Ruotsalaismiehet paljastuivat jälleen maahanmuuttajiksi kuten edellisetkin ruotsalaiset mogadishumiehet viime vuonna
YLLÄTYS YLLÄTYS SILJA GALAXYN RAISKAAJAT MAMUJA
6
179
Vastaukset
- KIRKONKÄRISTÄJÄ
Ei mikään yllätys koska uutisessa ei ollut kissankokoisin kirjaimin
VAALEAIHOISIA KANTARUOTSALAISIA.
Hys hys uutinen tarkoittaa aina jotain... - SvenskitSukupuuttoon
Hyi helvetti. Ja Aftonbladet jo hyssyttelemässä ja hyysäämässä. Sairas kansa ovat nuo ruotsalaiset kun terroristeja ja raiskaajia ihannoivat. Sama meininki suurinpiirtein täälläkin jo.
- Avunanto
Eikä pelkästään raiskaajia vaan jopa sekaantunu murhaan?
Kahta joukkoraiskauksesta pidätettynä olevaa epäillään avunannosta Tukholman alueella tapahtuneeseen murhaan.
Ruotsalaismedia kertoo murhan tapahtuneen marraskuussa 2015 Akallassa, Tukholman luoteisosassa.
25-vuotias ammuttiin kuoliaaksi metroasemalla.
Tapahtuneen vuoksi otettiin kiinni useita ihmisiä.
Nyt joukkoraiskauksesta epäillyt kaksi nuorta miestä olivat ruotsalaismedian mukaan kiinniotettujen joukossa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001149433.html rajat kiinni ruotsiin päin. ja suomen hyysärit sen rajan taa. mamujensa kera.
- NäinSeMenee
Lähes aina joukkoraiskaukset ovat MATUjen tekemiä.Ei tosiaankaan yllätä,tämä uutinen
- asdmkåpölo
No voi voi, vähä-äly suvakki ei voi tehdä aloitusta "kantasuomalaiset..." . Tai kyllä se jotakin keksii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k1803675Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän262262Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h51721Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn421689Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.521454Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3781448Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh151012Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A31895Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit99782Korvasiko kaupunki Morkon talon?
Tän missä oli joku vesivuoto talon ulkopuolella? Vai miten saaga päättyi?6723