Onko kokemuksia kyseisestä geelistä kasvojen punoitukseen?
Itsellä ei ole ruusufinniä mutta useiden roa-kuurien johdosta kasvoni punoittavat todella herkästi niin mietin että suostuisiko ihotautilääkäri kirjoittamaan tästä reseptiä.
Ihon punoitus (Mirvaso 3 mg/g geeli brimonidiini)
1
3193
Vastaukset
- Ex-inkkari
Varmasti suostuu kirjoittamaan. Eipä kai tuolle voiteelle ole kontraindikaatioita.
Mulla on ollut Mirvasoa nyt..pari (?) vuotta. Vetää kyllä naaman kalpeaksi tosi hyvin. Joskus ajattelen, että tuleeko vähän vahamaisen näköiseksi; miesystävä sanoi ainakin, että ei näytä luonnottomalta.
Jossain vaiheessa myös ajattelin, että kuumotus ja punoitus lyövät liian pian = muutaman tunnin kuluttua jo läpi enkä käyttänyt vähään aikaan koko voidetta.
Mutta palasin siihen taas enkä luovu. Sellainen on vaan pakko olla. Ihanaa lähteä johonkin tilaisuuteen ja laittaa Mirvasoa naamaan, niin ei tarvitse pelätä milloin naama alkaa kesken tilaisuuden paistaa kuin paviaanin takapuoli.
Suosittelen ehdottomasti kokeilemaan Mirvasoa. Kallishan se on, mutta tekee minkä lupaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532885Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.421599Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211232
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151095Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371019Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La611003