Nopeasti allekirjoittamaan adressia äänestyksen järjestämisestä,pakolaisten sijoittamiseen Somerolle.
SOMEROLAISET!
ssdidhgf
12284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
En allekirjoita. Haluan komeita irakilaisia nuoria miehiä tänne tuomaan vaihtelua!
Eivät ole sinusta kiinnostuneita, koska olet liian vanha ja paksu rumppi.
Haluavat muutenkin korkeammin koulutettuja elättäjiä Irakin perheelleen.
Tuosta saat vähän esimakua, kerran innostunut olet...
https://www.youtube.com/watch?v=fiW0b14GL3g
Ihan sama vaikka allekirjoittaisitte. Saatte moniosaajanne halusitte tai ette.
missä voi allekirjottaa ton adressin?
Nyt loppui sitten nuorten tyttöjen ja naisten turvallinen liikkuminen ulkosalla Somerolla. Somerollehan halutaan yksinäisiä miehiä metallitöihin perheiden ohella.
Kyllä kait Somerollakin on luettu ja kuultu tapahtuneista naisten ahdistelemisista muualla Suomessa. Laitan taloni myyntiin ja häivyn täältä hyvän sään aikana, nyt loppui meillä naisperheessä lenkkeily ja koiran ulkoiluttaminen Someron maisemissa turvallisuussyistä.
Myös huomioitava tässä se näkökohta, että metallialan töihin valmistuneet/valmistuvat eivät saa jatkossa helposti alansa työtä Somerolta eivätkä lähikunnista, kun paikkakunnalle sijoitetuille pakolaismiehille tarjotaan työt lähes palkatta työharjoittelu -muodossa ym. matalapalkka - nimikkeellä.
Ulkomaalainen saa työtä sen takia, puhuu huionoa suomea mikä on eduksi yritykselle tietosuojan kannalta mitä valmistaa. Suomalainen kertoo kaverille melkein aina mitä tuli tehtyä raskaan duuni päivän aikana ja mitä muut teki.
Vielä seitket luvulla oli Somerolla turvallista. Ei ollu ku pari kilttiä huumehippiä ja muutama alkoholisoitunut rattijuoppo. Jaa olihan siellä yks tai kaks kylähulluakin ja pari kusipää akkansa pieksijää. Mut ei ne muihin naisiin ja teinityttöihin koskeneet. Oma kylä kasvatti kakaransa ja katsoi omiensa perään. Ihan oma paskasakkimme on kaiken pilannut jo kauan sitten. Turha pakolaisia on syyttää nyt kun paska on jo omissakin pöksyissä.
Lamminniemikodin voisi täyttää rikastuttajilla!
Juu, Forssan säpinöistä mallia-ehkä SVL:n avustamana...?
-Somerokin siten lööppeihin ja maailmankartalle!
Kirjoitelkaa puupäät adressejanne, ei niillä ole mitään merkitystä ja persujenkin kannatus on jo enemmän kuin puolittunut.