Tehkää parannus tai loppunne koittaa.
jeesus on hylännyt teidät
10
137
Vastaukset
- MONTTU-PERII
KYLLÄ SE LOPPU TULEE KUITENKIN AIKOINAAN OLI TAVAT MITÄ LIE.
- eroa-kirkosta
eilen teki parannuksen 128 henkeä tällä vauhdilla se hiukan aikaa vie mutta paranee varmaan.
- terveeks
6.4.2016 parantui 104 henkeä hyvä näin.
- paranee-pikku-hiljaa
7.4.2016 parantui 108 henkeä erittäin hyvä.
- JeesusRakastaaMeitä
Jo vääryys vallan saapi
se huutaa taivaaseen,
se turmaa ennustaapi
vie kansat kurjuuteen.
Ken Herran oikeutta
nyt täällä julistaa,
ja ken vanhurskautta
nyt tahtois puolustaa?
2. Nyt viekas vilppi täällä
on noussut kunniaan,
on valhe vallan päällä
ja vääryys voimissaan.
Ei kuulla kurjan ääntä
ja köyhää sorretaan,
ja lainkin rikkaat vääntää
vääryyttä puoltamaan.
Tuossa vanhassa virren sanoissa on jotain joka natsaa napakasti tähän nykyiseen poliittiseen malliimme. Näitä hurskastelijoita riittää jotka uhkailevat ihmisiä vaikka millä kadotuksilla, hävityksillä ja maailmanlopuilla.- Muuska.Nuikkunen
Natsaapa hyvinkin mutta muhin tuo on joutunut ?
Kirkkoisät pistivät sen samaan koppaan natsojen kanssa eli historian roskalaatikko peri tuonkin. Olisihan se ennekuulumatonnta jos nykykirkossa , jossa istuvat veropinnarit, huijarit ja politrukit veisattaisiin tuollaista joka sydänjuuria myöten loukkaa noita etuoikeutettuja. Toisen takamuksellahan voi istua vaikka tuleen mutta se on tehtävä fiksusti. "Nythän on niin ,ettei me nousta tästä lamasta jos leikkauksia ei tehdä" ja sitten tuo juustohöylä raapaisee heikompia ja nuo pyhäpukuiset penkinkuluttajat myhäilevät tyytyväisyyttään.
- pastorius
Kumpi ompi se oikea- rippikoululeiri vai pioneerileiri?
- rahatviette
Paljonko rippikoulusta saa kirkolta rahaa.
- A.Arkuttaja
Niin loppu koittaa !
Leipä on kovin myrkky se vaikuttaa vaikka ei sitä söisikään ! Alle 150 vuotta niin sen tappava vaikutus tepsii ja tyhjä potku on seurauksena. Yksikään ei siitä ole selvinnyt. Onpa sitten millä listalla tahansa on kohtalo päivänselvä.
Ei edes tuo joka väittää olevansa ylimaallinen toisiin nähden ja vaikka olisi valittua kansaa säästy siltä. Hokit suoraksi ja lootaan !! - elliotnessinen
- kannattaako jeesuksen esittäytyä parhaana , rosvosi synagoogan kassaa ja joutu puihin- sen pitunen se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911156- 1301005
- 35928
- 67909
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta22793Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59787Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46739