taksin hinta kultahietikko-sunny beach

elliii

onko kukaan matkustanut taksilla väliä kultahietikko-sunny beach.olisi tarkoitus mennä ensi kesänä pariksi viikoksi kultahietikolle ja puhuttiin että oltasiin samalla reissulla pari yötä sunny beachilla.mitköhän taksi pyytää matkasta ja mitahän maksaa pari yötä hotellissa sbllä.

4

741

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lomal

      75 eurolla on päässyt Burgasin kentältä Kultahietikolle.

      • eu01

        "Rip-off" hinta tälle välille.


      • eu01

        Juu, sorry. Burgasista hinta OK, Varna oli mielessä.


    • eu01

      Halvimmillaan matka Golden Sands - Sunny Beach maksaa 7 - 8 euroa / hlö, julkisia kulkuneuvoja käyttäen. Ensin paikallisbussilla Varnaan, sieltä vaikkapa Travel Expressillä http://www.bus.travelexpresbg.com/services.html , lähdöt klo 9, 10, 11, 12.
      Isommalle porukalle suosittelen pienbussin tilaamista netin kautta jo ennen Bulgariaan lähtöä. Golden Sands - Sunny Beach kuljetuksen hinnat: €80.0 (1-3 matkustajaa), €90.0 (3-4), €109.0 (4-8), €127.0 (8-12).
      Lisätiedot: http://www.motoroads.com/golden-sands-transfer-taxi-hire-aiport-limo-shuttle-service.aspx

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2908
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      49
      2298
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1664
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      56
      1189
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    Aihe