http://m.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/valtakunnansyyttaja-tyrmaa-kiemungin-tutkintapyynnon-syyttaja-ei-halua-itsepesun-valineeksi/5821972?mtv_ref=twb_uutiset_uusimmat
Justihin näin. Persereikäpuoluelainen kiemunki yrittää nyt nurkkaan ahdistettuna luoda sellaisen asetelman, jossa kaikki mikä ei ole rikollista, on sallittua ja hyväksyttävää. Kiemunki siis haluaa heittää hyvät tavat ja moraalin roskiin ja siirtyä täydelliseen ajatusdiktatuuriin.
Justihin näin. Persereikäpuoluelainen kiemunki yrittää nyt nurkkaan ahdistettuna luoda sellaisen asetelman, jossa kaikki mikä ei ole rikollista, on sallittua ja hyväksyttävää. Kiemunki siis haluaa heittää hyvät tavat ja moraalin roskiin ja siirtyä täydelliseen ajatusdiktatuuriin.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kiemunki haluaa, että poliisit todistavat, että esim. kortsujen ja sianläskin antaminen virpojille on ok.? Persuhulluudella ei näytä olevan mitään rajaa.
Kortsut Toimille ja pekonit Timpalle. Näin se jako pitää mennä. Ei haaskuuta.
Sikahan tässä olet sinä. Disinformaatiota levität ihan trollina. Tarkoituksella tietenkin. Tuhannen nimimerkin trollipaska.
Kurkkaas nyt se kortsujuttu tuolta, niin et jatkuvasti sitä jankuta.
http://www.terhikiemnki.fi
Punk in Finlandia ,lisää tasokasta Kiemunki fb kirjoitusta.
http://yle.fi/uutiset/terhi_kiemunki_pyysi_poliisitutkintaa_omista_kirjoituksistaan/8781768
YLE Kotimaa 1.4.2016 klo 13:30
Terhi Kiemunki pyysi poliisitutkintaa omista kirjoituksistaan
Perussuomalaisten paikallispoliitikko ja Lea Mäkipään eduskunta-avustaja Terhi Kiemunki on pyytänyt poliisitutkintaa kirjoituksistaan.
Kiemunki perustelee pyyntöään medialle lähettämässään tiedotteessa sillä, että kuluneen parin viikon aikana useat tiedotusvälineet, poliitikot ja yksityishenkilöt ovat julkisuudessa syyttäneet hänen Facebookissa ja Uusi Suomi -blogisivustolla julkaisemiaan tekstejä rasistisiksi.
– Media ja mediassa esiintyneet henkilöt ovat käyttäneet niistä sanoja, kuten ”solvaava”, pilkkaava” ja ”pelottelee”. Trollit ovat internetissä kirjoittaneet lukemattoman määrän kommentteja ja blogeja, joissa minusta on tehty äärettömän paha ihminen, Kiemunki kirjoittaa tiedotteessaan.
– Olen tehnyt tutkintapyynnön esitutkintaviranomaiselle, jotta he selvittävät onko alkuperäisissä kirjoituksissani rasistisen tai muun rikoksen tunnusmerkkejä. Tämän jälkeen voidaan tarkastella some-trollien kautta mediaan vietyjä väitteitä kiihkottomasti.
http://www.tehikiemnki.fi
Eikös julkinen rasismi ole rangaistava teko? Kuten Halla-aho persujen hovivalehtelijalle kävi. Tuomio tuli että rapsahti. Maine tosin vain kasvoi.
Jos taasen osoitettu nettiraivoa perusteettomasti, niin se vain osoittaa mitä junttikansaa me olemme. Mitä peräkammari tupauunoja, jotka rääkyvät kuorossa kuin variksenpojat tajuamatta itse asiasta mitään.
"Eikös julkinen rasismi ole rangaistava teko?"
Ei. Se on vain sivistymätöntä ja tyhmää.
"Kuten Halla-aho persujen hovivalehtelijalle kävi"
Halla-ahon tuomio ei tullut rasismista.