa mielipiteesi silloin muuttua. Kateutta? Mistä? Maisalle kun ei edes ole omia rintoja ollenkaan. Ja sinä nyt myöskään sitä päätä, että jätetäänkö Maisa rauhaan :) niin kauan kun tämä "äiti" näyttelee oksettavia silikonirintojaan lehtien sivulla, niin eipä häntä rauhaan jätetä :)


    • tarjaontimanttia

      Ja pikku Jenni niin tyhmä niin naiivi eikä vieläkään ymmärrä mikä hänen todellinen roolinsa vanhan roiston rinnalla oikein on

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14254110/suomen-lapinakyvin-lumeavioliitto

    • Makemmm

      Maisan ex-mies (lapsen isä) Porista on epäiltynä murhasta Nakkilassa 8 vuotta sitten.

      • Steven_Thomas

        Onko tästä lisätietoa jossain? Olisi kiinnostavaa lukea lisää.


    • Makemmm

      Reilut kymmenen vuotta sitten Porissa tapahtunutta kuolemantapausta tutkitaan nyt henkirikoksena.

      Rikosnimikkeenä on murha. Jutussa on rikosepäilyjen vuoksi ehditty pidättää 33-vuotias nakkilalaismies, jonka Satakunnan käräjäoikeus vangitsi 5. helmikuuta todennäköisin syin epäiltynä murhasta.

      Vangitsemista piti käsitellä uudelleen torstaina Satakunnan käräjäoikeudessa. Uudelleen käsittelyä oli pyytänyt vangittuna oleva 33-vuotias.

      Oikeudenkäynti kuitenkin peruuntui, kun poliisi pyysi oikeutta laskemaan tutkintavankeudessa olleen 33-vuotiaan vapaalle jalalle.

      Poliisi ei ole tiedottanut murhatutkimuksista aiemmin sanallakaan. Mieheen kohdistuvasta rikosepäilystä kertoi ensimmäisenä Seiska-lehti.

      Jutun tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Toni Sjöblom Lounais-Suomen poliisilaitokselta perustelee poliisin poikkeuksellista vaikenemista tutkinnallisilla syillä.

      – Kyse on erittäin vaativasta ja haasteellisesta esitutkinnasta, joka on tällä hetkellä erittäin herkässä vaiheessa, Sjöblom sanoo.

      Sjöblom ei ota kantaa Seiskan tietoihin, joiden mukaan epäilty rikos olisi tapahtunut 2000-luvun alkuvuosina. Sen verran Sjöblom paljastaa, että epäillystä rikoksesta ei ole aiemmin kerrottu julkisuudessa.

      Sjöblom ei suostu paljastamaan epäillystä rikoksesta mitään: ei paikkakuntaa, jossa rikos on tapahtunut, ei uhrin sukupuolta eikä ikää, ei tekotapaa eikä sitä, onko poliisi kohdistanut pakkokeinoja 33-vuotiaan lisäksi muihin henkilöihin.

      IS ei tavoittanut perjantaina rikoskomisario Sjöblomia. Erityistutkintasektorin johtaja, rikosylikomisario Teijo Ristola Lounais-Suomen poliisilaitokselta sanoo, että rikoksesta epäillyn päästäminen vapaaksi tutkintavankeudesta ei merkitse, että hän samalla vapautuisi kaikista rikosepäilyistä. Ristolan mukaan jutun tutkinta jatkuu.

    • Makemmm

      Televisiosta tunnetun suomalaisnaisen ex-aviomies vangittiin 5. helmikuuta Satakunnan käräjäoikeudessa murhasta epäiltynä. (JOHN PALMéN)

      Porin läheltä kotoisin oleva 33-vuotias mies vangittiin Satakunnan käräjäoikeudessa 5. helmikuuta todennäköisin syin murhasta epäiltynä.

      Vangitsemista oli tarkoitus käsitellä käräjäoikeudessa uudestaan torstaina, mutta käsittely peruttiin, koska poliisi päästi miehen vapaaksi kohtuullisuussyistä.

      Viranomaisten käyttämien keinojen, erityisesti pakottavien sellaisten, on lain mukaan oltava järkevässä ja kohtuullisessa suhteessa toimien tarkoitukseen.

      Suhteellisuusperiaatetta voidaan tässä tapauksessa tulkita siten, että poliisilla on kasassa riittävä näyttö ja sillä on käytössään riittävät keinot asian tutkimiseen.

      Epäillyn vapauttaminen ei tässä tapauksessa tarkoita sitä, etteikö poliisi epäilisi häntä edelleen murhasta.

      - Kyseinen henkilö on edelleen rikoksesta epäilty, Lounais-Suomen poliisilaitoksen erityistutkintasektorin johtaja, rikosylikomisario Teijo Ristola vahvistaa.

      Murhasta epäilty mies oli aikaisemmin naimisissa televisiosta tutun suomalaisnaisen kanssa. Pariskunnalla on yksi yhteinen lapsi.

      • Anonyymi

        Jari matti vietti ihanan joulun ja uuden vuoden levillä kalle rovanperän kanssa kauniiden naisten ympäröimänä. Maisa vietti joulun ja uuden vuoden keski ikäisen vatsakkaan pollarin kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jari matti vietti ihanan joulun ja uuden vuoden levillä kalle rovanperän kanssa kauniiden naisten ympäröimänä. Maisa vietti joulun ja uuden vuoden keski ikäisen vatsakkaan pollarin kanssa.

        Maisa vietti myös ihanan joulun.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jari matti vietti ihanan joulun ja uuden vuoden levillä kalle rovanperän kanssa kauniiden naisten ympäröimänä. Maisa vietti joulun ja uuden vuoden keski ikäisen vatsakkaan pollarin kanssa.

        Jari-Matti ei osaa laulaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jari matti vietti ihanan joulun ja uuden vuoden levillä kalle rovanperän kanssa kauniiden naisten ympäröimänä. Maisa vietti joulun ja uuden vuoden keski ikäisen vatsakkaan pollarin kanssa.

        Älkää nyt poliisilla on iso patukka. Ootte vaan kateellisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maisa vietti myös ihanan joulun.

        10:33 vietti ihanan joulun? Tyhmän näköisen exän, Suomen nauretuimman aisuri mikon ja mahakkaan keski ikäisen pollarin kanssa. Tälläiset joulut eivät ole maisan mieleen ei tullut kalliita lahjoja eikä matkoja. Maisa tähyilee jo uutta varakkaampaa miestä maine voi olla iso este sellaisen saamiseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        10:33 vietti ihanan joulun? Tyhmän näköisen exän, Suomen nauretuimman aisuri mikon ja mahakkaan keski ikäisen pollarin kanssa. Tälläiset joulut eivät ole maisan mieleen ei tullut kalliita lahjoja eikä matkoja. Maisa tähyilee jo uutta varakkaampaa miestä maine voi olla iso este sellaisen saamiseen.

        Maisa on Suomen kaunein nainen❤️
        Olette vaan kateellisia, kun Maisalla on kaksi miestä.
        Maisa on onnellisesti naimisissa Mikon kanssa ja avoliitossa poliisin kanssa. Lopettakaa parjaaminen. Ihana, isorintainen Maisa on niin onnellinen.

        T. Pappa palvelutalosta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        10:33 vietti ihanan joulun? Tyhmän näköisen exän, Suomen nauretuimman aisuri mikon ja mahakkaan keski ikäisen pollarin kanssa. Tälläiset joulut eivät ole maisan mieleen ei tullut kalliita lahjoja eikä matkoja. Maisa tähyilee jo uutta varakkaampaa miestä maine voi olla iso este sellaisen saamiseen.

        Maisa vietti ihanan joulun. Ei siitä sinun kannata olla harmissaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maisa vietti ihanan joulun. Ei siitä sinun kannata olla harmissaan.

        17:10 juu vietti ihanan joulun tietää papparaiska ja papparaiskahan tietää kaikki. Hourinta on muuttunut papparaiskan päässä todeksi.


      • Anonyymi

        Oliko epäilyt Maisun keksimiä ex puolisoa epäiltiin aiheettomasti. Jakorasia pyöritteli viranomaisia tekaistuilla syytteillä. Tuollaiselle olisi pitänyt antaa sakkoja. Miten poliisimies voi olla tuollasen rikollisen kanssa tekemisissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jari-Matti ei osaa laulaa.

        Jari-Matti osaa ajaa autoa. Tienaa hyvin. Tuskin poliisilla yhtä hyvät tulot.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko epäilyt Maisun keksimiä ex puolisoa epäiltiin aiheettomasti. Jakorasia pyöritteli viranomaisia tekaistuilla syytteillä. Tuollaiselle olisi pitänyt antaa sakkoja. Miten poliisimies voi olla tuollasen rikollisen kanssa tekemisissä.

        Maisaa ei ole tuomittu yhtään mistään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älkää nyt poliisilla on iso patukka. Ootte vaan kateellisia.

        10:38 Ooks nähnyt?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maisaa ei ole tuomittu yhtään mistään.

        Olisihan tuosta pitänyt syytteet saada. Maisa olisi saanut syytteet myös
        raskaushuhuilla, mikäli jääkiekkoilijat olisivat tehneet rikosilmoitukset. Maisahan kiristi rahaa katteettomilla väitteillään!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olisihan tuosta pitänyt syytteet saada. Maisa olisi saanut syytteet myös
        raskaushuhuilla, mikäli jääkiekkoilijat olisivat tehneet rikosilmoitukset. Maisahan kiristi rahaa katteettomilla väitteillään!!!

        Syytteitä ei ole tullut mistään. Yritä kestää.


    • Anonyymi

      Ihana Maisa ❤️ Suomen kaunein nainen

      • Anonyymi

        Paljon kauniimpiakin olen nähnyt kuin Törppö, joka vuodesta toiseen törppöilee samalla tavalla!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paljon kauniimpiakin olen nähnyt kuin Törppö, joka vuodesta toiseen törppöilee samalla tavalla!

        Ihana Maisa❤️ Suomen kaunein nainen

        T. Pappa palvelutalosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      242
      5546
    2. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      27
      3970
    3. Taas varoitusta lumesta ja jäästä

      Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,
      Maailman menoa
      19
      2354
    4. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

      Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
      Maailman menoa
      287
      2192
    5. Aavistan tai oikeastaan

      tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
      Ikävä
      48
      1441
    6. Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?

      Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?
      Suhteet
      161
      1289
    7. Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.

      https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin
      Maailman menoa
      132
      1182
    8. Örebro kuolleet lisääntyy.

      Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.
      Maailman menoa
      127
      1109
    9. Sulla on upeat pakarahalihakset

      todella hyvä muoto...
      Ikävä
      35
      963
    10. J. Et tullut.

      Ei se mitään. Perjantaina tulee joku muu. M.
      Ikävä
      164
      846
    Aihe