Heippa, Psykologipalvelu Psyyken tiloissa Sörnäisissä Helsingissä (Mäkelänkatu 2C) alkaa toukokuussa 2016 avoin tukiryhmä niille nuorille ja nuorille aikuisille (n. alle 40v) v), joilla on ongelmana arjessa liiallinen sosiaalinen jännittäminen ja/tai sosiaalisten tilanteiden pelko.
Kokoontumiset maanantaisin klo. 18-20 ja ryhmään otetaan n. 10-12 henkilöä, "kahviraha" 2€ opiskelijat/työttömät, 7€ muut.
Ryhmää vetää terveydenhoitaja (AMK), PgCert Solution Focused Therapy ja mukana myös kokemusasiantuntijan "oma selviytymistarina".
Teemana ja tavoitteena kokonaan uusi helpompi, neutraali suhtautumistapa omaan jännittämiseen ja pyritään saamaan jokaiselle jo heti "huomiselle" paremmat työkalut oman jännittämisen tason alentamiseen ja jännittämisen kanssa elämiseen elämänilo säilyttäen.
Huom! Jokaisen rajoja ja jännittämisen astetta kunnioitetaan ja keskustelu ja kevyet harjoitteet vain niille, jotka ovat siihen valmiita. Tilaisuudessa ei äänessäolo-pakkoa!
Voit kysäistä lisää tai ilmoittautua mukaan masaartturi(a)gmail.com (Matti, kokemusasiantuntija)
Avoin ryhmä jännittäjille.
MasaArtturi
2
220
Vastaukset
- mnuutybb
Hei, jos haluan niin voinko käydä kokeilemassa esim 1-2 kertaa vai pitääkö sitoutya johonkin pitempään esim 10 kertaa juttuun?
- MasaArtturi
Moi, tässä avoimessa ryhmässä voi käydä yhden kerran tai useampia kertoja oman tuntemuksen ja fiiliksen mukaan. Ryhmässä jo oleva on aina kuitenkin etusijalla seuraavaan tapaamiseen jos haluaa.
Tapaamiset on suunniteltu niin, että ne eivät suoraan rakennu edelliseen kertaan vaan toimivat yksittäisinäkin ihan hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823943
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.513248Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1542989Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,592913SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.752446Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.42269Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251964Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621951Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1611902- 911301