Chryslerin navi neuvoo vain lähimmälle romuttamolle. Onko normaalia?
Chryslerin navi
14
272
Vastaukset
- viihdettä
Täysin normaalia, se nimittäin on viisas laite ja neuvoo romuttamolle katselemaan saksalaisten preemijumi autojen paalaamista.
- paifull
Onko pilkkaa Chrysler kuskeille??? Itse olen entinen Toyota kuski, sain perinnöksi Chryslerin papalta. Jouduin luopumaan ensimmäisen viikon jälkeen autosta, turvallisuus syistä. Sain nimittäin ajon aikana useita orgasmeja ajonautinnosta. Chrysler oli 2001 malline Voyager. Nyt ostin takaisin 2015 mallien toyotan, nyt ei enää ilmene ajonautintoa ja tätä kautta ei orgasmejakaan.
- Paavo_ajelee_Ladalla
Ei ole, vaan Citroen-, DS- ja Peugeot-ihmiset saisivat maistaa omaa lääkettään. Taitavat ajella päissään vai mitä? Kyllä, sanoo Paavo Arhinmäki.
- romureiska
Jep mulla tuo navi chrysyssä näyttä kanssa lähimmän romiksen, mutta vain silloin, kun olen viemässä sinne jotain pari vuotta vanhaa tojon romua trailerilla.
- lukutaitorulettaa
Chrysler Stratus ja Neon olivat osoitus siitä miten julmaa elämä voi olla. Nykyisin italialaisomistuksessa olavan yhtiön malleja vietiin nykyisin kaikkein amerikkalaisimman automerkin Toyotan nelivedolla sekä korjaamolle että lopulta romuttamoon kun ei niistä ajokelpoisia tullut lopultakaan.
Moni ei sitä täällä Suomi-takapajulassa tiedä, mutta Chrusler on ollut aina halpismerkki, amerikkalainen mosse. Laatupelit kuten Cadillac ja Lincoln tulevat Ford Motor Companylta.
Ainoat automerkit joita USA.ssa tällä hetkellä todenteolla valmistetaan ovat Toyota, Honda, Mazda ja Nissan, sekä General Motorsin merkit Isuzu ja Suzuki.- teslapower
Jenkki hymyt alkaa olee katoavaa kansanperinnettä!
- Cadillacmies61
Cadillac tulee General Motorsilta, ei Ford Motor Companylta. Lincoln tulee Ford Motor Companylta, kuten Mazdakin. Ford on luopunut Jaguarista ja Land Roverista vuonna 2008, sekä Volvosta vuonna 2010. Jaguar ja Land Rover siirtyivät intialaisen Tata Motorsin omistukseen vuonna 2008, sekä Volvo siirtyi kiinalaisen Geelyn omistukseen vuonna 2010. Intialaiset ja kiinalaiset tuskin osaavat tehdä hyviä autoja?
- Tietoaetsivä98
Chevroletin päättyi vuoden 2015 alussa, mutta milloin Chryslerin ja Dodgen? Onko luotettavia lähteitä? Kiitos!
- OIAIKOJAOITAPOJA
Voi lapset, voi lapset. Näin itsekin Chrysler-buildingissa käyneenä voin kertoa että siellä tuoksui dollareilta. Oppia ikä kaikki. (toivottavasti).
- hyvinvarusteltuch
Mitä on kohteeksi laitettuna?
- Jurii
Kun laitan kohteeksi koti niin vie hullujenhuoneelle - Kellokoskelle.
- kotia
Minunkin Chryslerin navi vie hullujenhuoneelle jos pistää siihen koti tekstin. Se ymmärtää sen niin että pitää mennä katsomaan huimenneita saksanautojen preemijumi kuskeja sinne Kellokoskelle. Se hullujenhuone on nimittäin vikoihin seonneiden preemijumikuskien koti.
- gmrules
Laatupelit kuten Cadillac ja Lincoln tulevat Ford Motor Companylta. Jos nyt kuitenkin tarkistaisit miltä valmistajalta tuo Cadillac tulee. Älä kirjoittele jos et mitään tiedä.
- cadillacrules
Cadillac tulee General Motorsilta. Hän ei sitä tainnut tietää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012150Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2981940Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041776Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321361
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii261131Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671099- 511057