Maaliskuu oli jo kuudes peräkkäinen kuukausi Ylen teettämässä kyselyssä niin, että persujen kannatus oli alle 10 %. Viime syyskuussakin se oli vain 10,7 %.
Eipä taida Soinille riittää hilloa enää tämän vaalikauden jälkeen, vaan lääkäriksi koulutettu vaimo joutuu menemään takaisin töihin kotona makoilun sijasta. :D
Nouseekohan persuli enää yli 10 %:n?
22
227
Vastaukset
- pSS-rrrromahdus
Rasistien eli persujen kannatus enää 9,5%. Muiden, eli persujen -suvakeiksi- leimaamien puolueiden kannatus on 90,5%. Soinin Hitleriläiset eivät ole kovin suuressa huudossa nykyään?
- näinonnäreet
Linkki, josta kertomasi tiedon voi tarkistaa?
Luuletko, että YLEN masinoiman mielipiteen esittämisellä on mitään vaikutusta mihinkään? YLE ja muu vajakki paskasakki pelkää VAIN SUOJATYÖPAIKKOJEN puiolesta. Siksi vääristeleviä kirjoituksia. näinonnäreet kirjoitti:
Linkki, josta kertomasi tiedon voi tarkistaa?
Luuletko, että YLEN masinoiman mielipiteen esittämisellä on mitään vaikutusta mihinkään? YLE ja muu vajakki paskasakki pelkää VAIN SUOJATYÖPAIKKOJEN puiolesta. Siksi vääristeleviä kirjoituksia.Puoluekannatuskyselyn ei ole tarkoitus vaikuttaa mihinkään, vaan siinä selvitetään, kuinka suuri kunkin puolueen kannatus on kyselyhetkellä.
http://yle.fi/uutiset/keskusta_nousi_suurimmaksi_puolueeksi_sdp_putosi_kakkostilalle/8778209
- villehallakohde
Rasististin persujen kannatus olisi n. 29,5. Jos siis persujen politiikka olisi rasistista tai EU-vastaista.
Juuri rasismin puutteen vuoksi kannatus laskee jos joku idiootti ei ole sitä huomannut.
Rasismi nosti heidät valtaan ja sen puute syöksee heidät sieltä alas.- Sota_islamia_vastaan
On ihmeellistä että tuon tosiasian tajuaminen on joillekin niin vaikeaa. Ne on varmaan niitä samoja ihmisiä jotka kertovat silmät kirkkaina pommi-iskun uhrien jäänteiden päällä tanssiessaan "islam on rauhanuskonto"... Idiootteja tosiaan ovat.
Yhtä hyvin voitaisiin sanoa, että Jusulan keksimät sutkaukset nostivat persut valtaan ja nyt koettu sutkausten puute syöksee heidät alas.
Persujen kannatushan nousi pelkillä melonivitseillä, jotka Soini on lopettanut.- siitäkannatus
Liike kirjoitti:
Yhtä hyvin voitaisiin sanoa, että Jusulan keksimät sutkaukset nostivat persut valtaan ja nyt koettu sutkausten puute syöksee heidät alas.
Persujen kannatushan nousi pelkillä melonivitseillä, jotka Soini on lopettanut.Väärin! Persujen kannatus nousi siksi että melonivitsitkin olivat parempaa kuin muiden puolueiden politiikka! Melonisutkautuksien lomassa läväytettiin ihmisten tietoon niitä asioita joita muut "korrektit puolueet" eivät vahingossakaan kertoneet. Persuista löytyi ja löytyy myös niitä jotka sanovat maahanmuutosta totuudenkoska muut "korrektit puolueet" eivät niitä uskalla sanoa!
- enuskoettä
Oman mielipiteen esittäminen ja keskustelu siitä, että verovaroja ei haaskata turhuuteen ei ole rasismia. Suomessa on mielipidevapaus, vaikka suvakit yrittävät innolla sitä rajoittaa.
- 314
Kannatus laskee kun Soini veti jytkytulpan veneesta. Kohta alkaa tulla vetta laitojen yli.
- suomenkansasanoo
Persuja hävetään
Tuo voi kyllä olla yksi syy kyselyjen huonoihin lukuihin. Taloustutkimushan tekee puoluekannatuskyselyn puhelinsoitoilla. Siinä voi viimeiseltäkin persuja vielä kannattavalta pölhökustaalta mennä sisu kaulaan, kun haastattelija kysyy odottavaan äänensävyyn, mitä puoluetta vastaaja äänestäisi nyt ja persun pitäisi tunnustaa se puhelimessa odottavalle aivan elävälle ihmiselle. :D
- trollaatvaan
Missä? Linkki!!
Luuletko, että 2 sanalla on mitään vaikutusta mihinkään? Olet täysin tollo!!
- erkkituomisojiksi
Kuka nyt rakastaisi kansan kusettajia.
Sehän olisi aivan rehtiä ja reilua jos olisi avoin rasistinen puolue, jonka puolueohjelma olisi rasistinen sekä se ajaisi niitä asioita. Se olisi aivan oikein, äänestäjä tietäisi mitä tilaisi ja vähän tyhmempikin osaisi suhtautua puolueeseen oikein.
Ja kaiken lisäksi maassa olisi tilausta rasistiselle puolueelle. Ei tietenkään kaikki siitä tykkäisi eikä pidäkään tykätä, mutta vielä tässä vaiheessa Suomen demokratia sallii sen tietyissä rajoissa. Ja osa kansasta kaipaa.
Mutta kukaan ei tee yhtään mitään kansan kusettajilla eikä letkauksien heittäjillä. Sellaisille ei ole mitään käyttöä.Onhan siinä kieltämättä melkoinen ero, mitä voi sanoa opposition kansanedustajana ja mitä hallituksen ministerinä. Soini yritti vielä ministeriytensä alkuvaiheessa vääntää jotakin vitsiä vanhaan tyyliin, mutta taisi saada omat vanhat sutkauksensa eduskunnassa takaisin korkojen kanssa niin monta kertaa, että enää ei paljon vitsiä irtoa.
- näintäällätänään
Katsopas, Kaaleppi Kusiaivo!
Suomessa ei ole rasismia, vaikka niin luulet!! - kerroihmeessä
Taitaa taas olla matalapalkkainen valtion suojatyöpaikkalainen itkemässä?
Huom!! ALKON hallituksen puheenjohtaja on KOKOOMUKSEN SARKOMAA!!
ALKON toimarin liksa SARKOMAAN SIUNAUKSELLE 38 tuhatta €. / kk.
Mitä kokkelipaska pelkää????
- HillotolppaKaatui
Ja eikun Lindström ilakoimaan lisää ihmisten hädällä, niin saadaan varmistettua persujen syöksy sirpalepuolueeksi.
- eixniin
Huomaa SITRAN entisten 5 johtajan perustamat yhtiöt hoitamassa SITRAN sijoitus salkkuja. Laskuttavat siitä veronmakaksajia isolla summalla.
Huomaa myös FORTUMINA MIJOONA OPTIOT ja LILIUSKDEN paska aivon teot
monopolissa VR: STÄ puhumattakaan.
ON SE HEINOA, KUN KAIKKI VANHAT puolueet ovat syyllisiä veronmaksajien varojen tuhlaamiseen. Mutta tärkeintä on osoittaa MEDIAN avulla kansan
mielenkiinto toisaalle kuin totuuteen.
TOTUUS TEKEE JOSKUS KIPEÄÄ!!
- bgukl
Todellinen kannatus on vähintään 5% , mitä Ylen ilmoittaa.
Totta on kuitenkin se, että alamäki on jyrkkä, niin kauan, kunnes Timo tajuaa luopua puolueen puheenjohtajuudesta.- eiköolekanttiamuuhun
Buhahhaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- lyhytmatikka
Populistiset puheet toivat tietyn kannatuksen ennen vaaleja. Ja vaalien jälkeen hallituksessa alkoi "todellinen elämä", jolloin populismin viljely väheni sitä mukaa kun aika kului, ja kannatushan siinä laski, mitä muutakaan voi odottaa. Matikan lyhyt oppimäärä riittää tämän toteamiseen.
Saman asian voi ilmaista niinkin, että oppositiopoliitikko voi aivan vapaasti vastustaa joka ainoaa ehdotusta, jonka joku tekee. Hallituksessa kaiken vastustaminen ja kaiken pistäminen leikiksi on paljon vaikeampaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834443Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243158Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392864Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162655Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172509Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432407- 132304
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132265MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142035Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717