Maahanmuuttajat pälyilevät pihoihin

Turvaa_omaisuutesi

Ilmojen lämmettyä maahanmuuttajien on havaittu kartoittavan ihmisten piha-alueita Nakkilan puolella joten kannattaa tarkastella vähän rakennusten lukituksia ym.

42

684

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täällävai

      misä päi

      • Paikkatarkennusta

        Siis tääll NAKKILASA ! "Siin Nakkila kirko vaiheill" ja siit Satalinnan suuntaan.


    • olentodennutnäin

      Arantilan sillan kohalla näin itse ainakin tänään pyöräilevän pari ryhmää kylille ( lue onnarille ) päin. Olen havainnut myös että linja-auto pysäkeillä pysähtyvät ja aina ei tiedä mihin suuntaan lähtisivät. Siinä ei sinänsä toki mitään outoa, mutta joskus menevät tovin matkaa eteenpäin pyörillä, sitten tekevät U - käännöksen ja takaisin
      tulosuuntaan ( lue Satalinnan suuntaan ) kun sieltä päin tulevat niin ainakin Viikkala
      - Arantila - Keskusta sektorilla pyöräilevät

    • Hullunkirjoismääki

      Taas on nähty.
      Ulkomaalainen.
      Nakkilassa!

      Mä näin ko vei pyärätarakal jonku talvirenkait, alumiinitikkait ja vanhoi tiiliskivviin. Aikoo varmaan varastaa renkaisii sopiva auton ja rakentaa jottai.

      Toisel oli täystyä aijaa ilma käsii pyärääs ko kainalois oli kaks lammast. Ne käyttää niit, syä lihat ja jua veret ja taitaa vissii allahil uhrat loput.

      Mää näi kaike tämä ja kerron jos ens yän näe jottain muut.

      • Kamalii_ova

        Juur tommossii alkkukanttassii ne ova. Mullaki o alumiinitikkaat ym pihas ja pelkään kans nii hirviäst et lähtevä. Eik ol lainkkan leiki assii


    • sinisilmänenvai

      Näkemine ei aut yhtää, havaintojen tekemine kyl, varsinki jos ne on aitoi ja tarkkoi havaintoi,. Nykyään o hyvä ol tarkka ja suojata itteens ja omaisuuttans, jälkeenpäin o huono katua.

      • Kantakirjailija

        Minust o kyl parempi valehrel ja puhhuu paskaa ko pyssyy totuures näitte pakolaiste kans. Nii mää tee ihmistenki kans.

        Pysysivät Harjavallas, mitä ne tän änkee.

        Mut sovitaa et ko niit joku ponkaa jossaki, ni kirjottaa heti tän.


    • hohoho-hoijaa

      Millaiset miitausvälineet heillä oli. Ei kai muute karttoja voi laatia.

      • kokemusta_kartoista

        Varastavat tietenkin käyttöönsä vanhoja karttapohjia netistä ja kirjaavat mitä löytyy mistäkin pihasta.


    • Just_joo

      Näin kun rasisti pälyili maahanmuuttajia.

    • Aikamitäeletään

      Vähemmästäkin säikähtää, on se niin pelottavaa tämä aika. Ymmärrän kyl hyvin, kun ittekin reitin varrella keskustas asun.

      • Kirjapitäjä

        Kylmar se toi hiakka o ko niit pualees vettää tännepäi. Meinaa noi Viikkala hiakkamontut. Ninko koton olisivat.

        Siäl hiakka aavikol ne on siihe tottunu. Tiäs vaikk jottai telttoi sinne kesäl laittasivat.

        Mul mittää heit vastaa ol, mut emmää tommost pihoihi kyttäämist hyväksy tai tota jatkuvaa autoje varastamist reiti varrelt.

        Ikän enne tämmössii aikoi ollu.
        Pyäräilevvii tikapuuvarkait.

        Kui mont niit o jo viäty?


    • rämeiden_majava

      Sen verran oli meikäläisellä tänään havaintoa ko. asiasta että kaks äijää meni naapuriin yksityistietä mutta yhtään ei palannut tietä pitkin takaisin. Lähdettiin kauppareissulle niin samat ukkelit tulee seuraavaa samansuuntaista tietä pitkin takaisinpäin eli fillareiden kanssa on rämmitty tuolla välillä melkoinen matka joten ainakin urheiluhenkeä siis piisaa. Tämänkaltainen liikehdintä on omiaan herättämään epäilyksiä kulkijoiden tarkoitusperistä.

    • nytnakkilanousuun

      Mamut etsii Nakkilast eämänkumppanii ???? Onko vapaaehtosii ?

    • kauhustakankeena

      Puskaraiskausten toivossa, alkaa olla sopivat kelit. En suosittel kukkapenkkien perkausta perspysty asennossa, enkä liioin eläintenpitoa ulkona, varsinkaan lampaitten, jos vierellä on kumisaappaat.

      • Raiskareitakaikki

        Voi tulla aika pitkäksi puskaraiskausta reitin varrella odottavalla, mut voihan olla, että yrittänyttä kerrankin laitetaan!

        Kyllä Viikkalasta löytyy tekijämiehiä ihan omastakin takaa seksuaalirikoksiin.
        Ei tarvitse perättömiä muitten päälle puhua, peppuraiskareita kaikki viikkalanmiehet!
        Eikä ole muuten mikään lapsellinen yleistys vaan tosiasia.

        Siellä suunnallahan se oman kylän lapsiinsekaantuja eli nuorten tyttöjen raiskaaja eleli.
        Ainoa kiinnijäänyt vikkalalainen.

        Tarrapaplarit ovat edelleen oiva yhdynnänestoväline lampaitten peräreiän ympärillä.

        Eläimiinsekaantuminen ei ole muuten Viikkalassa lainvastaista.


    • Vanhoillinen_Matti

      Tuossa maahanmuuttajien kotouttamisohjelmassa pitäisi tähdentää juuri tuota yksityisyyden kunnioittamista.

      • Epävirkavallanedustaja

        Ulkomailla suomalaiset AINA kunnioittavat muitten yksityisyyttä.

        Minäkin jo äidinmaidossa imenyt kyvyn luoda katseeni maahan pihoihin kyttäämisen sijasta ja kyvyn hahmottaa Yksityistie-sanan arabiaksi, kiinaksi ja vinkuintiaksi.

        Päinvastoin kuin Matti, minä en ole poliisi. En kykene havaitsemaan pakolaisten asiassa suorittamaa rikosta tai paheksuttavaa käytöstä, vaan viikkalalaisten ahdasmielisyyttä, vainoharhaisuutta, pahantahtoista pelonlietsontaa ja rassismia.
        Itse suhtaudun naapureihini samalla tavalla.
        Epäilen heidän härkkivän vaimoani, lapsiani ja koiraani.


      • Eläimet_on_kivoi

        Terve! En olis muuten sua tunnistanutkaan mut ko sanoit härkkivän koiraas ;)


      • Hankikoira
        Eläimet_on_kivoi kirjoitti:

        Terve! En olis muuten sua tunnistanutkaan mut ko sanoit härkkivän koiraas ;)

        Naapuri prkl, miksei mun muija kelpaa häirittäväks?

        Ei sillä, että syntiin kannustaisin:
        "Älä himoitse naapurisi karjaa, vaimoa, palvelijoita tai mitään mikä on hänen omaansa"


    • Riistanhoitoyhdistys

      Monet ovat meidän suunnalla jo asennuttaneet noita riistakameroita vierailijoiden varalle. Saapa nähdä millaista riistaa noihin sitten saadaan.

      • Aisankannattajia

        No Viikkalan suunnalla ainakin asuu monta nimeltä tunnettua häntäheikkiä joista on voinut kivaa kuvaa tallentuu.


    • tätäSeteettää

      tuolla ne nykyään onnarin nurkan ja liikuntahallin väli sahailevat fillareilla. Kaikki alle 15v tytöt ja muutamalla tapauksella myös pojat tuntuu katseista päätellen kiinnostavan.

      • Selittäväsetä

        Mitä setämies siellä selittää.

        Alaikäisten sakkolihaako sinä siellä huudeilla olet metsästämässä?
        Vai miksi kyttäät nuorisoa.

        Taidat olla se Nakkilan toinen peppuraiskaaja ja pedofiili.
        Älä toteuta niitä fantasioitasi lasten kustannuksella.


      • mikähänvittusäoot

        ei toi juha hasan homma oikee mulle sovi.
        varottelen vaa notta se on sitten ihan turha itkeä pitkin somea kun se oman tytön pimpsloora on kipeä kun on mustaa parrua ottettu väkisin niin birusti,

        eipä silti tollasten suvakkihuorien tytöt sen kohtalon kuuluukin saada


      • suvakkiiii

        mistähän setämihestä puhut?
        olisiko kannattanut käydä optikolla kun lukeminenkaan ei enään onnistu?

        taidat itse olla siis se setämies siellä onnarilla joka noita tyttöjä kattoo.
        Kiinni jäit.

        Niin ja itse olen onnekksi ulvilalainen nykyään joka joutuu työn takia nakkilassa käymään.

        sun autismilevel on ainakin over 9000 suvakkilalevel myös


      • eiolesetä
        Selittäväsetä kirjoitti:

        Mitä setämies siellä selittää.

        Alaikäisten sakkolihaako sinä siellä huudeilla olet metsästämässä?
        Vai miksi kyttäät nuorisoa.

        Taidat olla se Nakkilan toinen peppuraiskaaja ja pedofiili.
        Älä toteuta niitä fantasioitasi lasten kustannuksella.

        oletkos muuten miettinyt että jos tää sun "setämies" minkä saat sanoista " sitä se teettää. on jokin näiden kaveri tyttöjen kaveri? Niinkuin se taitaa ollakkin. Täällä ihan asiasta varoittelee perheitä ja sä vedät herneet nokkaan. Ootko Satalinnassa töissä oleva SPR-työntekijä vai mistä moinen peppukipeys johtuu?


      • Setämi_hiäpanettaa
        eiolesetä kirjoitti:

        oletkos muuten miettinyt että jos tää sun "setämies" minkä saat sanoista " sitä se teettää. on jokin näiden kaveri tyttöjen kaveri? Niinkuin se taitaa ollakkin. Täällä ihan asiasta varoittelee perheitä ja sä vedät herneet nokkaan. Ootko Satalinnassa töissä oleva SPR-työntekijä vai mistä moinen peppukipeys johtuu?

        Olen muuten miettinyt! Että täällä kirjoittelee joku Hasa² -setämies fantasioiden sallitusta ja toivotusta "suvakkihuorapentutyttöjen" raiskaamisesta.

        Oletkos Sinä "kaveri tyttöjen kaveri" tuota tosiasiaa miettinyt. Tunnut sinäkin keppihevosena käyttävän tyttöjen suojelua. Paljastuit.

        Vai uskotko tuon peppuraiskarin typerää väitettä miten on kyennyt havainnoimaan pyöräilevien ihmisten katseista pedofiilisiä merkkejä. Just joo.

        Kyllä nyt on teihin kahteen saatana ja sielunvihollinen majoittunut, ottanut haltuunsa ja saattanut sairaaloisen kiimaiseen tilaan.
        Teidät täytyisi saada pikaisesti kirkkoherranvirastoon, Vappula katseestanne näkisi tilanteen ja voisi manata paholaisen sielustanne.

        Jättäkää kajoamatta alaikäisiin tai Herran viha kohdistuu teihin!


      • synnitön

        Ehkä internet ei ole oikea paikka sinunlaiselle mielensäpahoittajalle.

        Kannattaa soittaa Yrjökoskelle heti aamulla niin saadaan lääkityksesi heti miten kuntoon. Tarjoaa kyllä pöperöt siihen että pääsi saadaan kuntoon.

        Niin ja minuun ainakaan ei ole Herra eikä itse Saatana eikä mikää Allah kajonnut.
        Sinä olet Jumalani arvon Herra!

        Kerro missä on temppelisi niin tulen kyllä palvomaan samantien!


    • tohvelijalka

      semmoset lääkkeet että tuntuu ja annostus ei ole ihan pienemmästä päästä, jo loppuu
      huuto asiasta josta ei mittään tiedä

      • Pirunottamia

        Ylikiihottuneille kyttääjille, jotka selostavat pyöräilevien ihmisten katseesta näkevänsä halun varastaa pihojen romppeita tai raiskata nuorisoa, internet ei sovi.

        Mittää muut ei yleislääkärit kykene määräämään kuin antibiootteja kuppaanne :)
        Vähäisiä ovat tietonne tässäkin asiassa, mikä ei ole ihmeellistä, koska elin jolla ajattelette, ei ole aivot.

        Älkää levittäkö kuppaanne!
        Sitä on suunne limakalvoillakin.

        Hyi helvetti kuinka moiset kuppaiset gubbet ällöttääkään.


      • Tutkitustiterve

        Harmi kun sinä olet sitä jo mennyt levittämään.

        Jos hommaan sinulle lähetteen Harjavaltaan tutkimuksiin kun Yrjökosken pöperöt tuskimpa tuota päätä enään selventää?


      • nytsepääpoisperseestä
        Pirunottamia kirjoitti:

        Ylikiihottuneille kyttääjille, jotka selostavat pyöräilevien ihmisten katseesta näkevänsä halun varastaa pihojen romppeita tai raiskata nuorisoa, internet ei sovi.

        Mittää muut ei yleislääkärit kykene määräämään kuin antibiootteja kuppaanne :)
        Vähäisiä ovat tietonne tässäkin asiassa, mikä ei ole ihmeellistä, koska elin jolla ajattelette, ei ole aivot.

        Älkää levittäkö kuppaanne!
        Sitä on suunne limakalvoillakin.

        Hyi helvetti kuinka moiset kuppaiset gubbet ällöttääkään.

        Nyt löytyy kyllä sellasta voimafantasiaa sieltä oman elämänsä setämiehen pääkopasta. Sannikin kysyisi jo että mitähän vittua?
        Muutaman kerran on tainnut isäsi vahingossa tiputtaa sinut lattialle.

        Kovin täällä Herroista saarnaat mutta kun omaa päätäsi ei edes mikään voi pelastaa niin huonosti menee.

        Tiedätkö mitä tarkoittaa bait? Astut viesti toisensa jälkee siihen aina uudestaan, ja saat itsesi näyttämään ihan vitun tyhmältä.

        Olet kyllä hieno roolimalli lapsillesi jos olet niitä joskus vahingossa saanut. Toivon kyllä ettei Luoja ole noin tyhmälle ihmiselle sitäkään suonut.


    • nytherätys

      Tämän herrasetämieskuppavappula kaverin aivotoiminta on kyllä jo vaarallisen alhainen, verrattuna muun Nakkilan aivotoimintaan. Kannattaisi jo oikeasti tekstin perusteella Harjavallasta vuodepaikkaa kysellä.

      Olet helvetinmoisen litannian kirjoittanut jostain omasta mielikuvitusmaailmastasi.

      Olet kyllä niin hienon oloinen ihminen että ihan tässä toivoo että koomikoksi alkaisit. Sellaset fantasiat tuntuu pääkopasta löytyvän.

      Ei voi muuta ku hattuu nostaa hei!

      Mistä vitusta te oikein tänne aina pesiydytte?

      • Pöhnässäparruttavat

        Sinä ja sinun kaljapöhnässä kirjoittamasi diagnoosit: Potilas kärsii vaarallisen alhaisesta aivotoiminnasta.

        Kirjoitit myös minun olevan hieno ihminen. Varmasti se siltä vaikuttaa sieltä laskiämpäriperspektiivista, josta maailmaa tarkkailet.
        Olen kuitenkin vain diplomi-inssi, en sentään Herra, Sinun Jumalasi.

        Kun tätä viestittelyä lukiessa on tullut selväksi viikkalaisten yliseksuaalisuus ja tahtotila sekaantua alaikäisiin "suvakkihuorienpenikoihin", ei ole liioiteltua ja rasistista varoittaa muita Viikkalan pedareista.

        Nää on oikeesti vaarallisia!!!

        Yksi näistä kirjoitti eilen näin:"... oman tytön pimpsloora on kipeä kun on parrua ottettu väkisin niin birusti".

        Sosiaalivirasto ja lastensuojelu herätköön!


      • hienofantasiaa

        toivottavasti törmäävät suhun nämä loiset tuolla kylällä. vai oletko linnottautunut johonkin viinikantien itsemurhayksiöön jottei vain tapahdu mitään pahaa.

        Kerro osoitteesi ni ilmoitan Harjavallan suuntaan että valkotakkiset tietävät tulla oikeaan paikkaan. Sitä näiden fantisioidesi kanssa tarvitset.


      • olisiko.aika.herätä
        Pöhnässäparruttavat kirjoitti:

        Sinä ja sinun kaljapöhnässä kirjoittamasi diagnoosit: Potilas kärsii vaarallisen alhaisesta aivotoiminnasta.

        Kirjoitit myös minun olevan hieno ihminen. Varmasti se siltä vaikuttaa sieltä laskiämpäriperspektiivista, josta maailmaa tarkkailet.
        Olen kuitenkin vain diplomi-inssi, en sentään Herra, Sinun Jumalasi.

        Kun tätä viestittelyä lukiessa on tullut selväksi viikkalaisten yliseksuaalisuus ja tahtotila sekaantua alaikäisiin "suvakkihuorienpenikoihin", ei ole liioiteltua ja rasistista varoittaa muita Viikkalan pedareista.

        Nää on oikeesti vaarallisia!!!

        Yksi näistä kirjoitti eilen näin:"... oman tytön pimpsloora on kipeä kun on parrua ottettu väkisin niin birusti".

        Sosiaalivirasto ja lastensuojelu herätköön!

        Sua viedään trollien toimesta kuin paskasta rättiä ja ruokit niitä vain lisää idioottimaisilla jutuillasi.
        Tämä kertoo vain sinun tyhmyydestäsi kun ihmiset pääsevät pääsi sisään.


    • OIKEA.ASENNE

      Tarvii kyllä nostaa Nakkilan nuorisolle hattua kun menivät liikuntahallilla, tyhjentämään näiden partalapsien pyörienkumit.
      Jatkakaa tällä linjalla pojat!

      • kuppavappulasetämies

        Mitä muuten on herra kuppavappulasetämies tästä mieltä ? Tuleeko suvakille itku kun Nakkilan omat pojat kiusaa rakkaitasi?


    • alastiuimarit

      ja uimarantoja ja yksityisrantoja

    • takapihatunkeilia

      Arvon Vastamäet sieltä rantatien perukoilta. Voisitteko mitä ystävällisin mun lopettaa sen KKKnatseilun ja tunkea kyseisen käsitteen perseeseen ja paskantaa sadan hehtaarin takapihallenne. Pyydän myös mitä suurimman, että imisitte sen rahan aiheuttaman kusen toistemme päästä ja oksentaisitte sen sinne kullalla päällystetty luksus wc pönttöönne. Kiitos kun luitte viestiin, mutta teidän tahtonne tapahtukoon.

    • Kåyly

      Vastamäet todellisuus kutsuu ! ja painukaa vittuun

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      48
      5061
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      27
      3724
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3483
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2838
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      91
      2729
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2680
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      13
      1871
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1656
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      202
      1498
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      153
      1351
    Aihe