Ihon punoitus (Mirvaso 3 mg/g geeli brimonidiini)

punoittaa

Onko kokemuksia kyseisestä geelistä kasvojen punoitukseen?

Itsellä ei ole ruusufinniä mutta useiden roa-kuurien johdosta kasvoni punoittavat todella herkästi niin mietin että suostuisiko ihotautilääkäri kirjoittamaan tästä reseptiä.

1

3409

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ex-inkkari

      Varmasti suostuu kirjoittamaan. Eipä kai tuolle voiteelle ole kontraindikaatioita.
      Mulla on ollut Mirvasoa nyt..pari (?) vuotta. Vetää kyllä naaman kalpeaksi tosi hyvin. Joskus ajattelen, että tuleeko vähän vahamaisen näköiseksi; miesystävä sanoi ainakin, että ei näytä luonnottomalta.
      Jossain vaiheessa myös ajattelin, että kuumotus ja punoitus lyövät liian pian = muutaman tunnin kuluttua jo läpi enkä käyttänyt vähään aikaan koko voidetta.
      Mutta palasin siihen taas enkä luovu. Sellainen on vaan pakko olla. Ihanaa lähteä johonkin tilaisuuteen ja laittaa Mirvasoa naamaan, niin ei tarvitse pelätä milloin naama alkaa kesken tilaisuuden paistaa kuin paviaanin takapuoli.
      Suosittelen ehdottomasti kokeilemaan Mirvasoa. Kallishan se on, mutta tekee minkä lupaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      267
      858
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      665
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      42
      635
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      548
    5. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      51
      487
    6. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      30
      450
    7. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      437
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      434
    9. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      426
    10. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      45
      417
    Aihe