Tervehdys kommunistinasset! Kertokaa tuliko teille silloin jo heti kyynel silmäkulmaan kun Juha kertoi että hän ostaa toisen miljoonakodin Sipoosta ja antaa kenties Kempeleen talonsa turvapaikanhakijoiden käyttöön. Vai tuliko se kyynel silmäkulmaan vasta nyt kun vihdoin tajusitte että Kempeleen talo on myyty hulppeaan hintaan.
Kommarihan ei anna pakolaisille ja turvapaikanhakijoille yhtään mitään eli nuo vitun ahneet pälvikaljuiset paskapallerot ovat kusseet teitä kunnolla silmään, vai oletteko tyytyväisiä heidän saavutuksiinsa?
Kommarihan ei anna pakolaisille ja turvapaikanhakijoille yhtään mitään eli nuo vitun ahneet pälvikaljuiset paskapallerot ovat kusseet teitä kunnolla silmään, vai oletteko tyytyväisiä heidän saavutuksiinsa?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sipoolaisille tuli kyynel jos toinenkin silmäkulmaan kun "Kempeleen Isä-Teresa" lempinimen saanut verosuunnittelu-expertti ja maamme pääministeri Juha Sipilä ilmoitti muuttavansa Sipooseen. Paljon vielä virtaa vettä Sipilöiden uuden miljoonakodin ränneistä ennenkuin paikkakuntalaiset tottuvat siihen että tämä syyrialaisten sokeiden sotalastenkin ihailema hyväntekijä todella asuu Sipoossa.
Koroveijarille tuli kyynel jos toinenkin silmäkulmaan kun edes yksi rehellisesti miljoonansa hankkinut poliitikko kykenee ostamaan käteisellä miljoonatalon. Siihen eivät kommarit - nuo yhteiskunnan elätit koskaan kykene. Paljon vielä virtaa vettä vuokratalojen ränneistä ennenkuin tapakommarit tottuvat siihen että nämä kommunismin sokaisemat ikuiset etuuksien perään naukujat saisivat edes itse hankittua omat eväänsä ruokapöytään, puhumattakaan oman asunnon omilla hankkeillaan, Sipoossa heitä tuskin kaivataan tai kyynel tulee päättäjän silmäkulmaan. Vahva usko on, että syyrialaiset sokeat sotalapsetkin ovat kykeneväisempiä elättämään itsensä kuin suomalainen tapakommari, sata kulunutta vuotta todistaa sen.
Rehellisyydestä saa kuvan vaikka Googlaamalla, että se "hienous" taitaa olla enemmänkin kirjoittajan mielessä.
Googlaamalla tapakommareiden mielipiteitä, joista paljastuu vain yksi totuus, menestyvien ihmisten omaisuus ja yhteiskunnallinen status on kommunismin vastaista.
Kommunismin "hienous" taitaa olla enemmänkin kirjoittajan mielessä.
Kommarit on valkolais mustalaisia.
Samoilla rahoillakin ovat mannein kanssa.
Kommarit sosialisoi sillai verorahoja itselle. Niin Halonenkin liian suurella presidentin eläkkeellään, joka maksetaan veroista.
Halosen eläke on 76,19 %, kun lain mukaan pitäisi olla 60 %. Toverit Urpilainen etunenässä käyttivät taas harkintavaltaa.
Onhan tuo typerä ja omituinen kuvio, että tyypille, vaikka olisi ihan hyväkin ollut hommassaan - saanut verottomana palkkansa, tuupataan helvetinmoinen eläke perään. Ei tunnu oikein oikeudenmukaiselta, mutta toisaalta se ei myöskään taloutemme ongelmia ratkaise, eikä edellisten pressojen eläkkeidenverottaminenkaan, tai kokonaan pidättäminenkään.
Tosin tuota hulluutta voitaisiin kyllä kohtuullistaa !! Kuten satojen tuhansien vuosipalkkoja kaikkiallakin.
saanut verottomana"
Mutteihan Halosta koske verottomuus, eihän ?
Miksä vittu tyhmyys tätä tyyppiä sitten oikein ajaa ?
"saanut verottomana palkkansa, tuupataan helvetinmoinen eläke perään. Ei tunnu oikein oikeudenmukaiselta"
Itse juuri noin kirjoitit, ketä sinä sitten tarkoitat ?
Ihme tyyppi !
KOMMARI NALKUTTAJA.
No jo on taas varsinaista neroutta liikenteessä ?
Mikä helvetti siinä nyt sitten meni sulla oikein yli ymmärryksen ?