Onko mahdoton ajatus, että voisi duunipaikka irrota Huasta bussikuskille? Kokemusta
on suht riittävästi ja kertaakaan en ole ketään jättänyt oven väliin.
Hua hiniin bussia ajamaan?
14
307
Vastaukset 14
- Onneakuskille
Kaltaisiasi siellä juurikin tarvitaan, olet aivan samantyylinen, kuin toisetkin siellä.
Ei kun sinne vaan!- 25201478522111
Leikki leikkinä , mutta pylly pois tyynyltä !
Ulkomaalainen Ei saa Thaimaassa työlupaa, joten viisastelijat voip lopettaa ,
tyhjät jaarituksensa.
- TervemenoaHuijattujenLuo
Asunnon löydät sieltä helposti ja edullisesti kunhan et käytä Suomalaisia kiinteistövälittäjiä etkä osta tai vuokraa Suomalaiselta. Jos sen virheen teet maksat paljon yli hintaa. Hua Hinissä huijataan asuntokaupoissa räikeitten koko Thaimaassa. Katsokaa ja vertailkaa jo nettisivuja suomalainen sivusto VS englantilainen sivusto.
Tyhjiä taloja ja condoja Hua Hin täynnä. Britit, Aussit ja K-Eurooppalaiset jättäneet Hua Hinin päivittäistavarakauppojen vähäisyyden vuoksi ja huonojen julkisen liikennejärjestelyiden vuoksi. Hua Hin on sijoitusmielessä huono vaihtoehto.- 6565475
Kumpaa harrastat huijaamista vai oletko joutunut tyhmyyttäsi huijatuksi, kun tuollaisia kirjoittelet, ja olet huolissasi Hua Hinin asuntotilanteesta, tiedätköhän tästä edes mitään, kun et tiennyt ettei bussikuskin hommia voi tehdä ulkomaalainen thaimaassa, ja palkatkin on niin pienet että sillä ole varaa ostaa edes mopoa, saati asuntoa.
Vai oletko halunnut vain päteä, koko thaimaa on bussikuskille sijoitusmielessä huono kohde, kun 200.000 bahtin vuosi tuloilla ostella minimissään 800.000 baht asuntoa.
Muuten tuo ilmiö että Thaimaassa huijataan rikkaita farangeja varsikin toisten farangien taholta, koskee erityisesti pattayaa, jossa on jopa suomalaisia kiinteistönvälittäjiä, yleensä asunto thai -> farang hinta nousee kolminkertaiseksi. - onkoPattayaKompleksi
Terve menoa huijattujen luo ei kirjoittanut mitään bussikuskeista, eikä myöskään Pattayasta. Totuuksia kuitenkin.
- Hualaistenjutut
6565475 kirjoitti:
Kumpaa harrastat huijaamista vai oletko joutunut tyhmyyttäsi huijatuksi, kun tuollaisia kirjoittelet, ja olet huolissasi Hua Hinin asuntotilanteesta, tiedätköhän tästä edes mitään, kun et tiennyt ettei bussikuskin hommia voi tehdä ulkomaalainen thaimaassa, ja palkatkin on niin pienet että sillä ole varaa ostaa edes mopoa, saati asuntoa.
Vai oletko halunnut vain päteä, koko thaimaa on bussikuskille sijoitusmielessä huono kohde, kun 200.000 bahtin vuosi tuloilla ostella minimissään 800.000 baht asuntoa.
Muuten tuo ilmiö että Thaimaassa huijataan rikkaita farangeja varsikin toisten farangien taholta, koskee erityisesti pattayaa, jossa on jopa suomalaisia kiinteistönvälittäjiä, yleensä asunto thai -> farang hinta nousee kolminkertaiseksi.Pitihän se arvata, että numeromies veti taasen Pattyan mukaan tähänkin!!!
Ei ihme, että niin paljon on palstalla Hua Hiniä vastustavia kirjoituksia, kun aina ovat sotkemassa Pattayaa juttuihinsa ja vertaamassa pientä, vaatimatonta maalaispaikkaa suurkaupunkiin. - 7676576
jep pattaya 22,2 km2 suurkaupunki ja Hua Hin vain kolme kertaa suurempi, eli tuon mukaan Hua Hin on suurkaupunki ja pattaya pieni maalaiskylä
- 07700770077
Pattaya on CITY Hua Hin town. Katso hanurihomo asukaslukuja. Pattayan pinta-ala on vain keskustan pinta-ala josta puuttuu esim Naklua ja Jomtien .
Olet nyt saanut tuon 22km² levyn päähäsi kun et ymmärrä mitä Pattayan pinta-alasta wikipediassa lukee. Se on paikallishallinnon pinta-ala aivoton vanha käppänä.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_in_Thailand - 4657574
Pattaya on pienen pieni entinen kalastajakylä, jossa nyt on 30.000-40.000 maksullista' eikä siinä kaupungissa juuri muuta olekaan, eikä se ole paikallishallinnon, vaan itsehallintoalue, joka on tarkalleen sama asia kuin pinta-ala, eli 1/ 3 Hua vastaavasta., ja naklua, jontien eivät ole Pattayaa vaan ovat itsenäisiä hallintoalueita, kuten kaikki muutkin lähellä olevat itsehallintoalueet.
- LopettaisitTrollit
Jontien?????
Hua Hin on pelkää peltoa lukuun ottamatta pientä keskustaa joka on alle 5km². Hua Hin on Thaimaan kolmanneksi suurin ilotyttökaupunki. Vain Bangkok ja Pattaya on suurempia. Thaimaassa on lukuisia kaupunkeja joissa ei ole huorakatuja ollenkaan niitähän on Hua Hinissä lukuisia. Jo karttoja katselemalla selviää kuinka pikkuinen kylä Hua Hin on. Hua Hinin keskustan läpi ajaa alta 3 minuuttia.
Olet selvästi erittäin kiinnostunut maksullisista naisista sen vuoksi jaksat aina mainita Pattayan maksulliset, samalla unohtaen Hua Hinin maksulliset. Tiedätkö montako ns. tyttökatua löytyy Rayongista, Khao Lakista, Krabilta, tai Samuilta. Huomattavasti vähemmän kuin Hua Hinistä jonne jopa Bangkokin huorat ja ladyboyt tekevät viikonloppu matkoja tienistien toivossa.
Tyhmä ja todella yksinkertainen henkilö olet. - 654564565665
Oliko jossain näissä minun kirjoituksissa jokin virhe, vai tuuliko se sinun "huulia" heiluttaa.
- töitänuorille
bussikuskin päiväpalkka on korkeintaan 500baht, eli 12,5euroa... lisäksi bussikuskin hommaan ei saa työlupaa,
- 405060708090
Ei malta millään " tyhjät tynnyrit sulkea sanaista " arkkuaan " lopettaa löpinöitä" olisi edes jotain mukavaa kuten tuolla tyypillä . pitää ihan toistaa " leikki leikkinä
mutta pois pylly tyynyltä "
Hanurihomo nimitys taitaakin olla uusinta uuttaa...huh, huh ...
- Linjuriauton_kuljettaja
Bussikuski on Hua Hinin kuningas. Oikea maanteiden ässä.
Siksi hyvin palkattu työ.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3571447Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan79997Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.85908Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10578- 30567
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
- 32531
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33518Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41492
- 80470
- 48459