Riki Sorsalla on asiaa!

7188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Meinaako Sorsan Risto todella lopettaa tupakoinnin kokonaan? Lieksan terveyskeskuksen ovilla on viimeisiä henkosiaan vetäville laitettu kaupungin toimesta tupakointipaikat. Todella ystävällinen teko kaupungilta.

Äänestä

Tupakki tappaa

Äänestä
  • Saa nähdä kuolenko keuhkosyöpään vai mihin. Yli 22 vuotta polttamatta.
    Jokaisen tupakoitsijan pitäisi nähdä kun ihminen kuolee itse aiheuttamaansa
    keuhkoahtaumaan. Minä olen nähnyt.

    Äänestä

  • rotestimökinpoika kirjoitti:

    Saa nähdä kuolenko keuhkosyöpään vai mihin. Yli 22 vuotta polttamatta.
    Jokaisen tupakoitsijan pitäisi nähdä kun ihminen kuolee itse aiheuttamaansa
    keuhkoahtaumaan. Minä olen nähnyt.

    Se on kauhean näköinen kuolema, samoin kuin keuhkosyöpäkin joka on tupakalla hankittu.

    Äänestä

En ole ikinä moiseen suitsukkeeseen koskenut, no mitä nyt yhden kun olin 3 v (äiti kertoi).

Äänestä

Se, että hän jaksaa viimeisillä voimillaan tehdä noinkin vaikuttavan videon on hatunnoston arvoinen asia. Tupakka tappaa. Keuhkoahtauman alun saat jo 10 vuoden tupakoinnin jälkeen. Onneksi tmppasin viimeisen kerran ajoissa.

Äänestä

Hieno laulaja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MinäkinLopetinJo kirjoitti:

Tupakkamiehet, katsokaapas tämä!
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001150090.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu