Kertokaa te joilla kokemuksia vaihtoehtoisista hoitomuodosta, funktionaalisesta lääketieteestä. Itse harkitsen vakavasti Antioksidanttiklinikalle menoa.
Vastaukset 8
- vfhjutrdfvjh
Kävin Tampereen Antioksidanttiklinikalla selkärankareumani kanssa. Lääkäri asiantunteva ja miellyttävä, ravitsemuspuoli katsottiin kuntoon ravitssemusterapeutin kanssa. Lisäksi lääkäri määräsi nivelten hyvinvointia tukemaan ja kipua lievittämään luontaistuotteita, d-vitamiinitasot yms katsottiin kuntoon. Ennen käyntiä vaivanneet krooniset nivelsäryt helpotti joidenkin viikkojen kuluttua, pysyneet poissa jo vuosia. Itse olin käyntiin ja hoitoon erittäin tyytyväinen. Erityisesti kokonaisvaltaiseen tilanteen arviointiin ja hoitoon.
- jjaaskel
Onko Tampereella enää ko klinikkaa?
- Aloittajax
Kiitos vastauksestasi, hienoa kuulla että sinulla toimi tämä!
Saitko laskettua lääkitystäsi vai ovatko ne ennallaan? - eimaksamitään
Reumaa ja niveltulehduksia sairastaa lähes 100 000 suomalaista. Perinteisen lääketieteen rinnalle on kehitelty monipuolisia luonnonmukaisia hoitomuotoja, jotka ovat kaikkien ulottuvilla. Ne ovat turvallisia ja myrkyttömiä tavanomaisiin hoitomuotoihin verrattuna.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/reuma.htm - eimaksamitään
täsä jotain kanssa
http://www.anttiheikkila.com/blogi/laakarit-ja-lisatienestit/- Kiitos.tiedosta
Siinäpä sitä totuus, josta puhumalla voidaan tuomita pöpiksi, jonka jälkeen mikään ns. Virallinen taho ei ota vakavasti!
Rahalla on niin mahtava voima, että ihmisten terveys ja henki ei meinaa mitään. Lääkäreiden ahneus ja ammattietiikan öh vajavaisuus on tiedetty jo kauan, mutta tuo teksti avaa kyllä silmät totaalisesti.
Mutta minkäs teet? Kukaan ihminen ei ole niin vahva, että voisi taistella lääkeyhtiöitä vastaan - tai edes lääkäreitä.
Meidän pitää vaan jokaisen taistella oman hyvinvoinnin puolesta ja onneksi on muitakin vaihtoehtoja, kuin kemikaalit...
- Miettiväinenx
Aluksi ainakin gluteeniviljat ja sokeri pois. Näitä voi kokeilla hyvin muutaman kuukauden jokainen, kunhan osaa korvata puuttuvat oikein. Moni hyötyy myös maitotuotteiden poisjättämisestä.
- Hvijhihvi
Tässä mm. Tietoa löytyy kun osaa etsiä. http://personal.inet.fi/koti/remeli/viljat.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1081339
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku131992Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31874- 66713
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93682- 32665
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist17597- 19596
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43543- 11508